Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:33

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Montaż z płyt mini DVD 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Montaż z płyt mini DVD
Witam

Moi rodzice kupili sobie kamerę sony na płyty dvd.
Ze względu że najlepiej posługuję się komputerem to na mnie spadło kopiowanie tych płyt, a zaznaczę że nie mam o tym zielonego pojęcia. W związku z tym mam kilka pytań.

Mam nagrania na kilku płytach DVD 1,7GB potrzebuję wyciąć z nich niektóre urywki po czym zgrać je na płytę DVD 4,7GB. Najlepiej w tej samej jakości. Kamera nagrywa na płytę do plików z rozszerzeniem .VOB.
Zainstalowałem sobie Pinacle studio plus 11 ale po zaimportowaniu tytułów dvd dostaję komunikat że program nie jest skonfigurowany do obsługi systemu PAL. Z internetu ściągnąłem jakiś program ale nie wiem czemu potrafi zgrać 7 płyt (1,7GB) na jedną 4,7GB podejżewam że obcina jakość.

Nie potrzebuję wstawiać żadnych efektów ani menu tylko przyciąć i zgrać na inne płyty dvd.

Za pomoc z góry dziękuję

wtorek, 11 grudnia 2007, 11:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witam, i tu się właśnie pojawia problem. Często na forum ludzie proszą o radę jaką kamerkę kupić. Zazwyczaj wszyscy polecają MiniDV, ze względu na prostotę późniejszego montażu. Mam nadzieję, że dla przyszłych posiadaczy kamer ten temat będzie lekcją :twisted:
Ale do rzeczy, na pewno nie zmieścisz wszystkich 7 płytek na jednej 4,7 Gb w tej samej jakości.
Prawdopodobnie jedynym rozwiązaniem jest: zmiana rozszerzenia .vob na .mpeg i potem tego mpega przekonwertować do .avi i dopiero wtedy przeprowadzić montaż -> i z powrotem renderować i robić menu (authoring).
Jeśli będziesz montował mpeg to prawdopodobnie rozjedzie Ci się fonia z obrazem :wink:

Pozdro :mrgreen:

wtorek, 11 grudnia 2007, 11:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Kolega ma przecież Pinnacle Studio. Jego problem to NTSC jako dostępny formaty wyjścia.

Skąd masz tego Pinnacle'a? Jeśli trail ściągnięty z sieci, to trudno, może mieć tylko NTSC. Jak kupisz ten produkt w polskim sklepie to PAL musi być i masz prawo do wsparcia. W moim Pinnacle'u PAL jest.

Poza tym stosujesz prawidłową procedurę - finalizacja płytki w kamerze, import do Pinnacle'a, edycja, authoring płyty DVD 4.7. Tę procedurę sam przeszedłem z kamerą Pansonic DVD i na pewno działa bo mam działającą płytkę DVD.

wtorek, 11 grudnia 2007, 12:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

W NERO możesz to zrobić. Kiedyś w nim robiłem coś podobnego z SONY na mini DVD

wtorek, 11 grudnia 2007, 12:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

OK, może jednak ten twój Pinnacle zadziała. Pamiętaj, że preferencje dla projektu (czyli ustawienie PAL lub NTSC) musisz ustawić w momencie kreowania projektu.

Sprawdź (pisze na podstawie 10.7, w 11 może coś się zmieniło - nie wiem):

Setup -> Project Preferences -> Project Format -> button: Use this format for new projects -> lista powinna zawierać kilka formatów NTSC i kilka formatów PAL - wybierz właściwy dla siebie (ja stosuję PAL Widescreen)

wtorek, 11 grudnia 2007, 13:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]