Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 17:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 skrolowanie napisów w UNS7 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post skrolowanie napisów w UNS7
Wiem, wiem... UMS to nie prodram dla prawdziwych "filmowców"(tak przynajmnie daje się odczuć czytając fora poświęcone tej branży)... ale jeżli już w to "wdepnąłem" jakiś czas temu, to nie widzę potrzeby przesiadać się na "inną stajnię". Ale do rzeczy: w poprzedniej wersji tzn UMS6.5 w opcjach wstawiania napisów była możliwość ustawienia całej strony tekstu do skrolowania przez ekran np.od dołu do góry. Niedawno młoda para poprosiła mnie o wstawienie całej listy gości na końcu filmu. Po kilku próbach, których efektu aż się boję opisać... podniosłem ręce... poddałem się. Czy coś przeoczyłem, czy trzeba to zrobić w jakiś inny sposób. W każdym razie w 7 na pewno nie jest to tak prostę jak w 6.5. Dziekuję za uwagę.

niedziela, 17 sierpnia 2008, 06:23
Moderator
Moderator

Post Re: skrolowanie napisów w UNS7
Marek Nowicki napisał(a):
Wiem, wiem... UMS to nie prodram dla prawdziwych "filmowców"(...)

Taaaaak ? A ja myślałem, że mówią tak tylko zatwardziali Premierowcy, którzy oprócz swojego ulubionego AP nie pracowali na niczym innym :-D

Do rzeczy - UMS 7.0 ma zdefiniowane presety do skrolowania tekstu. Już nie pamiętam dokładnie rozkładu ale poszukaj w zakładce "Effects". Jeśli nie znajdziesz lub nie dasz rady tego zrobić zawsze pozostaje stare, dobre "Moving Paths".

Pozdrawiam

PS. UMSy to kawał dobrego softu. Nie ustępuje Premierkowi a dodatkowo jest łatwiejszy w obsłudze. I to właśnie gryzie Premierowców. Inaczej się ma natomiast sprawa z UVS - ale to całkiem inna bajka.

niedziela, 17 sierpnia 2008, 13:13
Nowy
Nowy

Dziękuję za chęć pomocy...niestety w zdefiniowanych efektach nie znalazłem zwykłego scrolla. A co do UMS... zgadzam się całkowcie; kawał dobrego softu, prostego w obsłudze, zadawalajacego w efekcie i... nie spotkałem próśb o ratunek z powodu znikających projektów, co u Adobe zdarza się niestety często. Pozdrawiam.
p.s. Moja prośba o podpowiedź w kwestii scrolla nadal aktualna... może ktoś już te drzwi wywarzył, po co robić to powtórnie.

niedziela, 17 sierpnia 2008, 13:43
Moderator
Moderator

Niestety nie mam zainstalowanego UMSa...
Ale spróbuj inaczej: stwórz nową ścieżkę z tekstem odpowiednio poustawianym - tzn. nazwiska jedno pod drugim, wyśrodkowane. Potem przeciągnij na tą ścieżkę jeden z presetów Moving Paths; 2dBasic (albo jakoś tak). Potem po prostu ustaw dwie klatki kluczowe tak aby cała ścieżka przesuwała się z dołu do góry. Potem wydłużając lub skracając czas trwania ścieżki możesz regulować prędkość tych napisów.
Ciężko to tak bardziej obrazowo wytłumaczyć nie mając interfejsu przed oczami.
A robiłem to przecież tyle razy...

niedziela, 17 sierpnia 2008, 17:56
Nowy
Nowy

Poszło! :!: A cały problem polegał na "ptaszku": use title size.
Teraz pozostało jedyne ograniczenie; tj. klatka nie może byś wyższa niz 2300 pix. bo wtedy nie przesunie się cała przez ekran. Ale to już można obejść; składając napis z np. 2 lub więcej klatek, gdyby linijek tekstu było za dużo na te wymagane 2300 pix.
Dziękuję za wskazówki... a w ogóle to dziwne jakieś to forum.. nikt mnie nie wykpił, ani nie naubliżał, a tyle obelg i pomyji sie przelewa na innych forach związanych z branżą wideo.
Jeszcze raz dziękuję.

poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 21:03
Moderator
Moderator

Marek Nowicki napisał(a):
(...)a w ogóle to dziwne jakieś to forum.. nikt mnie nie wykpił, ani nie naubliżał, a tyle obelg i pomyji sie przelewa na innych forach związanych z branżą wideo.

No cóż... :-) Cieszę się, że ktoś to docenił. Pozostańmy "dziwni" :-D

poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 21:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]