Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 07:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Problem z konwertowaniem mpg na avi 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem z konwertowaniem mpg na avi
Witam ponownie. Zakupiłem swoją pierwszą kamere Panasonic SDR H20, jestem w miare z niej zadowolony, ale jedna rzecz mnie irytuje.
Kamera nagrywa filmy w formacie MOD, zrzucając na komputer rozszerzenie zmienia się na mpg. Niestety pożera to cholernie dużo miejsca i jest ciężkie do zmontowania. Szukałem więc konwertera mpg na avi, instalowałem ich mnóstwo, ale każdy mnie zawodził, bo po skonwertowaniu plik video albo nie działał, albo niedało się go wrzucić do montażu choćby w movie makerze.
Możecie mi polecić jakiś solidny, dobry program, bez zbędnych bajerów, który pomoże mi w moim problemie ? Bardzo prosze o odpowiedź

sobota, 8 września 2007, 14:43
Moderator
Moderator

Jeśli zgrywasz z kamery przez kabel fire wire użyj dowolnego małego programu, a jest ich cała masa przechwytującego bezpośrednio do AVI (najlepiej avi dv) dlaczego to konwertować, skoro od razu można mieć? Zdaje się, że nawet systemowy Windows Movie Maker potrafi to robić. Zrzucając materiał do kompa w postaci mpg i tak każdy program do edycji musi to gdzieś w temp zdekompresować na czas montażu. Zgrane video jako DVavi daje się świetnie edytować w każdym programie do tego celu, niestety jednak zgrywa się to na czas edycji, czy konwersji na inny format i usuwa z dysku, gdyż jedna godzina avi dv zajmuje 12.5GB miejsca.
Pozdrawiam gorąco

sobota, 8 września 2007, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Twoja kamera jest z twardym dyskiem, więc nagrywa w formacie MPEG2. Ten format obsugują programy motażowe Uleada, m.in. MSP7. Z kamerą powinna być plyta z programem. Spróbuj nim montować. Jednak przed zakupem kamery trzeba bylo zajrzeć na forum. Dowiedziabyś się że jeśli zamierzasz montować filmy, lepiej kupić kamerę na kasety.
Pozdrawiam

sobota, 8 września 2007, 15:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]