Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Biały pionowy pasek 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Biały pionowy pasek
Witam,
Zrzuciłem swój pierwszy materiał z VHS'a (THOMSON VPH6600N)do avi/dv w Pinnacle 10.6TE@10.7 poprzez MovieBox 710 USB. Na dole był pasek zakłóceń ale dzięki temu forum udało go się usunąć poprzez przycięcie obrazu. Po wyprodukowaniu pliku avi okazało się że po lewej stronie ekranu jest biały pionowy pasek o grubości gdzieś 1 pixela ale da się zauważyć? Jak się dobrze przyjrzeć to widać go w Pinnacle w oknie przechwytywania i w wyprodukowanym pliku avi ale nie widać w oknie edycji. Co gorsza pasek ten w porównaniu do tego czarnego na dole nie jest już tak blisko od brzegu ekranu tylko dużo dalej więc szkoda mi przycinać kolejny raz obraz z lewej i prawej - bo mało już go zostanie :-). Oczywiście na ekranie TV go nie widać. Niestety na forum przepisu ani przypadku z czymś takim nie znalazłem. Podając jako źródło np. sygnał z TV taki efekt nie występuje.
Jeszcze jedna sprawa. Przycinajac film np. od dołu czy od góry po stworzniu pliku avi występuje na nim puste czarne pole na dole i na górze. Ponieważ szkoda przetrzymywać w pliku nieużyteczny obraz to czy rozwiązaniem jest wyprodukowanie pliku avi z mniejszą ilością pixeli w pionie i w poziomie czy robić się to jakośc inaczej żeby te czarne paski sie nie pojawiały?
Przygodę z montażem rozpoczynam od Pinnacle 10.7 ale jestem nią troche rozczarowany. Co jakiś czas program kończy działać bez jakiegokolwek ostrzeżenia więc jak skończe ten materiał to spróbuje wersji 10.6, aż moge stanę na zachwalanej 9.35:-)

Aha dla jasności moja konfiguracja sprzętowa:
CPU: Athlon 64 3000@3800 Venice socket 754 (2700MHz)
MOBO: Gigabyte K8NSNXP
RAM: 2x1GB Kingston HyperX 460MHz
GPU: Leadtek 7600GT 256MB
HDD: 1x320GB Seagate SATA, 1x250GB Seagate SATA, 1x250GB Seagate PATA
Zasilacz: Targan 480W

wtorek, 27 marca 2007, 16:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]