Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 01:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DVD a VHS - opinia 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DVD a VHS - opinia
Witam
Na początku wyjaśnie że mam kamere NV-DS29, komp z 512 RAM procek 1,7 Athlon dwa dyski 40 GB i 80 GB 7200 wszystkie pracują w DMA5, FireWire Maxtor.
Chciałbym poruszyć nastepujący temat jakość utworzonego materiału DVD z mojej kamery. Moją przygodę zacząłem od zrzutu materiału na dysk twardy robiłem to kilkoma progrmami : Scenalyzer i Ulead video studio 6, ponieważ interesuje mnie jedynie tworzenie materiału na płytach DVD wykorzystałem program Ulead DVD Movie Factory 2.0 i Ulead video studio 6.
Ponieważ w niedługim czasie będe posiadał nagrywarkę DVD (komp) zainstalowałem sobie program Power DVD aby ocenić utworzony materiał.
Jakie było moje zdziwienie gdy utworzony materiał był kiepskiej jakości.
Dla potwierdzenia podłaczyłem kompa do TV i jakość była nadal żenująca.
postanowiłem utworzyc VCD ale gdy oglądałem na TV z mojego odtwarzacza DVD załamałem się.

Postanowiłem zgrać z kamery bezposrednio na magnetowid po wyjściu TV
obraz nagrany na starą taśme przewyższał jakość odtwarzaną przez PowerDVD !!!!!!!.
Czy coś źle zrobiłem ?, dlaczego obraz ze starego video jest lepszy od obrazu przetworzonego na DVD ???. (może bezpośrednia jakość nagrywania na stacjonarną nagrywarkę DVD bedzie lepsza ?)
Jeżeli tak ma być to jaki jest sens tworzenia płyt DVD z materiału z kamery (pomijam menu,montaż, obróbka na PC)

pozdrawiam
Artur

niedziela, 4 maja 2003, 13:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

http://forum.swiatobrazu.pl/dv/viewtopi ... ight=#5328

przeczytaj wypowiedz Emesa.

niedziela, 4 maja 2003, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Również zauważyłem kiepską jakość nagrań DVD również oryginalnych filmów (pionowe prążki).
Używałem odtwarzacza PowerDVD 4.0 deluxe i właśnie na tej wersji była kiepska jakość.Przeszedłem do starszej wersji PowerDVD 2.55,i to było lekarstwo na tę dolegliwość.Spróbuj na innym odtwarzaczu DVD.

niedziela, 4 maja 2003, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Artur

poniedziałek, 5 maja 2003, 19:12
Bywalec
Bywalec

jak slusznie ktos zauwazyl jakosc wynikowego dvd zalezy od umiejetnosci osoby kompresujacej i odpowiedniego oprogramowania. zgranie materialu zrodlowego za pomoca firewire do adobe premiere, edycja i kompresja za pomoca cinema craft encoder, tmpgenc czy tez procoder daje znakomita jakosc (do 90 minut na plyte, sredni bitrate 6000). wiem, bo sam tak robie i nie wiem skad te opinie o slabej jakosci...

mart

czwartek, 8 maja 2003, 11:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy jest jakaś możliwość aby zdobyć informacje (instrukcję ) jak skonfigurować np: cinema craft encoder, tmpgenc aby uzyskać najlepszą jakość DVD, czy trzeba walczyć samemu i bazować na własnym doświadczeniu ?

piątek, 9 maja 2003, 12:20
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]