Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 16:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pinnacle Studio 10.8 problem 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle Studio 10.8 problem
Witam. Posiadam kamerę Sony DCR-HC42 NTSC i korzystam z Pinnacle Studio Plus 10.8 i podaje poniżej opcje przechwytywania w tym programie:

Format przechwytywania:
MPEG2, rozdzielczość 720x576, szybkość danych 8000kb/s (najlepsza w programie)

Źródło przechwytywania:
Kamera DV, Standard TV: PAL

Po zakończonym przechwytywaniu na dysku znajduje się plik w formacie mpg. Dla ciekawości otworzyłem go w programie Sub-Edit Player aby zobaczyć jego jakość. Nie mam zastrzeżeń co do jego jakości, obraz płynny, kolory ok itp. Problem zaczyna się dopiero w trybie edycji. Mam zmontowany cały film i co się okazuje obraz nie jest płynny, szary zamazany - nie ma porównania z jakością po przechwytywaniu (mówię tutaj o oknie podglądu całego zmontowanego filmu). Gdy ustawię w źródle przechwytywania na NTSC obraz po zmontowaniu jest jeszcze gorszy. Przechodzę do trybu tworzenia filmu:

Dysk:

format: DVD, audio: PCM, szybkość danych: 7500kb/s
zaznaczam opcje : użyj kodowania progresywnego (jeśli tego nie zaznaczę to po zmontowaniu na ekranie są dziwne paski itp)

Po zmontowaniu oczywiście obraz do bani tak jak w podglądzie. Nie wiem co jest nie tak, program dobrze przechwycił obraz ale po zmontowaniu i dodaniu efektów pogorszył jego jakość o połowę i na dodatek jest nie płynny. Wie może ktoś co będzie przyczyną problemu?

Mój komputer:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 820, 2800 MHz (14 x 200)
Pamięć fizyczna 1536 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Karta wideo Radeon X1600/1650 Series Secondary (512 MB)
Dysk fizyczny MAXTOR STM3250820AS (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Karta firewire: XPower IEEE 1394 VIA zgodny z OHCI

Bardzo proszę o pomoc. Mam do zmontowania dla znajomego taśmę z weselem i jest to bardzo ważne. Pozdrawiam.

wtorek, 19 lutego 2008, 19:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pinnacle Studio 10.8 problem
Spróbuj przegrać z kamery nie jako mpg ale jako avi Powinno być lepiej :wink:

wtorek, 19 lutego 2008, 20:13
Nowy
Nowy

Niesty na AVI jest gorsza jakość a problem nadal występuje. Może to jest wina programu??? Plik mpg jest ok tylko podczas tworzenia filmu wystepuja problemy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

piątek, 29 lutego 2008, 17:02
Moderator
Moderator

- Sony DCR-HC42 NTSC - nie mam doświadczenia z NTSC, ale na logikę zmiana na PAL to musi dać pogorszenie jakości.
- Gdy ustawiam przechwyt na NTSC - a jest w ogóle to Studio z aktywowanym NTSC?
- Zbadaj i podaj czy przechwycony film jest w NTSC, czy PAL na przykład AviCodec, czy dowolnym innym programem tego typu.
- przechwyć do (avi)DV jak radzi kazikmały, ale do DV a nie innego AVI.
- Nie używaj kodowania progresywnego, bo obraz skacze.
- Paski to przeplot (doczytaj gdzieś co to przeplot, bo nie będziesz miał życia :mrgreen: ). Paski usuwa się nie z pliku na stałe, a tylko w podglądzie w funkcjach sterownika karty graficznej (przynajmniej w Radeonach), lub w playerze. Nie przychodzi mi teraz do głowy player który tej funkcji nie ma. Nazywa się ona zazwyczaj deinterlace.
- Na koniec - zanim zaczniesz cudować to obejrzyj film lub fragment po wypaleniu na płytce DVD z odtwarzacza stacjonarnego na ekranie telewizora. Ekran monitora komputerowego to sie tak nadaje do oglądania SD (zarówno PAL, jak i NTSC), jak ja do baletu :mrgreen:. TELEWIZOR! :wink:

piątek, 29 lutego 2008, 20:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]