Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 17:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 efekt jak z prawdziwego klipu 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post efekt jak z prawdziwego klipu
witam,
mam problem, jestem poczatkujaca nie wiem jak przy nagrywanieu osiagnac efekt jak z prawdziwgo klipu. Wiec musze nagrac pewien teledysk, ale jak kazdy wie ze przy nagrywaniu kamerą i po zrzuceniu tego na komputer nie ma jakosci jak z prawdziwego filmu tylko jak na nagraniu z wesela czy z urodzic babci. Mam nadziej, że wiecie o co chodzi :) I sie zastanawiam czy to zalezy od jakies profesionalnej kamery czy ozna to jakos obrbic na programie??Prosze pomozcie biednej zagubionej kobiecie :D

środa, 27 czerwca 2007, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do pogooglania (na wikipedii i forum sporo znajdziesz)

przeplot (50i)
skanowanie progresywne(24p lub 25p)
cinemaframe
cinematone
korekcja kolorów
filtry optyczne (np cokin)

do tego dochodzi umiejętne oświetlenie planu.

Dalej:
montaż, montaż, montaż.

no i jest teledysk, jedna z trudniejszych form na początek.

środa, 27 czerwca 2007, 23:54
Nowy
Nowy

dzięki bardzo tylko mam jeszcze jedno pytanie jakimi programami mogę to wszystko zdziałać?

czwartek, 28 czerwca 2007, 00:32
Bywalec
Bywalec

Na samym poczatku zabawy w teledyski powinnas usunac przeplot (interlace), potem dodac panorame i troche nasycic kolorem, lub moze sepia.
Efekt ? Na pewno inny niz z filmu od babci z imienin. To co opisalem powyzej zrobisz kazdym programem do montazu. To na poczatek.
A nastepnie eksperymenty tak jak wyjasnil kolega wyzej.
PZDR AND

czwartek, 28 czerwca 2007, 01:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie programy tylko sprzęt i umiejętności są tu potrzebne, programowo tylko montaż i ewentualna korekcja barwna

czwartek, 28 czerwca 2007, 15:20
Bywalec
Bywalec

Nie chcialem zakladac nowego posta bo moje zapytanie "zmiesci" sie w tym juz zalozonym przez kolezanke...

Uzywam AP 2.0 pro, nagrywam na kamerze z przeplotem (25i),potem importuje film do premiere (projekt rowniez 25i (DV PAL, 25fps)),ale chcialbym pewien fragment z tego projektu przekonwertowac do 24p ( czyli z 50 pol stanowiacych 25 klatek stworzyc 24 klatki bez przeplotu), znalazlem w sieci swietny artykuł ktory opisuje jak cos takiego zrobic pod Media Composer Adrenaline,ale pod premiere nigdzie nie znalazlem :( interpolacja pól, czy najnormalniejszy always deinterlance jest dla mnie niewystarczajacy..gdyz w pierwszym wypadku powstaje cos na wzor blend dwoch pol (nizsza jakosc), zas w drugim po prostu zduplikowania jednego z pol ktore potem tworzą jedną pełną klatke..tak czy inaczej powstaje 25fps....a jak zrobic tak jakbym chciał ?

Dodatkowo nasuwa sie pytanie jak bedzie wygladał taki film np po eksporcie do mpeg2 dvd w 25i, teoretycznie 25klatek (50pol) jest na tyle "pojemne" ze powinno sie dac opisac 24p i na TV bedzie to wygladlo jak 24p a nie 25i ?

Z gory wielkie dzieki wszystkim ktorzy zechcą mi pomóc/doradzic ;)

pozdrawiam

piątek, 27 lipca 2007, 00:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: efekt jak z prawdziwego klipu
aniusia napisał(a):
witam,
mam problem, jestem poczatkujaca nie wiem jak przy nagrywanieu osiagnac efekt jak z prawdziwgo klipu. Wiec musze nagrac pewien teledysk, ale jak kazdy wie ze przy nagrywaniu kamerą i po zrzuceniu tego na komputer nie ma jakosci jak z prawdziwego filmu tylko jak na nagraniu z wesela czy z urodzic babci. Mam nadziej, że wiecie o co chodzi :) I sie zastanawiam czy to zalezy od jakies profesionalnej kamery czy ozna to jakos obrbic na programie??Prosze pomozcie biednej zagubionej kobiecie :D
jaki sprzet taki film :D

piątek, 27 lipca 2007, 08:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kluczowym znaczeniem dla jakości materiału w formacie DV czy HDV jest stratna kompresja , oraz precyzja z jaką jest próbkowany kolor. Są to zagadnienia trudne do ominięcia dla początkujących. Jednak poznawanie , wprowadzanie swoich pomysłów oraz najnowszych rozwiązań w tym zakresie pozwala zbliżyć się do jakości profesjonalnej. Ważne aby już przy zakupie kamery o tym pomyśleć i nie kupować takiej jak ma mój kolega a raczaj wybierać taką z której można uzyskać niekompresowany do tych stratnych formatów sygnał. Również oprogramowanie nie jest bez znaczenia. Często oszczędzając parę groszy dostajemy knota, który ciągle z nami walczy a o jakości nawet nie można pomarzyć.
Poznawać, poznawać jeszcze raz poznawać i nie ulegać radom typu uśuń przeplot będzie lepiej.

Pozdrawiam

piątek, 27 lipca 2007, 10:30
Bywalec
Bywalec

ok, rozumiem, ale czy ma ktos pomysl jak zrobic to o czym wspomnialem w swoim poscie ?

Nawiasem mowiac : czy wam tez tak dretwo chodzi to forum ( szybkosc ) ? :evil:

piątek, 27 lipca 2007, 12:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

na co dzień używam Opery i forum nie działa. jeśli użyje IE6 to działa. w pracy mam też IE6 ale i tam nie działa :?

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 27 lipca 2007, 19:41
Bywalec
Bywalec

na co dzień używam Opery i forum nie działa. jeśli użyje IE6 to działa. w pracy mam też IE6 ale i tam nie działa :?

ja uzywam firefoxa i czasem na prawde niemozliwoscia jest zeby uruchomic to forum :( .. na pewno to nie wina łacza, bo inne stronki chodzą szybko.. ale wracajac do pytania czy jest ktos w stanie mi doradzic ? jak zrobic konwersje o jakiej wspomnialem w samym premiere ?

pozdrawiam
;)

sobota, 28 lipca 2007, 10:10
Stały bywalec
Stały bywalec

http://www.sfx.com.pl/artykuly/filmlook/filmlook.html
może pomoże

czwartek, 2 sierpnia 2007, 00:17
Bywalec
Bywalec

dzieki mastertomster ! na prawde pomocna stronka ;)

Niestety z technicznego punktu widzenia nie ma na niej wskazowek do zrobienia tego o co mi chodzilo ;/

kombinuje dalej...

pozdrawiam ;)

czwartek, 2 sierpnia 2007, 22:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]