Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 09:21

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 problemy z odtwarzaniem płyt 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post problemy z odtwarzaniem płyt
witam!
Od kilku miesiecy montuję i nagrywam filmy na płyty DVD z różnymi uroczystościami. U mnie po nagraniu w komputerze jest wszystko ok., także na moim DVD(PIONEER) z reguły też. Jednakże nie rzadko sie zdarza, że nagrane przezemnie płyty nie chcą "chodzić" u innych osób(klientów), z reguły zacinają się. Na początku zwalałem winę na kiepski sprzęt, ale po częstszych reklamacjach zacząłem powątpiewać.Dlatego też zwracam sie z zapytaniem, czy istnieja jakies sposoby , metody aby lepiej zagwarantować bezproblemowe odtwarzanie płyt DVD.Pragne zaznaczyć, że płyty wypalam za pomocą POWER PRODUCERA po wcześniejszym skompresowaniu ich w POWER DIRECTORZE(pliki MPEG2), wypalam z prędkością x4 na płytach EMTEC lub TDK DVD+R, na nagrywarce LG.Zastanawiam sie tez czy rodzaj programu do wypalania ma wpływ na jej odczytywalność, czy jest to tylko kwestia sprzętu.
Dzieki za porady, pozdrawiam!

czwartek, 16 sierpnia 2007, 18:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Obrazek

Spróbuj raczej nagrywać NERO. Miałem kilka przypadków że płyty nagrywane innymi programami niż nero nie chciały działac.

Pozdrawiam

czwartek, 16 sierpnia 2007, 21:25
Bywalec
Bywalec

no tak, ale w nero nie utworzę menu płyty, nie porobie rozdziałów itd., nagram jedynie plik mpeg2

czwartek, 16 sierpnia 2007, 21:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niby tak, robisz w pr. do authoringu menu i rozdzialy i co jeszcze chcesz, robisz z tego iso i wypalasz w nero. Ja osobiscie polecam dvddecrypter

czwartek, 16 sierpnia 2007, 23:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Napisz jak wykonujesz i jakie długie masz rozdziały , to ważne ! Zacinać też może się różnie , opisz jak ? Jak długie wstawiasz pliki ? Tu raczej szukał bym źródła problemów , a nie w programie .

piątek, 17 sierpnia 2007, 07:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, miałem kiedyś podobny problem z klientami:

- jak ustawisz bitrate powyżej 8000 to na starszych DVD mają już problem

- tylko i wyłącznie markowe płyty (nie ma co oszczędzać)

- do wypalania polecam Nero z prędkością max 4

- zmieniłem nagrywarkę z NECa na Plextora (po tej zmianie zero reklamacji na zacinające się płyty)

- płytki bez naklejek okolicznościowych (lepiej drukowalne)

- lepiej nie zapełniać na maxa DVD

To takich kilka moich spostrzeżeń, może coś pomoże...

Powodzenia

PS: Napisz przy jakich ustawieniach renderujesz do mpeg2 ?

piątek, 17 sierpnia 2007, 07:38
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

- zmieniłem nagrywarkę z NECa na Plextora (po tej zmianie zero reklamacji na zacinające się płyty)

Przy okazji odpowiedziałeś częściowo na moje podobne pytanie.

piątek, 17 sierpnia 2007, 08:12
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

używam pioniera 112D/L i nie było żadnego problemu, a nagrywałem z prędkością x16 (plyty Sony DVD+R Accucore). Osobiście upatruje wine problemu w "wypalarce+plyta" czesto słabsze modele lub te przereklamowane nagrywają dobrze tylko na ściśle określonych nośnikach.

Byc może, jak ktoś wyżej wspomniał, za wysoki bitrate, pamiętaj żeby dzwiek i obraz nie przekraczał 8000kbps to w zupełności wystarcza w SD.

piątek, 17 sierpnia 2007, 09:40
Moderator
Moderator

Również od lat zajmuję się tworzeniem krążków DVD usługowo przerabiałem wszystkie z możliwych problemów. Płytki najczęściej zacinały się po upływie pewnego czasu.
Prawda jest taka, że płytka jak wiadomo zapisywana jest od środka ku krawędzi zewnętrznej więc laser niezmieniając swojej "siły palenia" mając coraz to szybsze zadanie w jednakowym czasie - wypala coraz to płyciej średnica zewnętrzna oczywiście jest dłuższa niż ta bliższa środkowi.
Zawsze zapisywałem płytki najwolniej jak tylko było to możliwe, wiadomo - podawane prędkości przez producentów są świadomie zawyżane jest to pogoń za klientem kupującym lepsze, szybsze i tańsze.
Wieloletnią metodą prób i błędów obrałem zapis na minusach DVD-R, powoli w Nero, chociaż program sądzę niewielkie ma tu znaczenie - skończyły się problemy.
Problem odczytu u klienta powoli ustępuje z racji coraz to lepszych odtwarzaczy czytających już niemal tarcze od flexa :) które radzą sobie bez problemu z nawet bardzo szybko, a co za tym idzie płytko wypalonymi krążkami.
Pozdrawiam gorąco

piątek, 17 sierpnia 2007, 10:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

- Słabe nosniki
- kiepska nagrywarka
- duże prędkości nagrywania

Używaj markowych płyt: Sony lub Verbatim, dobrej nagrywarki: Plextor lub Pioneer, predkość zapisu: nie szybciej niz x4

Pozdrawiam
Maciej

piątek, 17 sierpnia 2007, 10:48
Bywalec
Bywalec

Nagrywaj na płytach DVD-R, ponieważ wiele stacjonarnych DVD (starsze modele) nie czytają płyt "+"

piątek, 17 sierpnia 2007, 16:18
Bywalec
Bywalec

kupujac nagrywarkę polecano mi LG (widocznie nie do końca uczciwie), bitrate to 7300-8000, a płyty tak jak pisałem - EMTEC i TDK z tym że na DVD+R,prędkośc x4 . Na materiale dlugości ok. 1.10 godz. wykonuję zwykle 4-5 rozdziałów 20-25 minutowych

Ostatnio edytowano sobota, 18 sierpnia 2007, 00:04 przez amator102, łącznie edytowano 2 razy

piątek, 17 sierpnia 2007, 21:18
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kupujac nagrywarkę polecano mi LG (widocznie nie do końca uczciwie)
tylko pioneer i plextor sie licza w tej dziedzinie tak naprawde, jezeli chodzi o nagrywanie. Z odtwarzaniem to roznie bywa.

piątek, 17 sierpnia 2007, 22:54
Bywalec
Bywalec

nagrywarka plextorpx 800a
nośnik verbatim
obraz płyty wypalony w nero prędkość 4x
na moim stacjonarnym philipsie śmiga aż miło
juz trzeci klient ma problem (inne filmy).
Z relacji wynika że za pierwszym obejżeniem jest ok. Dopiero włączona drudi lub trzeci raz sie tnie :( . Może ktoś ma koncepcję (złośliwi klijęci- odpada). pozdrawiam :)

wtorek, 4 września 2007, 19:22
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

kupiłem plextora, zrezygnowałem z verbatimów, czas pokaże jak będzie. Procoder mi "figlował" bo robiłem jakiś czas na trialu, bo nie byłem zdecydowany do końca co kupić z konkretnych programów. :twisted: Gdy zakodowałem i wypaliłem w nero było ok. tylko jakość mnie wkurzała.
Dzisiaj pierwszy raz zakodowałem i wypaliłem w Avidzie plus Plextor plus płytki TDK.
Nic już nie jestem w stanie zrobić bo lepiej być nie może.
Dla pocieszenia: to co mają najczęściej klienci to nawet "nie leżało obok prawdziwego DVD"
Mam dwie nagrywarki stacjonarne i jeden odtwarzacz, 2x liteon i jakiś tam "Cyberhome" Na moje nieszczęście wszystko chodzi.
Czy mam szukać po wsi jakiegoś badziewnego odtwarzacza żeby się zniżyć do poziomu klienta i sprawdzić czy płyta dobrze wypalona????
:twisted:

wtorek, 4 września 2007, 20:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona