Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 16:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 [KLIP] Spotkanie modelarzy RC 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post [KLIP] Spotkanie modelarzy RC
Witam.

Chciałbym Wam dzisiaj zaprezentować i poprosić o ocenę klipu. Wideo przedstawia spotkanie radomskiego klubu modeli RC, którego jestem założycielem i w większości przypadków robię filmy związane z tym hobby.

http://pl.youtube.com/watch?v=1WWBPT5Widg

Dodatkowo prosiłbym o ocenę innych filmików z mojego profilu

http://pl.youtube.com/user/KRAVID

Film z pierwszego linka był filmowany dwoma kamerami Panasonic NV-GS400 i montowany w Sony Vegas 7.0

POZDRAWIAM

P.S. Ja na tym filmiku to S1M0N ;-)

środa, 12 września 2007, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

co do tego klipu to mógłbyś zrobi takie bajery jak:
1) ustaw przy tej rampie kamere na statywie i niech kumple kolejno (w odpowiednich odstępach czasu) z niej wyskakują (autkami oczywiście), następnie podczas edycji znajdź klatki gdzie modele są w takich samych miejscach i zrób zmiane zdjęć tak aby przez kilka klatek był wyświetlany każdy samochód (a tło było takie samo)
2) jeśli możesz to spróbuj załatwić więcej takich samych kamer (albo przynajmniej żeby obiektywy i matryce były podobne), ustaw je w łuku i możesz spróbować zrobić "bullet time" (ale tu raczej bedzie Ci potrzebny AfterEffects i plugin typu Twixtor lub RETimer aby wygenerować klatki pośrednie)
3) efekty slow-motion: albo kamerka z dyskiem i możliwością nagrywania w zwolnionym tempie albo wyżej wspomniane pluginy (ale tam warping przy takich szybkościach może spowodować dziwne efekty :( ) mozesz też (jeśli nagrywasz z przeplotem) użyc pluginu typu FieldsKit w AfterEffects zrobić ładne zwolnienie poprzez separacje półobrazów :)

powodzenia i miłej zabawy :D

PS. Ile kosztuje taki model? (kompletny)

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 12 września 2007, 16:03
Bywalec
Bywalec

Dzięki za pozytywną opinię ;-) A teraz odpowiedzi co do punktów.

1) Dobry pomysł ;-) Może kiedyś wykorzystam.

2) Heh mógłbyś jaśniej wytłumaczyć co miałeś na myśli? Bo nie bardzo mogę sobie mniej więcej uzmysłowić o co chodzi ;-)

3) Znaczy chodzi tutaj o jeszcze płynniejsze zwolnione tempo tak?

A co do modeliku. Najtańszy model kompletny można kupić już za około 400zł. O tutaj przykład http://allegro.pl/item231136253_torowe_ ... estaw.html. W takim modelu można zmieniać praktycznie wszystko - silniki, koła, przełożenia, elektronikę, zawieszenie, części alu i wszystko inne. W razie co mogę z chęcią doradzić przy zakupie ;-)

POZDRAWIAM

środa, 12 września 2007, 16:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bullet-Time to taki efekt że leci akcja, w pewnym momencie "czas sie zatrzymuje" ale kamera zmienia pozycje (najczęścej "orbituje" wokół obiektu). W brew pozorom nie jest to niewykonalne dla zwykłego smiertelnika bo widziałem klip jak koleś wyskoczył a kamera go "objechała" - z tym że to było robione jedną kamerą - facet chyba z 8 razy musiał tak samo podskoczyć :P

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

środa, 12 września 2007, 16:33
Bywalec
Bywalec

Proszę o kolejne opinie ;-)

POZDRAWIAM

środa, 12 września 2007, 16:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Spotkanie modelarzy RC
Fajna macie zabawę z tymi autkami. klip ciekawy. Jednak wg. mnie trochę za długi. Prezentacja zawodników i sprzętu ok tylko mogłeś zmieniać scenerię i trochę ją skrócić. Najbardziej podobały mi się ujęcia kręcone przy podłożu. Wg mnie mogłeś dać ich więcej na zbliżeniu. Zsynchronizowanie obrazu z dźwiękiem w całym klipie wprowadziło by wiekszą dynamikę. Tak dalej pozdrawiam.

piątek, 14 września 2007, 22:36
Bywalec
Bywalec

Widzę, że coś cisza, jeśli chodzi o kolejne komentarze mojego filmiku. Żeby nie tworzyć nowego tematu, napisze tutaj.

Chciałbym Wam zaprezentować i poprosić o ocenę na temat mojego kolejnego filmiku, związanego z tematyką RC. Tym razem klip, który właściwie nie wiem do czego mógłby mi póki co posłużyć, ale na pewno coś by się znalazło. A powstał on poprzez narodzenie się takiego pomysłu w mojej głowie i potrzeby jego wykonania ;-)

Klip robiony również w Vegasie.

http://pl.youtube.com/watch?v=5i_9bMbUhrA

POZDRAWIAM

piątek, 28 września 2007, 17:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Moim zdaniem czołówka pomysł dobry, ale za długo (kto i co ma to i tak sami wiecie najlepiej) a kto chce się dowiedzieć to sobie zatrzyma stop klatkę, można spróbować ciekawych ujęć z kamery na modelu, dla bezpieczeństwa nagrać powoli i spokojnie, przyśpieszyć w programie, czasem filmując z ukosa uzyskamy efekt większej szybkości, można też zfilmować przejazd przez drobne liście. Brakuje mi wizyty w boksie, takie ujęcia na detale modeli, jakieś przygotowania. Podoba mi się że efekty robiąc wrażenie nie są nienaturalnie uwidocznione. Jest OK.

piątek, 28 września 2007, 20:31
Bywalec
Bywalec

będę krytyczny bo sam lubię krytykę swoich prac!

-delirka rączek? - skup się na trzymaniu kama albo zainwestuj w statyw!

-zbyt długa czołówka - nudzi, szczególnie że na jednym patencie lecisz prawie 3 minuty. dynamiczniej !

-kręć na szybszej migawce jak chcesz robić slow motion.

-w ogóle więcej myśl jak kręcisz a nie tylko przy montażu - np. zmiana planów tzn. ogólny/bliski/bliski/pełny/szczegół zmieniaj często - będzie bardziej interesujące

-montaż - zbyt wolny - dynamiczniej.

-gdzie dźwięk z reala !! - przecież te autka robią niezły hałas

-muzyka - wiem że to kwestia gustu ale sorry to dicho to chyba jakaś polewka szczególnie że pod czołówką jest nieźle.

-nie myśl o bajerach co tu Ci goście piszą "że matrix" tylko skup się na jakości!

-jeszcze kilka innych szczegółów, ale na teraz wystarczy - grejt za odwagę, ucz się warsztatu bo pomysły masz niezłe !

ps. sorry że nie wylizałem dupki tekstem - "super filmik, tylko..." - ale te kilka rad da Ci więcej.

ps2. drugi klip - unikaj oklepanej muzyki.

pozdr.

właśnie oglądam coś ciekawego http://www.flip.pl/snowartykuly/czytaj.php?id=118
spokojnie tu coś znajdziesz z czego z powodzeniem możesz czerpać wzór

wtorek, 2 października 2007, 17:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]