Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 03:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Archiwizacja-ale nie na płytkach 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Archiwizacja-ale nie na płytkach
Witam bardzo proszę kolegów,o pomoc odnośnie z archiwizowania nagrań ( ok 35h materiału DV ,są to stare i nowe filmy rodzinne ).Nie chciał bym tego robi w tradycyjny sposób na płytkach DVD czy na BD.W grę wchodzi opcja na HDD ew.tanie karty pamięci(ale tu moze by problem z możliwością odtwarzania na sprzęcie zew.?! :(
I-możliwość nagrania w najlepszej jakości (bo niektóre filmy są zgrane z taśm VHS i jakość jest jaka jest niestety ) było by super pozostawienie tego w avi DV no ale chyba się nie da.Czyli ew kompresja do MPEG2;H264;WMN ew coś innego ?
II-Odtwarzanie tego na TV-czyli zew.odtwarzacz z dyskiem twardym -i tu pytanie czy są takie modele które czytały by zapis różnymi kodekami czy jestem ograniczony do MPEG2(ostatecznie to możliwość podpięcia dysku zew pod laptopa i odtworzenie przez kartę graficzną na TV-ale myślę że tu by powstały za duże straty jakościowe odtwarzania).
III-Czy istnieje możliwość nagrania HDD na kompie, a następnie włożenie tego dysku do odtwarzacza,czy muszę po prostu z komputera przegrać do nagrywarki z HDD przez łącze np USB2 (ale czy ta nagrywarka nie będzie mi wymuszać powtórnej kompresji ?)bo było by to bez sensu.
To tak na razie ogólnie być może są tu błędy myślowe,dlatego proszę o sprostowanie i wskazanie w jakim kierunku mam się poruszać.
Dziękuję i pozdrawiam.

sobota, 27 września 2008, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Archiwizacja-ale nie na płytkach
Dzisiaj dysk twardy 1T można kupić za około 400 Zł. Koszt archiwizacji zbliżony jest do kosztu na płytach DVD. Istnieje również możliwość dokupienia przenośnej obudowy SATA-USB2. "Pełnia szczęścia"
Karta graficzna komputera przygotowuje doskonałej jakości obraz, który można wyświetlić również na telewizorze LCD lub plazmowym.
Nic tylko działać.

Pozdrawiam

sobota, 27 września 2008, 10:44
Stały bywalec
Stały bywalec

panjacek jasne to będzie najlepsze wyjście,jeszcze jednak sprawa dotycząca -do jakiego formatu kodować,czy zostawić to w DV,czy wskoczyć w MPEG2(pogorszenie jakości) ale zawsze jak by co to można zrobić płytkę DVD.
Czy ew. w inny H264,WMN.......
Raczej zależało by mi na jakimś kompatybilnym z przyszłymi odtwarzaczami stacjonarnymi (nagrywarka bluray + dysk ) które będą obsługiwać dany kodek, co byś tu zasugerował.
Dzięki i pozdrawiam.

wtorek, 30 września 2008, 14:37
Moderator
Moderator

Ponieważ jakość z VHS i tak nie jest mistrzowska, to myślę że najlepszym kompromisem - jakość / możliwość edycji / cena - będzie mpeg2 z takim bitrate żeby jakości nie tracić, koniecznie CBR dla łatwości późniejszej ewentualnej edycji, zapisane na dysku twardym. Czyli w gruncie rzeczy to samo co proponuje panjacek.
Z takiego mpeg2 zawsze coś zrobisz żeby obejrzeć bez wielkich strat jakości.

wtorek, 30 września 2008, 15:49
Stały bywalec
Stały bywalec

No i też tak postąpię jak radzicie -czyli mpeg2 :D .
Dziękuję Wam i pozdrawiam.

środa, 1 października 2008, 17:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]