Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 00:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Co zrobić aby pobawić się Amigą 1200 w montażu filmów? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Co zrobić aby pobawić się Amigą 1200 w montażu filmów?
Jestem początkujący, co muszę mieć dodatkowo do Amigi 1200 żeby móc się pobawić montażem video?

sobota, 24 maja 2003, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oprócz programów takich jak: SCALA, Brilance lub inny graficzny urządzenie, które nazywa się genlock, a które służy (mówiąc w uproszczeniu) do mieszania sygnału video z sygnałem komputera. To jest w zasadzie niezbędne minimum. Ten zestaw pozwoli Ci montować liniowo. O rozwiązaniach do montażu nieliniowego opartych o Amigę 1200 nie słyszałem. Co jednak nie oznacza, że jest to niemożliwe, ale raczej ze względu na koszty wogóle nieopłacalne.

sobota, 24 maja 2003, 19:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Amiga 1200
Dzięki, poproszę jeszcze o informację, gdzie taki genlock mogę dostać.

niedziela, 25 maja 2003, 15:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że nie dostaniesz go w żadnym sklepie (cóż czas zrobił swoje). Kiedyś w Polsce wrocławska firma HDP Elektronic produkowała genlocki. Być może oni coś podpowiedzą. Jeżeli nie to pozostają ogłoszenia w prasie dla wideofilmowców. Dość dużo ofert widziałem w Live Video (teraz to nazywa się MIX). Tel. do HDP (0-71) 372-33-80; 372-58-99; 602 656-337. Jeżeli będziesz potrzebował jeszcze jakieś rady pisz. Darzę ten komputer wielkim sentymentem. Zresztą do dziś jeszcze (aczkolwiek bardzo sporadycznie) go używam.

niedziela, 25 maja 2003, 15:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
witaj,
zgadzam się z tym co napisał Hi-Rek. A co do genlocka to poszukaj na Allegro. Czasem ludzie sprzedają różne dodatki do Amisi i co najważniejsze tanio. Nawiązując do nieliniowego montażu na AMIDZE to jest to nie tylko możliwe ale nawet działa w Chicagowskiej stacji TV "POLVISION" Jest tam AMIGA 4000 z kartą VIDEOTOASTER która to karta jest z powodzeniem sprzedawana w USA....
Tu masz widomości o tej super karcie do edycji profesjonalnego obrazu na .....Amidze .....
http://www.newtek.com/products/videotoa ... index.html
pozdrówka,
Bogdan

niedziela, 25 maja 2003, 18:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Mam taki genlock do Amigi 1200. Mogę go odstąpić.
Jeśli jesteś zainteresowany to napisz na priv.

Kilka lat temu przy pomocy Amigi 1200 robiłem czołówki z animacjami do filmów i czasem montaż liniowy z użyciem właśnie tego genlocka.
"Goła" Amiga do tych spraw się nie nadaje, powinna mieć rozszerzoną pamięć o 32 MB (2 MB fast + 32 MB slow) i kartę z szybszym procesorem np. Blizard IV Turbo, kooprocesor matematyczny nie jest konieczny.

poniedziałek, 26 maja 2003, 01:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]