Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 04:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomoc w kluczowaniu w Vegasie 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Pomoc w kluczowaniu w Vegasie
Witam.
Proszę o pomoc użytkowników Vegasa :) Mam maskę, w której są trzy kolory - czerwony, niebieski i zielony, chcę przekluczować przez wszystkie trzy kolory na raz, tak żeby przez tą maskę było widać obraz z trzech różnych eventów, próbowałem ale niestety nie wychodzi tak jak trzeba, coś chyba źle robię z narzędziem Compositing Mode - może ktoś mi pomoże..? Będę wdzięczny..

Pozdrawiam

wtorek, 18 marca 2008, 18:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc w kluczowaniu w Vegasie
Jak zwykle w Vegasie jest z tym nieco zabawy .
Dla 3 kolorów tworzymy 6 warstw . 1 , 2 i 3 ustawiamy plik z kolorem . Warstwy 2 , 4 i 6 to video . 2 i 4 ustawiamy w trybie zależności (child) w stosunku do 1 i 3 . Ponadto tryb Compositing Mode zmieniamy na Cut dla warstwy z plikiem koloru , czyli 1 i 3 . Pozostaje jeszcze kluczowanie kolorów dla pliku z kolorem , na każdej warstwie do osobnego koloru czyli 1 , 2 i 3 . Powinno chodzić . Dla każdego następnego kluczowanego koloru , trzeba utworzyć kolejne dwie warstwy . Jeśli ktoś ma ochotę niech wstawi screen z podglądem . Na maila mogę wysłać projekt , jeśli będzie dalej z tym kłopot .
Pomyłka : Kluczowanie oczywiście nie 1 , 2 , 3 tylko 1 , 3 , 5 .

wtorek, 18 marca 2008, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomoc w kluczowaniu w Vegasie
Dodam jeszcze że maskę , a w szczególności przejścia kolorów muszą być wykonane bardzo starannie . Przejście z koloru na kolor nie może przechodzić płynnie przez kolory pośrednie . Inaczej , te miejsca nie będą brały udziału w kluczowaniu i będą wyglądały jak zakłócenia na styku klipów . Należy sprawdzić to na dużym powiększeniu .
Innym rozwiązaniem problemu , moze być maskowanie granicy kolorów za pomocą dodatkowego pliku z rozmyciem do bezbarwnego , w PSie.

środa, 19 marca 2008, 10:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]