Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 18:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Obraz na Tv.Pomocy!!! 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Obraz na Tv.Pomocy!!!
Powiedzcie mi gdzie jest problem ,poniewaz po nagraniu materiału na płytę DVD obraz na telewizorze jest jakby mniejszy. Chodzi tu o szerokość jakby coś z rozdzielczością. Na tv nie pokazuje całego obrazu.
Program to Uled 11 plus.
Telewizor zwykły 4:3

poniedziałek, 27 października 2008, 08:35
Moderator
Moderator

Post Re: Obraz na Tv.Pomocy!!!
Zaraz ktoś powie, że jestem złośliwy, że się czepiam, ale nie mam takiego zamiaru, lecz zauważ ile niezgodności jest w tym co piszesz:
obraz jest mniejszy a nie pokazuje całego, przecież skoro jest mniejszy to powinien być cały i jeszcze wokół puste miejsca tak? Skoro nie mieści się na ekranie, to jest większy...
Zamiast używać nielubianych na forum słów w temacie: Pomocy, Doradźcie, ratunku itp dopisz dwa słowa bardziej podpowiadające czego dotyczy Twój temat, aby bez potrzeby zaglądania do niego wiadomo było wstępnie o co w nim chodzi.
Forum video specyficznie wymusza dość precyzyjnego przedstawienia problemu, wymaga wręcz jak największej ilości szczegółów opisujących go, tylko wtedy otrzymuje się trafne podpowiedzi,
dlaczego teraz wszyscy muszą się Ciebie pytać - czy film jest w 16:9, czy na ekranie komputera wygląda prawidłowo i dlaczego nie sprawdziłeś wcześniej tylko zapisałeś na krążek? itp, itd...
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 27 października 2008, 09:13
Moderator
Moderator

Zgaduję że nagrywasz kamerą i tworzysz projekt w 16:9.

PS Widzę że mamy z Darkiem taką samą szklaną kulę :mrgreen: . Dobry model. polecam :wink: .

poniedziałek, 27 października 2008, 09:15
Stały bywalec
Stały bywalec

Sorki ,ale jestem nowy i postaram się poprawić.
Film jest nagrany na krążku w 4:3 , a obraz na Telewizorze nie pokazuje całej szerokości filmu.(jakby się nie miescił). Na ekranie monitora wygląda prawidłowo.

poniedziałek, 27 października 2008, 09:26
Moderator
Moderator

Zależy jak wiele Ci obcina, bo nieznaczny fragment jest normą w telewizorach z kineskopem. Na ekranie komputera zawsze widać jest więcej, także w podglądzie programów do montażu obraz jest widziany kompletnie cały, ale podgląd ten zawiera często specjalną ramkę wskazującą obszar bezpieczny, czyli ten, który z pewnością nie wyjdzie po za ekran TV.
Pobaw się jeszcze w menu odtwarzacza w proporcjach obrazu, być może wymuszony masz jakiś nieodpowiedni tryb formatu dla tego telewizora, całkiem możliwe jest też, że poszerzony jest obraz w samym telewizorze (rozregulowany), ale nie wierzę żeby był aż w dokuczliwie zauważalnym stopniu, więc stawiam na menu odtwarzacza, tam gdzieś pomiedzy proporcjami 16:9, 4:3 jest nieprawidłowo.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 27 października 2008, 09:35
Moderator
Moderator

Nie używam ULeada akurat, ale zanim sie odezwie któryś z kolegów używający tego programu, z którym przeanalizujesz konkretne ustawienia, to je postaraj się przeanalizować sam. Szczególnie pod kątem zaznaczenia gdzieś w opcjach proporcji obrazu. Opisz te ustawienia, napsz czy postaci na filmie mają zniekształcone proporcje, (za chude, za grube)? Na wszelki wypadek napisz czy masz zainstalowane kodeki, paczki kodeków (jakie)? Opisz parametry tego obrazu - kodek, bitrate...
PS Internet wolno mi dziś chodzi, oby to było faktycznie to normalne obcięcie na TV o kilka procent.

poniedziałek, 27 października 2008, 09:37
Stały bywalec
Stały bywalec

kotin napisał(a):
Nie używam ULeada akurat, ale zanim sie odezwie któryś z kolegów używający tego programu, z którym przeanalizujesz konkretne ustawienia, to je postaraj się przeanalizować sam. Szczególnie pod kątem zaznaczenia gdzieś w opcjach proporcji obrazu. Opisz te ustawienia, napsz czy postaci na filmie mają zniekształcone proporcje, (za chude, za grube)? Na wszelki wypadek napisz czy masz zainstalowane kodeki, paczki kodeków (jakie)? Opisz parametry tego obrazu - kodek, bitrate...
PS Internet wolno mi dziś chodzi, oby to było faktycznie to normalne obcięcie na TV o kilka procent.

Według mnie to obcina sporo np. napisy: ..amiątka Chrzt..
Rozdzielczość w programie mam ustawioną na 720x576
Postacie w filmie nie są zniekształcone.
Mam zainstalowany Direct9
Reszte niejasności dopiszę jutro bo teraz jestem w pracy

poniedziałek, 27 października 2008, 10:14
Bywalec
Bywalec

w ulead przy dodawaniu napisów jest widoczna ramka - wskazująca
bezpieczną powierzchnię. Czy napisy mieszczą się w tej ramce ?

Ostatnio edytowano wtorek, 28 października 2008, 19:25 przez r2d2, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 27 października 2008, 18:00
Moderator
Moderator

Rozdzielczość 720x576 wcale nie określa proporcji obrazu, bo może to być zarówno 16:9, jak i 4:3 (piksel aspect ratio), podłącz bezpośrednio kamerę do telewizora i sprawdź, czy na ekranie widać cały obszar jaki widnieje w wizjerze, lub LCD kamery, jeśli jednak kształt postaci jest prawidłowy, a obraz zbyt znacznie wychodzi po za obszar ekranu telewizora, to prawdopodobnie jest również rozciągnięty w pionie, jeśli sam TV nie ma wprowadzonego jakiegoś zoom w menu, to albo nie zmieściłeś się w "bezpiecznej ramce" w programie do obróbki, albo odbornik jest "rozjechany" i proponuję dokonać jego specjalistycznej regulacji geometrii, usługa jest banalnie tania, bez potrzeby otwierania obudowy (menu serwisowe wywołane odpowiednim kodem z pilota), ale niech dokona tego ktoś, kto wie co robi.
Pozdrawiam gorąco

poniedziałek, 27 października 2008, 22:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Temat się rozwiązał, powodem była faktycznie tzw. bezpieczna ramka w edytorze. Dziękuje wszystkim kolegom za pomoc.
Pozdrawiam.

wtorek, 28 października 2008, 08:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]