Teraz jest środa, 21 października 2020, 16:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pomocy! Migotanie, drganie itp obrazu w tv 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pomocy! Migotanie, drganie itp obrazu w tv
Jestem nowy więc najpierw się przywitam: witam. :)

Mam mały problem i mam nadzieję, że ktoś tu będzie w stanie mi pomóc.
Mam kamerkę canon xl1s i nagrywam nią amatorsko różne rzeczy (dla siebie, znajomych). Składam to w Premiere cs3.

Problem mam taki że ostatnio znajomy poprosił mnie bym nagrał mu dvd z jakiejś tam imprezy którą dla niego nagrywałem tą kamerką i składałem w premierze. Moje składanie polegało tylko na ułożeniu zgranego materiału na timeline i nic więcej. Więc oczywiście wyeksportowałem to do Encore i w najlepszej jakości nagrałem na dvd. Obraz który potem zobaczyłem na tv mnie powalił: spikselowane, poszarpane krawędzie (zwłaszcza te co były pod kątem), jakieś dziwne migotanie, drganie obrazu... masakra. Nie da się tego oglądać bo po chwili oczy bolą.

Wiem że mogą wynikać pewne problemy gdy usuwa się przeplot albo coś w tym stylu ale ja nic nie interweniowałem w te pliki video. Tylko je ułożyłem i nagrywałem od razu na dvd...

Proszę o pomoc.
Dodam że nie zajmuję się tym zawodowo więc nie ma możliwości podłączenia tv do komputera by mieć na bieżąco podgląd.

czwartek, 2 października 2008, 10:04
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Re: Pomocy! Migotanie, drganie itp obrazu w tv
Jeżeli jak piszesz, problem pojawia się dopiero na DVD, to jest to problem w kompresji pliku do DVD. Odtwórz płytę w odtwarzaczu, kliknij na SET, lub OSD, pojawią się parametry bitrate, podaj wartość!
Albo jeszcze inaczej, ile czasu ma materiał video, ile zajął na płycie Mega lub Gb.?

czwartek, 16 października 2008, 13:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pomocy! Migotanie, drganie itp obrazu w tv
nie znam programu encore i nie wiem jak on koduje.
Dlatego moze lepiej uzyc jakiegos kompresora w ktorym przerobnosz plik na mpeg2 podajac odpowiednie parametry. max na plytke zmiescisz 2h przy dobrej jakosci,
jak wrzucisz ten plik mpeg2 zmixowany z audio lub osobno np w ac3 to encore juz tego nie bedzie przeliczal.
jesli natomiast wrzucasz plik avi do encore sprawdz w tym programie jakie masz ustawienia , szczegolnie bitrare. jesli jest powyzej 4tys a pewnie tyle jest zobacz na ustawienie przeplotu upper, lower . czesto zmiana tego przeplotu z upper na lower lub odwrotnie pomaga.

pozdr.Garfild

sobota, 18 października 2008, 13:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]