Teraz jest poniedziałek, 19 października 2020, 22:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Na czym montaż - pytanie o program i karty 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Na czym montaż - pytanie o program i karty
witam. Na początek napiszę w jak największym skrócie o sobie. Jestem początkującym filmowcem, który składał pierwsze swoje filmy na pinacle studio 11 a następnie przesiadł się na avida liquida 7,2. Zacząłem także swoją zabawę na Ediusie 4.
Moją ogromną prośbą jest by spróbować porównać system na, których pracujecie - ich zalety i wady. Najbardziej zastanawiam się pomiędzy Liquid-em, Edius-em a Premier-ką.
Najwięcej składałem na Liquid-zie i nie mam jako takich zastrzeżeń co do programu. Rendering w tle i największa zaleta - nie taracenie niczego nawet po zawieszeniu programu co jest dosyć częste u mnie na kompie na którym mam po instalowane masę programów.
Na obecną chwile nie wchodzi w grę kupowanie żadnych dodatkowych kart renderujących sprzedawanych z edius-em czy liquid-em pro lub chorome. Jeżeli chodzi o jakoś montaż to oczywiście chodzi o jak najlepszą jakość DVD.
Montaż będzie odbywał się na dwóch sprzętach niezależnie. Jeden lepszy Intel Pentium Quad Q660 z kartą graficzną na PCI GForce 8600GT, 2 GB RAMU i oczywiście odpowiednimi napędami i dyskami. Drugi zaś Athlon 3000+, 1,5 GB RAMU i kartą graficzną jeszcze na AGP nvido 6600GT Geforce
Rozumiem że każdy ma jakieś swoje upodobania ale bardzo proszę o wasze opinie i postaranie się pomóc w wyborze. Staram się czytać wątki w forum i wiem, że temat był już wielokrotnie drążony, ale sam nie potrafią odnieść się o różnych części tak by złożyły by mi się w całość bym mógł dokonać wyboru.
Jeżęli mowa będzie o Premiere-ce to proszę o padanie najepszej wersji.

czwartek, 31 stycznia 2008, 03:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]