Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 11:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Scene detector?!?! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Scene detector?!?!
Jak w temacie.
Przeszukalem formum, przegooglalem siec i ... nic :( Wydaje mi sie ze kiedys obilo mi sie o uszy iz cos takiego istnieje. Zaczynam wlasnie dostawac bialej goraczki przy recznym dzieleniu calosci na ujecia i sceny a nastepnie na zapisywaniu ich... Znacie jakis soft/plugin ktory by ulatwil taka prace?

Pozdrawiam wszystkich

ps. Czy to normalne ze AP 5.1 przy takim wycinaniu 13 sekundowy kawalek (z pliku okolo 10 minutowego) zapisuje 5 minut?
(athlon 1,7GH, 512DDR, FW z Audigy, 7200obr)

pps. Znacie jakis prosty sposob (filtr) na stworzenie efektu starej tasmy czarno bialej (cos jak stare kino, z tymi porysowaniami, farfoclami itp)

wtorek, 20 maja 2003, 11:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do detekcji scen jest superprogramik: Scenalyzer. Sciągnij go sobie z http://www.scenalyzer.com/.
Efekt "starego filmu" z "z tymi porysowaniami, farfoclami" można łatwo zrobić w Uead Video Studio 7.0. Jest tam gotowy filtr, który dodatkowo mozna modyfikować wg własnego uznania.

wtorek, 20 maja 2003, 11:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W AP 6 w filtrach video znajdziesz Quick Time Effects i tam efekt Film Noise. Niestety nie wiem czy ten efekt jest w AP 5.1.

wtorek, 20 maja 2003, 14:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:wink: lub zassaj gdzies plug-in "AGED FILM"

wtorek, 20 maja 2003, 23:24
Nowy
Nowy

Sprawdzilem tego Ulead'a i... Musze powiedziec ze jestem zadowolony:) Nawet gdyby byl tanszy to bym go chyba zakupil... Tak pozostaje Trial... W kazdym razie po jednym wieczorze z tym softem mysle ze moge go polecic takim leszczom jak ja:) Napewno sie nie zawioda.
Efekt starego filmu wyszedl bardziej niz zadowalajaco. Napotkalem tam tylko na jeden problem. Mianowicie podczas odtwarzania dodatkowego dzwieku (nie wazne czy w sciezce z dzwiekiem czy z dialogiem) plik muzyczny w formacie mp3 (Scott Joplin ;) ) dzwiek mi sie czasem rwie, przeskakuje itp. Ktos ma jakas rade? Film eksportuje - na 150% szybkosci, PAL, format dzwieku PCM33000 - do DV 2 (mam zamiar potem te kilkuminutowe kawalki polaczyc i :
a) zgrac na tasme do kamerki a potem wideo
b) po wszystkim podkompresowac i na CD. Dlatego tez robie takie kombinacje)
Swoja droga ciekaw jestem dlaczego jesli w eksporcie daje draniowi custom i wybieram dzwiek jako mp3 to zwraca mi komunikat "not enough memory", zajete ma ok 220mb a mam 512 pamieci. Gdy leci w PCM to problemu nie ma.
Acha, Ulead bardzo lubi wykrzaczac sie do golego systemu w najmniej odpowiednim momencie :( ale to jestem w stanie scierpiec.

pozdrawiam

ps. mam WinXP jesli wam to pomoze zdiagnozowac problem. Reszte konfiguracji podalem kilka postow wyzej.

pps. Jesli chodzi o detekcje scen to stwierdzilem ze ów Ulead ma tez zabudowane calkiem kumate narzedzie do tego.

ppps. Przypomnialo mi sie tez ze mam problem z glosnoscia dzwieku. Na planszach(tych z tekstem dla kina nieego) dzwiek jest wyraznie glosnieszy. Ma ktos jakis pomysl?

środa, 21 maja 2003, 09:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]