Teraz jest poniedziałek, 25 marca 2019, 18:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 JAK ZROBIC - wszystko po kolei, pomozcie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post JAK ZROBIC - wszystko po kolei, pomozcie
Witam. Szukałem takiego konkretnego tematu ale nic nie znalazlem .
mam problem, poniewaz kupilem dopiero niedawno kamere (Canon MV890) wiem ze nie jest to najlepszy sprzet ale kazdy orze jak moze , a z reszta dopiero zaczynam :D

mam kompa

Athlon 1004
Gieforce 2 64mb
HDD 40 GB
256 mb RAM

tez nie najlepszy

a moj program do obrobki to : Ulead VideoStudio 8 SE DVD

A wiec zgrywam film z kamery przez port firewire i teraz zaczynaja sie schody bo nie wiem :

w jakim formacie mam to zgrac ? DV? DVD? SVCD? VCD? WMV? MPEG1? MPEG2? nie mam pojcia ktory jest najlepszy

no i pozniej jak zgram to robie ten film efekty itp itd. pozniej do jakiego formatu mam to zapisac ? i jak przekonwersować? zeby nie zajmowalo ileś tam GB no i oczywis ie zebym nie stracil na jakosci bo przy takim sprzecie nie moge tracic na jakosci bo potem na tym filmie nic nie zobacze ;/ ?

no i mam takie roznie opcje , ta kamera nagrywa tylko w formacie 16:9 a tylko raz mi sie udalo zrobic w filmie panorame ;/ a potem juz za chiny nie moglrem zrobic;/?

i jakie kodeki zainstalowac i wogole ... z gory thx :)

piątek, 13 kwietnia 2007, 19:07
Nowy
Nowy

Moge dać Ci jedną , ale dobra radę - "szukaj w zasobach forum" - na wiekszość pytań znajdziesz odpowiedź, a nikt nie bedzie pisał tutoriala od A-Z specjalnie dla Ciebie. troche wysiłku - na pewno sie opłaci.Powodzenia.

piątek, 13 kwietnia 2007, 23:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kamera ma opcje wyboru czy nagrywac 4:3 czy 16:9 - ustaw sobie to w menu. Wersja programu jest pewnie piracka (lub nie przeznaczona na Polske) bo nie daje możliwosci zgrywania w PAL (NTSC to format min USA) chyba że w ustawieniach Custome masz PAL. Zrzucaj do DV 25fps, 720x576. Jeżeli chcesz wypalac to na DVD - to po zgraniu z kamery i dodaniu efektów zapisz do DV i z nich twórz płyte. Możesz próbować z mpg (ale nie wiem czy komp wyrobi i klatek nie pogubi). Przy twoim kompie tworzenie DVD zajmie pewnie z pół dnia :)

Jeżeli chcesz tworzyć DivX i Xvid to skorzystaj z opcji szukaj na forum.

sobota, 14 kwietnia 2007, 12:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: JAK ZROBIC - wszystko po kolei, pomozcie
brtk90 napisał(a):
Witam. Szukałem takiego konkretnego tematu ale nic nie znalazlem
orly? :mrgreen: to poszukaj jeszcze raz (identycznego nie ma ale ty pytasz o podstawy, ktora sa takie same dla wszystkiego). Z twoim kompem to raczej lipa do zabawy w kompresje, no ale jak masz czas i jestes cierpliwy... ja ci nie zabronie :twisted:

sobota, 14 kwietnia 2007, 14:47
Nowy
Nowy

Post Re: JAK ZROBIC - wszystko po kolei, pomozcie
Kolego pomocy mam 2 kamerke poprzednia oddałem do sklepu, 2 działa tak samo, za chiny ludowe komputer mój ani kolegi nie widzi kamery podpiętej pod firewire. Kumpel ma kamerke jakaś cyfrową i jego odrazu się wykrywa a moja nie :-( juz nie mam sił na nią niewiem co robić czy znowu mam ja zwrócić?? Jak to Kolego robisz że Ci wykrywa? Mam fire wire w płyce głównej, kabelek 4 piny do kamerki i 6 pin do komputera. w biosie właczony jest port, sterowniki sa bo nie ma zadnych konfliktów ani błędów, podpinam kamerke włączam i na play i na kręcenie i nic.... zero reakcji kompa na wykrycie. Programy do zrzutu filmów jak pinacle też odrazu mówia że brak kamerki Prosze Pomózcie!! mój mail to djkac@op.pl jakby ktoś chciał mi tam pomóc

piątek, 20 kwietnia 2007, 18:34
Stały bywalec
Stały bywalec

djkac co ty z konia spadłeś w tym temacie, wpadasz ze swoim 2 kamerki pomóżcie, to temat brtk90, jak chcesz mu doradzić, no ale Ty sam niewiele wiesz.

piątek, 20 kwietnia 2007, 19:59
Nowy
Nowy

djkac co ty z konia spadłeś w tym temacie, wpadasz ze swoim 2 kamerki pomóżcie, to temat brtk90, jak chcesz mu doradzić, no ale Ty sam niewiele wiesz.

rzepraszam ale dołączam się z problemem, kolega ma tą sama kamerke, może juz rozwiązał problem? a może ktoś inny mi i koledze pomoże? skąd mam wiedzieć? mogę założyć osobny wątek

piątek, 20 kwietnia 2007, 23:09
Bywalec
Bywalec

djkac zamiast nowego wątku śledź LINK lub LINK

sobota, 21 kwietnia 2007, 09:42
Nowy
Nowy

djkac zamiast nowego wątku śledź LINK lub LINK

Witam żaden z tych wątków jak narazienic mi nie mówi. karte mam wbudowaną wszystkie pliki sterowników są. Rozmawiałe ze specjalista mówił mi że niektóre kamerki maja brzydki numer z portem dv który działa tylko w jedną strone i taka kamera juz nie bedzie wykryta przez komputer. Nalezy użyć specjalnych jakiś nagrywarek. Kurcze czy ktos wogóle zgrał materiał z tego canonka? mam juz pustke w głowie

sobota, 21 kwietnia 2007, 11:30
Bywalec
Bywalec

Specjalista mówiąc o porcie dv w jedną stronę miał na myśli zablokowany kierunek transmisji danych do urządzenia. Dużo kamkoderów posiada DV tylko w jedną stronę (out). A ja wskazujac wymienione wątki miałem na mysli ich śledzenie - zamiast pisać nowy wątek dołącz się tam - tematy są podobne.

Pozdrawiam

sobota, 21 kwietnia 2007, 18:59
Nowy
Nowy

Specjalista mówiąc o porcie dv w jedną stronę miał na myśli zablokowany kierunek transmisji danych do urządzenia. Dużo kamkoderów posiada DV tylko w jedną stronę (out). A ja wskazujac wymienione wątki miałem na mysli ich śledzenie - zamiast pisać nowy wątek dołącz się tam - tematy są podobne.

Pozdrawiam

a czy port dv z opcją tylko wyjścia wyklucza połączenie kamery z komputerem?

sobota, 21 kwietnia 2007, 22:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 22 kwietnia 2007, 08:36
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]