Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 18:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 KIlka prostych pytań 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post KIlka prostych pytań
Witam
Zajmowałem sie wideofilmowaniem przez kilka lat. Niestety przez prowadzenie własnej działalności gospodarczej zabrakło mi na to czasu.Otatnie wesela nagrywałem jakieś 3-4 alta temu. Krzystałem z oprogramowania Pinnacle, Adobe Premier. Oczywiście posiadałem kamerę analogową. Pamiętam że za karta video kosztowała mnie ok 4000 PLN. Posiadałem trochę animacji itd. Praca ta sprawiała mi przyjemność, dlatego tez chciałbym znów sie tym zająć,(zawsze to jakiś przyzwoity zatrzyk gotówki) W związku z tym mam kilka pytań. Licze na wyrozumiałoć.

1. Zamierzam kupić kamerę z HDD. Czy w związku z tym konieczna jest karta Video? Wydaje mi się wystarczy że podłączę kabel USB i zgram na dysk nagranie w formie pliku.
2 Z tego co się orientuje jeżeli nagranie będzie już w formie cyfrowej to będę mógł korzystać z programów które znam tj Pinnacle i Adobe(oczywiście w nowszej wersji.. Chyba że ktos poleca zoś ciekawszego ?
3. Nie zamierzam nagrywać kaset wideo tylko płyty DVD. Czyli po obróbce materiału zostaje mi ewentualna kompresja, wypalenie płyty i zrobienie okładki?
Zdaje sobię sprawę że pytania sa banalne ale dla mnie istotne. Oczywiście pytanie najważniejsze. zanim zdecyduję się na jaieś zakupy sprzetu chciałbym wiedzieć jak wygląda sytuacja na rynku. Czy pary młodych potrzebują jeszcze kamerzystów , czy zastępuja ich członkami rodziny z kamerami?Generalnie czy jest popyt na tego typu usługę?
Nagranie które wykonywałem cieszyły się uznaniem, ludzie polecali mnie innym tak więc nie boje sie kamery, martwię sie tylko czy nie straciłem za dużo przez tyle lat jeśli chodzi o obróbke i trendy.
Pozdrawiam
donpedro9

sobota, 26 maja 2007, 09:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1)Na wstępie odradzam zakup kamery z HDD - rejestruje ona w MPEG2 który maksymalnie uprzykrza proces montażu. Pozatym są one jak narazie dosyć drogie. Także kamera miniDV to jedyne rozsądne wyjście.
2)Jak najbardziej tak - możnaby jeszcze sprobować Sony Vegas.
3)Tak

Pozostaje jeszcze kwestia modernizacji komputera, ale o tym później...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

sobota, 26 maja 2007, 09:42
Bywalec
Bywalec

Post Modernizacja komputera
Witam
Dzieki za odpowiedź. Liczę na to że dowiem się czegoś jeśli chodzi o modernizację komputera, tzn , że pociągniesz dalej ten wątek. Będe bardzo wdzięczny. Mam jeszcze pytanie odnośnie kamery. Mieszkam w mieście do 15 tyś mieszkańców, konkurencja nie jest duża, Czy wystarczy mi kamera do 4000 PLN Czy koniecznościa są juz kamaery za ok 10 000 ?
Pozdrawiam i z góry dziękuję.

poniedziałek, 28 maja 2007, 10:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jeśli chodzi o komputer to nie wiem jakim funduszem dysponujesz, ale doradzał bym Ci dwu rdzeniowy procesor (najlepiej jakiś Intel, np. Core 2 Duo - z tym że jest starsznie drogi lub AMD Athlon X2 - taniocha), conajmniej 2GB pamięci RAM (wskazana praca dwu kanałowa), HDD przynajmniej 2x250GB, monitor to ok. 20" powinno wystarczyć....
płyte główną i obudowe to logiczne że dobierzesz sobie w zależności od procesora jaki Ci sie zamarzy...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

poniedziałek, 28 maja 2007, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Core 2 Duo - z tym że jest starsznie drogi
szczególnie model 4300, którego można bezproblemowo podkręcić z 1,8 do conajmiej 3 Ghz. Można go mieć za zabójczą kwotę 400 zł.
Croolick napisał(a):
płyte główną i obudowe to logiczne że dobierzesz sobie w zależności od procesora
co ma obudowa do procesora 8O

poniedziałek, 28 maja 2007, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ku*** chyba nie sądzisz że do kompa sprzed kilku lat wstawisz taką wielką płyte główną nie?? druga sprawa to zasilacz, który też jest montowany w obudowie...

pozatym domyśliłbyś sie z kontekstu o co chodzi :?

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 29 maja 2007, 11:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dowiedz się najpierw czym jest i od kiedy obowiązuje standard ATX, potem możesz na mnie ewentualnie najeżdżać, jasne?

wtorek, 29 maja 2007, 12:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czy Ty wogóle człowieku(?) wiesz o czym mówisz?? Nie miałeś sie sie do czego przyczepić? Ja po Tobie nie jade (gdybym jechał to dostałbyś "koncert życzeń" na priva) ale poprostu irytuje mnie tego typu zachowanie.
Wpisałem coś w odwrotnej kolejności a Ty wyłapałeś to i rzuciłeś sie jak hiena na padline, teraz nie wiadomo poco zaczynasz sie mądrzyć o ATX...

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

wtorek, 29 maja 2007, 18:35
Bywalec
Bywalec

[quote="Croolick"] Także kamera miniDV to jedyne rozsądne wyjście.

Witam!
Nie chcę zaczynać nowego wątku ponieważ tego samego dotyczy.
Kolego Croolick widzę że orientujesz się w temacie, poleć jakiś model kamery. Co sądzisz o modelach: Canon XM2, lub Panasonic AG-DVX100?

wtorek, 29 maja 2007, 22:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam!
Nie chcę zaczynać nowego wątku ponieważ tego samego dotyczy.
Kolego Croolick widzę że orientujesz się w temacie, poleć jakiś model kamery. Co sądzisz o modelach: Canon XM2, lub Panasonic AG-DVX100?

Aleś wystrzelił chłopie 8O

środa, 30 maja 2007, 08:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

yyyyyyy..... polemika była akurat o sprzęcie komputerowym...
a jeśli chodzi o te kamery to ich nie posiadam :wink: i niech ktoś inny Ci odpowie na to pytanie :)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 30 maja 2007, 09:44
Bywalec
Bywalec

Panowie sie tu klocili i zeszli z tematu na problem rozmiaru obudowy, co sprawnie ominalem i odpowiadam na pytanie. :) co do HDD, to kolega ma racje. nie oplaca sie. Najlepsze zwykle DV, ale wtedy trzeba miec szybki i pojemny dysk, co do programu, to tez polecam Vegasa.

A kamera za 4000zl? Powinna wystarczyc. Za ta cene mozna juz kupic jakiegos fajnego panasonica 3ccd, albo minimalnie dolozyc i np. jakas tania sony 3ccd. Chociaz za ta cene nie bedzie to super jakosc, wiadomo. :)
I nie dac sie naciagnac na zabawki zapisujece material na dvd, czy dysku twardym, bo to nie zdaje egzaminu. Dobrze tez by kamera miala wejscie na mikrofon, bo mikrofony w tanszych kamerach pozostawiaja wiele do zyczenia. :)

sobota, 2 czerwca 2007, 19:31
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]