Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 18:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Pomocy.....zgrywanie na kompa z miniDV 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomocy.....zgrywanie na kompa z miniDV
Witam .Mam problem takiego typu:
Chcę zgrać film z kamery panasonic NV-GS60 przez windows movie maker'a i nie moge wybrać w kreatorze przechwytywania opcji:format urządzenia cyfrowego(DV-AVI) Każdy inny wybór przekłada się na tragiczną wręcz jakość (pikseloza) po przełączeniu na cały monitor.o TV już nie wspomne!czy powiązane jest to z tym wyborem?jeśli ktoś ma jakieś pojęcie to proszę o jakąkolwiek podpowiedż bo nie wiem co robić.....dziękuję i pozdrawiam.

poniedziałek, 22 września 2008, 23:05
Moderator
Moderator

Post Re: Pomocy.....zgrywanie na kompa z miniDV
Przy użyciu IEEE1394 do przechwytu, jakość przechwyconego do komputera filmu, zapisanego do (avi)DV nie różni się od obrazu przechwyconego innym programem. WMM potrafi też przechwytywać z kamer Panasonica przez USB, ale tego nigdy nie próbowałem. Pamiętać jednak należy że WMM z Win. XP nie obsługuje mpeg2, więc nie mamy w nim możliwości zapisu do DVD. Nie powinna więc dziwić gorsza jakość na ekranie TV. Musisz użyć innego programu, może być Ulead na przykład, do wypalenia płytki DVD. Jakość obrazu w telewizorze będzie wtedy dobra.

wtorek, 23 września 2008, 11:43
Nowy
Nowy

Dziękuje za podpowiedz.Dziś kupiłem kabel fire wire bo do tej pory zgrywałem przez usb i dlatego chyba była ta jakość fatalna.Dziś jest już dużo lepiej lecz nie idealnie,myśle że właśnie przez zgrywanie na WMM.

wtorek, 23 września 2008, 22:10
Bywalec
Bywalec

Ja również używam karty i kabla fire wire, a cały film z kamery cyfrowej importuje i obrabiam za pomocą Pinnacle 11. Uważam, że transfer jest prawie bezstratny. Super jakość materiału. Próbowałem za pomocą usb i specjalnego kabla pobrać materiał ze starej kamery analogowej, ale to całkowita porażka !!- licznik utraconych klatek chodził jak sekundniuk He he. Myślę więc, że usb nie nadaje się do tego zupełnie.

środa, 24 września 2008, 01:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]