Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 15:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Film w zwolnionym tempie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Film w zwolnionym tempie
Witam Forumowiczów
Chciałbym sie dowiedzieć jak można zwolnić film ale tak zeby ten zwolniony film mial dalej 25klatek.
Czytalem ze w kamerze trzeba ustawic wieksza czestotliwość klatek i tutaj nie mam problemu bo vx2100 moge to zrobic, ale problem sie zaczyna jak chce zgrac material np. w vegasie odrazu mi zapisuje do pal czyli 25klatek.
Czy jest jakis program ktory zapisuje z taka ilościa klatek jaka nagrywa kamera.
Pytanie mi sie teraz nasuneło czy program po przerobieniu tego filmu np z 50k na 25k nie zwolni go automatycznie ale kurcze raczej nie umkło by to moim oczom
Dziekuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam
Naprowadzajac to chodzi mi o takie scenki jak w filmach przyrodniczych kiedy widac ptaka wolno machającego skrzydłami.

piątek, 15 lutego 2008, 00:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Film w zwolnionym tempie
mozesz powiedziec dokładniej gdzie w vx2100 jest opcja zwiekszania czest. klatek?
bo ja takiego czegos sie nie doszukałem w niej.... chyba że nie użyłem wyszukiwarki :P

a tak na poważnie to takie zwolnienia sie robi specjalnymi kamerami slow-motion (szukaj w google) ew. mozna na kompie uzyć Twixtora lub Retimera ale zwolnienia ptaka machającego skrzydłami moze (ale nie musi) dac kiepski efekt.

4GB RAM 800Mhz
GF8600GT 256 MB VRAM

piątek, 15 lutego 2008, 01:10
Moderator
Moderator

Zarówno systemy edycyjne jak i kamery pracujące w standardzie PAL wyświetlają zawsze bez względu na tępo 25 klatek na sekundę, są one jedynie odpowiednio dublowane. Nawet jeśli kamerą zatrzymamy obraz na pauzę na transmisji podawała ona będzie 25 jednakowych klatek na sekundę. Gdyby tak nie było, niemal każdy film jaki poddawany będzie zwolnieniu musiałby w/g Twojej teorii zapisany być z większą częstotliwością ramek, zastanów się jak rozwiązane musiałby być zapis by móc wykonać płynne spowalnianie lub jednostajne przyśpieszanie filmu przy odtwarzaniu??
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 18 lutego 2008, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Madric słabo czytasz nie ma takiej opcji. Zawsze ci nagra 25 klt bez wzgledu na prętkość. Widziłem na targach jakś kamere która nagrywa w tzw. slow motion nie pamietam teraz modelu bo nigdy jakos mnie to nie interesowało

poniedziałek, 18 lutego 2008, 22:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Hej

Najtańsza kamera umożliwiająca to o czym piszesz to panasonic hvx100, umożliwia nagrywanie z większym klatkarzem, jak chcesz coś lepszego robić to będzie ciężko, jedyne czym możesz się ratować to nagrywać progresywnie, ale to już PDkiem i w postprodukcji zwalniać, bo progresywny materiał wygląda wtedy gorzej...

Pozdrawiam

ps. Montażysta też się czasem zastanów ;)

środa, 20 lutego 2008, 04:09
Nowy
Nowy

Mysle ze tu chodzi o cos innego.Jesli kamera nagra sekwencje z predkoscia 50klatek to po przegraniu klipu jest przeciez mozliwosc zinterpretowania materialu.Np w After Effects.Czyli ile klatek na sekunde ma zapisywac projekt..Dokladnie nie pamietam ale cos takiego stosuje sie np przy usowaniu przeplotu w AE.After Effects i chyba nawet Adobe Premier oferuja interpretacje materialu.(interpret futage) Czyli mozna zgrac material z taka predkoscia jaka sie chceOczywiscie zalezy to z jaka predkoscia byl nagrany material wyjsciowy.Glupota byloby sadzic ze tak podstawowej funkcji nie posiada program dla profesjonalnej obrobki .Co sadzicie

piątek, 29 lutego 2008, 13:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]