Teraz jest poniedziałek, 25 marca 2019, 18:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kilka prostych pytań - ściąganie filmu i jego jakość 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Kilka prostych pytań - ściąganie filmu i jego jakość
Witam serdecznie. Od bardzo niedawna zainteresowałem się tematem nagrywania i obróbki video. Kupiłem jedną z najprostszych kamer cyfrowych, aby najpierw na kilku wyjazdach potrenować. Padło na JVC D340.
Sprzedawca w jednym ze sklepów zwrócił mi uwagę, że najlepiej właśnie kupić sprzęt z miniDV, ponieważ nie ma utraty jakości przy ściąganiu filmu w przeciwieństwie do tych z HDD.

Z tego co przypadkiem chyba przeczytałem, moja kamerka nagrywa w technologii PAL, 800tys. pikseli, a rzeczywisty obraz 400tys.

I jest problem. A właściwie dwa problemy.

1. Kupiłem kabelek firewir'owy i łączyłem nim kamerę z portem w laptopie. Wszystko chodziło OK. Po kilku miesiącach leżenia w pudełku kabel przestał działać. Nie był ani maltretowany, ani zamoczony, ani nic z tych rzeczy. Jak to możliwe ?

2. Ostatecznie ściągnąłem film u kolegi. Posłużył mi do tego najprostszy program pt. Windows Movie Maker. I jestem załamany. Film ściągnął się w rozdzielczości 320x240 (co daje niecałe 100 pikseli !) i 20klatek/sek !
Jakość jest niestety gorsza niż z aparatu cyfrowego. Poandto zajmuje godzinne nagranie raptem 250MB, a czytałem w toturialach, że powinno kilkanaście GB. I teraz zastanawiam się czy jest to wina kiepskiej kamery czy kiepskiego softu ? Jeśli to drugie - jakiego użyć by nie było w ogóle utraty jakości ?
Czy może kabel ma tutaj znaczenie ? Na coś zwracać uwagę podczas zakupu nowego ?

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam

niedziela, 10 czerwca 2007, 10:20
Bywalec
Bywalec

Zapomniałeś o ustawieniach w zakładce ustawienia wideo - innne ustawienia z listy wybrać DV-AVI Pal co daje obraz o rozdzielczości 720x576 25 klatek/s co daje ok 13 GB zapisanego na dysku materiału
w ciagu jednej godziny. 8)

niedziela, 10 czerwca 2007, 10:54
Nowy
Nowy

Rozumiem, że chodzi o ustawienia w programie movie maker ? I co za tym idzie, nie jest on taki zły - nadaje się do zgrania "wakacyjnej pamiątki" ?

Czy lepiej ściągać czymś lepszym ?

pzdr

niedziela, 10 czerwca 2007, 12:49
Bywalec
Bywalec

Jak ma to być wakacyjna pamiatka uważam,że powinien wystarczyć chociaż ja bym z tego programu nie skorzystał mam do dyspozycji co innego ale od czegoś trzeba zacząć. Tak przez pzrypadek przeczytałem Twój post i jeżeli w czymś pomogłem to bardzo mi miło.

niedziela, 10 czerwca 2007, 13:00
Stały bywalec
Stały bywalec

Choć sam go nie używam (ale zaczynałem na nim), polecam ci jako początkującemu program Pinnacle, w miare łatwy w obsłudze , po polsku a ma większe mozliwości i windowsowski produkt. W sam raz do ładnego zmontowania wakacyjnych wspomnień. W dodatku połączy kamere z komputerem , łatwo sterować w nim kamerą i umożliwi ci zrzucenie nagranego materiału na twój dysk twardy. Zawsze sprawdż sobie ustawienia wideo zanim coś "ściągniesz" albo zapiszesz...

niedziela, 10 czerwca 2007, 15:29
Nowy
Nowy

I rzeczywiście minimalna zmiana ustawień w WMM rozwiązała problem.

Ponadto nieznanym mi sposobem kabel ożył.

Padło najpierw na Sony Vegas - zobaczymy co potrafi.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

wtorek, 12 czerwca 2007, 07:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]