Teraz jest wtorek, 19 marca 2019, 02:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Montaż i kodowanie filmu DVD??? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Montaż i kodowanie filmu DVD???
Witam. Mam mały problem. Mianowicie. Posiadam cyfrową kamere wideo Samsung VP-DC163. Ktora zapisuje obraz na plytkach miniDVD. Problem moj dotyczy znalezienia programu który poradziłby sobie z szybkim kodowaniem plikow DVD na DVD:) Smieszne, ale juz wyjaśniam. Wcześniej nagrywalem material uzywając opcji LongPlay - wtedy na jedną płytkę wchodzilo okolo 60 min nagrania w marnej jakości (dlaczego juz nie uzywam tego trybu wyjasnie za chwile). Teraz nagrywam obraz uzywajac opcji XP (czyli ta najlepsza) wtedy na jedna plytke wchodzi okolo 20 min nagrania, ale za to dobrej jakosci. Do montarzu i obrobki używałem programu Nero Vision (bodajże 4) z pakietu Nero 7. Dlatego go używałem ponieważ wszystkie inne programy chciiały jeszcze raz przekodowywać pliki zrzucone z plytek DVD spowrotem na pliki DVD. Natomiast program Nero Vision posiada opcje Nero SmartEncoding, dzieki ktorej przekonwertowanie materialu zgranego z trzech plytek zajmuje mi okolo 30 min TYLKO!!!. No ale do rzeczy. Ostatnio zakupilem program Pinnacle Studio 9. Zaktualizowalem do wersji 9.4.cośtam. Program ładnie importuje pliki .vob, przerabia je na .mpg. Obrabiam sobie je, przycinam ukladam itp. Ale jak daje zeby utworzyl mi obraz dysku DVD, to material trwajacy 30 min, przerabiał ponad 2 godziny!!! Czy istnieje jakis sposob aby ominac ponowne kodowanie tego materialu (cos jak SmartEncoding)??
Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie :)

sobota, 26 maja 2007, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1) Jeżeli dysponujesz słabym komputerem to te 30min może tyle trwać.
2) Jezeli do materiału dodajesz jakieś przejśca efekty itp to niestety ale ingerujesz w klip więc program musi od nowa przeliczac te części od nowa.
3) Jeżeli chcesz ominąć ponowny rendering w materiale mpeg2 i nie tracić jakośći najlepiej byłoby utworzyć płyte DVD z takimi samymi parametrami jak to zrobiła kamera DVD. Chodzi tu przedewszystkim o bitrare czyli przepływność która ustawiasz podczas tworzenia DVD w PS9. Jeżeli materiał był kodowany ze stałą przepływnością CBR to ponowne przeliczenie DVD powinno byc w miare szybki(zależne od sprzętu). Jezeli jednak była to przepływność zmeinna VBR może być różnie :(.
4) Podczas pracy z materałem skoro już i tak pracujesz z mpeg2 (czego nie polecam przy edycji) ustaw opcję renderowania w tle kodekiem mpg2 aby program nei przeliczał do AVI(DV) a następnei spowrotem przy końcowym tworzeniu DVD będzie znów liczył mpg2.

sobota, 26 maja 2007, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Montaż i kodowanie filmu DVD???
ok dzięki za odpowiedź
już znalazłem odpowiedni program
jest to Magix Movie Edit Pro 14 PLUS. Jest opcja "smart render" i renderuje tylko te części filmu które zmieniłem. I robi to bardzo szybko

poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 09:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]