Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 05:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Duża ilość materiału źródłowego a płyta DVD 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Duża ilość materiału źródłowego a płyta DVD
Przegrałem materiał VHS na dysk twardy poprzez konwerter A/C zawarty w kamerze. W efekcie na dysku mam ok. 35 GB materiału w formacie DV. Czy jest szansa tak przekonwertować taką ilość na MPEG2, aby zmieściło się na jednej płycie DVD ? Podejrzewam, że może to być trudne dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Na ilu płytach najrozsądniej było by to zrobić ?

poniedziałek, 19 marca 2007, 21:16
Moderator
Moderator

Jedna płytka DL, jeśli koniecznie ma być jedna, lub dwie pojedyncze, jeżeli masz choćby znośny kodek mpeg2. Oczywiście mpeg4 i WMV z łatwością wejdą na jedna zwykłą płytkę, ale nie wszystkie stacjonarne odtwarzacze sobie z nimi radzą. Wychodzi że najbezpieczniej 2 w podwójnym pudełku :) .

poniedziałek, 19 marca 2007, 22:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Duża ilość materiału źródłowego a płyta DVD
Tur napisał(a):
Przegrałem materiał VHS na dysk twardy poprzez konwerter A/C zawarty w kamerze. W efekcie na dysku mam ok. 35 GB materiału w formacie DV. Czy jest szansa tak przekonwertować taką ilość na MPEG2, aby zmieściło się na jednej płycie DVD ? Podejrzewam, że może to być trudne dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Na ilu płytach najrozsądniej było by to zrobić ?

14GB w DV to 1 godzina, 28GB = 2godz, 35GB = 2g30m
Czyli musi ci wejść 2g30minut na jedna płytę DVD4,7, lekkim ch... no wiesz czym :D dźwięk ustaw sobie jako 224kbitmpeg, a obraz 3850kbit policz najlepiej w 2przebiegach lub więcej i sprawdź efekty na tv... powinno cię zadowolić. A jak nie to na 2 płytkach dvd4.7 - dźwięk tak samo 224kbitmpeg a obraz 7930kbit... eventulanie jak kolega wyżej napisał DL

EDIT: jak kolega wyżej zauważył :D dobrym rozwiązaniem jest także mpeg4, najlepiej w tym przypadku DivX i wtedy spokojnie szalejesz na jednej płycie dvd z extra jakością, ale nie każdy odtwarzacz (stare dvd) łapią mpeg4. Bitrate dla takiego filmu na 1 płytę dvd to 3885kbit dla video 192kbit dla audio (przy kompresji mpeg4 warto usunąć przeplot, ale jakimś dobrym filtrem wtedy na kompie nie będą widoczne takie paski jak to niektórzy nazywają)) Do tego warto zrobić jeszcze resize w DivX do 640 np lub 608 lub 512, gdyz niektóre odtwarzacze starsze mimo iz maja DivX to maja także spore problemy z odtwarzaniem w rozdzielczosci 720x576 (wiesz ty dla oka tracisz niewiele a poszerzasz grono odtwarzaczy które to ruszą, tak samo lepiej nie dawać tak dużego bitratu 3885 spokojnie na 1 przebiegu styknie ci 2000 i będziesz wniebowzięty, wystarczyłoby nawet 996 ale juz na 2 przebiegach)

wtorek, 20 marca 2007, 02:22
Stały bywalec
Stały bywalec

Jest jeszcze jeden sposób jeśli chcesz wszystko zmieścić na jednej płytce. Zrób obraz DVD na dysku z najlepszą jakością, nie ważne ile miejsca zajmie (4,7 GB lub 8,5 GB), a później użyj tego narzędzia. Efekt murowany.
Pozdrawiam :)

wtorek, 20 marca 2007, 14:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]