Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 20:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 jak przechwycić 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jak przechwycić
Nie patrzcie na mnie jak na UFO po tym co zaraz przeczytacie tylko pomóżcie - pliiiiis :oops:

Materiał przechwycony z kamery jest dużo gorszy od oryginału. Próbowałem zgrywać wieloma, naprawdę wieloma programami do formatu DV-AVI i za każdym razem uzyskuje taką samą jakość obrazu (kiepską bo bardziej rozmytą - mniej ostrą). :x

Piszę o przechwytywaniu, bo po konwersji i nastepnie zapisaniu w MPEG-2 jakośc jest zblizona do (kiepskiego niestety) DV-AVI więc problem nie tkwi w dalszej obróbce lecz w samym przechwytywaniu

Zgrywam przez FIreWire, kamera SONY DCR HC 18, Kabel SONY, laptop IBM/Lenovo, Win XP, 512 RAM, karta zintegrowana ...

m.in. zrobiłem dokładnie tak jak tutaj:
http://www.videoaudio.pl/Czytaj-artykul-85.html
http://www.videoaudio.pl/readarticle.php?article_id=31 :( :?:

Czy powinienem wgrać dodatkowo jakieś sterowniki, czy może zmienić coś w wewnętrznych ustawieniach kamery - pomóżcie bo siły mi opadają od czytania dziesiątków wątków na forach i testowaniu wszystkich omawianych sposobów i programów :?

środa, 14 marca 2007, 14:20
Moderator
Moderator

Nagraj fragment filmu na DVD i obejrzyj w telewizorze. Powinno być lepiej. Jakość filmu odtwarzanego na ekranie monitora może być zła z powodu przeplotu, (koniecznego do prawidłowego wyświetlania w telewizorze), z powodu konieczności przeskalowania z 720×576 na rozdzielczość monitora, z powodu złego dostrojenia sterownika karty graficznej, lub z powodu błędu playera. W telewizorze - tylko w przypadku HD ready itp - może jedynie być problem z przeskalowaniem.

piątek, 16 marca 2007, 15:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]