Teraz jest czwartek, 29 października 2020, 07:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Tworzenie menu (efekt zdjęć) - ulead / Pinnacle - nagrywanie 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenie menu (efekt zdjęć) - ulead / Pinnacle - nagrywanie
Witam.
Jestem amatorem, i dotychczas testowałam Pinnacle i Ulead.
Chciałabym się Was poradzić, czy jest możliwość w tych dwóch programach, utworzenia własnego Menu dvd coś na podobieńtwo tych zdjęć?

Obrazek

Chodzi mi o efekt, porozrzucanych zdjęć, lekko nakładających się na siebie.
Pierwsze zdjęcie z lewej lub ostatecznie zrobienia tła ze zdjęciami, i dodanie samych napisów, które by łączyły się z danym filem, klatką - zdj. z prawej

Generalnie bardziej zależało by mi na informacjach o Ulead, gdyż w Pinnacle, nie mogę wykorzystywać wszystkich "bajerów" pojawia się np. w przejściach zielone tło, co podejrzewam jest powodem złej karty graficznej...

Mam jeszcze jedno pytanie... czy jest możliwość , jeśli tak to jak?? aby po włączeniu płyty, pojawiał się filmik (ok 3 min) a potem dopiero menu z wyborem scen.... kojarzy mi się to coś na zasadzie, reklamy studia przed właściwym filmem np. ślubów

aa i jeszcze jedno... jeśli mam projekt w Ulead , który zajmuje mi np. 2,5gb a trwa ponad 2 godziny, to jak mogę go nagrać na płytę dvd, aby się wszystko razem zmieściło... Ulead sprawdza to jakby pod względem czasowym (płyta ma 120min załóżmy a mój film np. 160...) a chciałabym żeby sprawdzał rozmiar ( płyta 4,7gb , film 2,5gb) podobno jest jakiś sposób przez nero? ale ja mam Nero 7 Essentials, i nie znalazłam tam nigdzie nawet tworzenia menu dvd...

Mam nadzieję, że wszystko jasno wytłumaczyłam.. i ktoś mi odpowie równie jasno jak dla blondynki hehe :) pozdrawiam.

niedziela, 23 listopada 2008, 14:05
Moderator
Moderator

Post Re: Tworzenie menu (efekt zdjęć) - ulead / Pinnacle - nagrywanie
ewa310 napisał(a):
...efekt, porozrzucanych zdjęć, lekko nakładających się na siebie...

Da się to zrobić w każdym poczciwym programie do authoringu, lecz nie da się linkować chapterów do wybranych scen jeśli nakładają się - zachodzą na siebie, pozostają jedynie oddzielone odstępem podpisy fotek.
ewa310 napisał(a):
...Generalnie bardziej zależało by mi na informacjach o Ulead.....

Ulead to firma, ale jaki program tej firmy masz na myśli?.
Polecam Workshop2
ewa310 napisał(a):
...aby po włączeniu płyty, pojawiał się filmik (ok 3 min) a potem dopiero menu z wyborem scen.......

Każdy program praktycznie jaki znam do authoringu daje taką możliwość, jest to ta wstawka na początku, która nie pozwala się ominąć, ale raczej chodzi o 3 sekundy, bo reklama 3 minutowa na czyimś filmie to przesada.
ewa310 napisał(a):
...jeśli mam projekt w Ulead , który zajmuje mi np. 2,5gb a trwa ponad 2 godziny...

Tutaj jest coś nie tak:
dwie godziny filmu skompresowałaś mocniej niż wymaga tego pojemność, oraz standard DVD, no chyba, że pomyliłaś się z podaniem rozmiaru.
Kompresja materiału to ostatni etap przed authoringiem i zapisem na płytkę, nigdy nie wracamy do poprzedniej fazy pracy nad materiałem, a już porażką jest dekompresowanie tego wstecz.
Przypuszczam, że montujesz jakieś filmiki z netu i źle dobierasz stopień bitrate podczas konwersji do mpeg2, musisz też wiedzieć, że jakość 2 godzinnego filmu na jednej płytce 4.7 będzie kiepska.

niedziela, 23 listopada 2008, 15:47
Nowy
Nowy

Montażysta Darek A. napisał(a):
Da się to zrobić w każdym poczciwym programie do authoringu, lecz nie da się linkować chapterów do wybranych scen jeśli nakładają się - zachodzą na siebie, pozostają jedynie oddzielone odstępem podpisy fotek.

Właśnie tak myślałam, że z napisami będzie prostsza sprawa :)

Ulead to firma, ale jaki program tej firmy masz na myśli?.

Ulead VideoStudio 11

Każdy program praktycznie jaki znam do authoringu daje taką możliwość, jest to ta wstawka na początku, która nie pozwala się ominąć, ale raczej chodzi o 3 sekundy, bo reklama 3 minutowa na czyimś filmie to przesada.

Tutaj myślałam, o wstępie - coś w stylu prolog w starym kinie, jakby zapowiedź tego co znajduje się na płycie... i dopiero po tym -> menu -> wybór scen itd ... filmy montuje tylko, dla własnego użytku, rodziny itp... żadnymi reklamami przez 3 min nie mam zamiaru nikogo męczyć :)
i szczerze, też się tak zastanawiam, bo za którymś razem... mogę już mieć dość oglądania tego "prologu"

ewa310 napisał(a):
...jeśli mam projekt w Ulead , który zajmuje mi np. 2,5gb a trwa ponad 2 godziny...

Tutaj jest coś nie tak:

Tzn. może nie do końca słusznie napisałam.

Filmy jakie posiadam pochodzą z aparatu cyfrowego:
640x480 , 30 klatek na sek. , szybkość danych 1485 kb/s

wiadome, że ich jakość nie jest powalająca, i myślę, że jakości dvd z tego raczej nie zrobię...
ale dla mnie to zawsze coś, i jak na aparat naprawdę jest "ok"

Chodzi mi o to, że chce stworzyć płytę z filmami "2007"
Wszystkie filmy, które chcę tam wrzucić ważą 1,8gb i trawają 2 godziny i jakieś 10 min

i kiedy chce je nagrać - pokazuje mi, że czasowo jest tego za dużo - przelicza to na jakieś 6-7 gb, bez żadnych dodatków, efektów itp - licząc same filmy!

Gdzieś kiedyś czytałam różne wątki zanim zaczęłam się w to bawić, ale to było parę tygodni temu, i właśnie pamiętam, że można zapisać jakoś projekt i nagrać to w Nero... ale ja już tego nie pamiętam i nie mogę nigdzie znaleźć... tym bardziej jak już wspominałam w nero mogę jako menu montować tylko vcd , a tam mi się nie zmieści 1,8gb , dlatego zależy mi aby nagrać to na dvd pomino, iż ma ponad 2h czasu ... z menu, efekty i bajery mogę już sobie podarować jeśli sie nie uda...

niedziela, 23 listopada 2008, 18:12
Moderator
Moderator

Teraz już wiadomo co co chodzi.
Dowolną długość filmu zmieścimy na krążku w formacie DVD, dopasowując podczas konwersji stopień bitrate. Każdy poczciwy konwerter, kompresor daje możliwość regulacji tego parametru, a nawet robią to automatycznie po wybraniu przez nas wielkości wynikowej materiału.
Bitrate tak na chłopski rozum to "nagęszczenie danych w czasie", gdzie ustawiając tę wartość możemy zmieścić nawet kilka godzin filmu na jednej płytce.
Filmy możesz też w zwykły sposób zapisać na krążku jako dane, w celu archiwizacji ich, nie zmieniając formatu plików, a zawsze można będzie wrócić do ich montażu po zdobyciu lepszych narzędzi i pomysłów 1.8GB to nawet nie połowa płytki, więc nie widzę problemu.
Dopatrzyłem się jednak innej nieprawidłowości:
System PAL w którym Polska również pracuje to 25 klatek na sekundę, Twój materiał z aparatu jest przypuszczam w systemie NTSC 30/s, przełącz cyfrówkę w ustawieniach na PAL materiał będzie wtedy bardziej zgodny i wygodny do montażu.

niedziela, 23 listopada 2008, 21:28
Nowy
Nowy

ok dzięki za pomoc :) i za rozjaśnienie tematu :) Pozdrawiam

niedziela, 23 listopada 2008, 22:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]