Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 03:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Napisy w Mediastudio 8.0 które nie mieszczą sie na tv 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Napisy w Mediastudio 8.0 które nie mieszczą sie na tv
Witam.
Zgrałem krótki materiał na komputer i zaimportowałem do mediastudio 8.
Kiedy dodaje napisy pojawia mi się ramka (bezpieczny obszar napisów do wyświetlenia na ekranie). Gotowy plik, podczas oglądania na komputerze, pokazuje całe nagranie i to co obejmowała ta ramka, i to co jest poza nią.
Natomiast po nagraniu tego na płytkę dvd i oglądaniu na telewizorze obraz jest ucięty, tzn. widać tylko tyle, ile obejmowała ta ramka. To co zostało z nagrania poza ramką telewizor nie wyświetla. Zmiana wszelkich ustawień: 4:3, 16:9, rozciągnięcie, cinerama, itp w telewizorze i dvd nie przynosi efektów.
Czy jest możliwe pomniejszenie jakiegokolwiek nagrania lub zdjęcia wprowadzonego do mediastudio 8 aby mieścił się w granicach tej ramki? Zauważyłem już, że w kilku miejscach mojego nagrania ta ramka trafnie pokazuje co bedzie ucięte na ekranie telewizora, a zależy mi właśnie na całym obrazie, bo ucięte będą np. filmowane napisy itp.
Dziękuję.

czwartek, 15 maja 2008, 09:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Napisy w Mediastudio 8.0 które nie mieszczą sie na tv
thethinker napisał(a):
ta ramka trafnie pokazuje co bedzie ucięte na ekranie telewizora, a zależy mi właśnie na całym obrazie, bo ucięte będą np. filmowane napisy itp.
Dziękuję.

I ta ramka własnie Ci pokazuje tzw. bezpieczna strefę. Do tego jest to stworzone. Telewizor nigdy nie wyswietla pełnej klatki dlatego jesli dodajesz jakieś napisy lub elementy graficzne istotne dla filmu nie mozesz wychodzic poza ta ramkę żeby na TV nie było to przycięte.

Pozdrawiam
Maciej

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

czwartek, 15 maja 2008, 10:11
Stały bywalec
Stały bywalec

Witam kolegę "mmstudio".
Chciałbym jeszcze krótko o coś zapytać:
1. Jeśli tv nie wyświetla pełnej klatki, to jeśli dobrze kombinuję, obraz z jakiejkolwiek płyty cd, dvd z filmem, będzie na jakimkolwiek tv zawsze lekko ucięty a na komputerze pojawi się pełna klatka?
2. Nie rozumiem tylko dlaczego nagrywając obraz z karty tv widzę w oknie dialogowym "tyle samo" obrazu, co na włączonym obok telewizorze. A jak nagram na płytce to tv to utnie właśnie tyle ile pokazuje ta ramka o której kolega pisał i wyjaśniał.
i 3. da się w mediastudio pomniejszyć filmiki i zdjęcia do rozmarów tej ramki aby poza nią było czarne tło (coś jak marginesy). Wtedy istotnie na tv wyświetli mi sie całość nagrania. Przynajmniej tak myslę.
Raz jeszcze dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

czwartek, 15 maja 2008, 10:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

thethinker napisał(a):
Witam kolegę "mmstudio".
Chciałbym jeszcze krótko o coś zapytać:
1. Jeśli tv nie wyświetla pełnej klatki, to jeśli dobrze kombinuję, obraz z jakiejkolwiek płyty cd, dvd z filmem, będzie na jakimkolwiek tv zawsze lekko ucięty a na komputerze pojawi się pełna klatka?
2. Nie rozumiem tylko dlaczego nagrywając obraz z karty tv widzę w oknie dialogowym "tyle samo" obrazu, co na włączonym obok telewizorze. A jak nagram na płytce to tv to utnie właśnie tyle ile pokazuje ta ramka o której kolega pisał i wyjaśniał.
i 3. da się w mediastudio pomniejszyć filmiki i zdjęcia do rozmarów tej ramki aby poza nią było czarne tło (coś jak marginesy). Wtedy istotnie na tv wyświetli mi sie całość nagrania. Przynajmniej tak myslę.
Raz jeszcze dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

1. Tak
2. Niestety nie znam Twojej karty TV więc nie wiem dlaczego tak samo wyswietla. Podejrzewam że może karta juz automatycznie obcina materiał do bezpiecznych obszarów tak jak kamera podczas nagrywania na podglądzie LCD.
3. Nie znam Mediastudio ale napewno tak jak w większości programów do NLE da się zmniejszyć obraz z tym ze na kompie będziesz miał wokoło czarne marginesy.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

czwartek, 15 maja 2008, 11:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]