Teraz jest sobota, 31 października 2020, 12:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Prosze o pomoc. Nietypowy problem z mpg 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Prosze o pomoc. Nietypowy problem z mpg
Witam wszystkich i z gory dziekuje za wskazowki mogace mi pomoc.
Jestem nowy na forum ,wiec prosze o wyrozumialosc.

Nagralem film kamera Panasonic HDC-SD9 w formacie HD nastepnie po konwersji do mpeg zmontowalem film uzywajac Ulead Video Studio.
Plik wyjsciowy to mpeg.
Moj sprzet:
Geforce 9800 gt 1024 mb
procek quad 4x2,66 GHz
RAM 4 GB

Nie moglem obrobic calego filmu, poniewaz trwa 1 godz i 15 min i zawieszal mi sie na okolo 58 minucie gdy pamiec operacyjna byla cala wykorzystana (nie wiem czy to jest normalne)
Podzielilem wiec plik na 2 czesci i po utworzeniu filmu skleilem go jakims darmowym programem (nie pamietam jakim)
I tu pojawia sie problem:
W odtwarzaczu moge obejrzec caly ponad godzinny film, ale nie moge go przewijac a tym bardziej ponownie go edytowac w Ulead, poniewaz widzi mi tylko 20 minut filmu.
po sklejeniu sa tam wszystkie dane ale nie moge np nic wyciac ze srodka to tak jak by patrzec przez dziurke od klucza. W 20 minutach jest zawarte ponad godzine filmu i nie wiem jak go 'wydostac'
Dodam ze wszelkie pliki zrodlowe stracilem po awarii dysku pozostal mi tylko film.
Przepraszam za prozaiczny opis problemu ale jest to tylko moje hobby.
Z Gory dziekuje za wskazowki

poniedziałek, 22 grudnia 2008, 22:20
Moderator
Moderator

Post Re: Prosze o pomoc. Nietypowy problem z mpg
Lukfru napisał(a):
...
Dodam ze wszelkie pliki zrodlowe stracilem po awarii dysku pozostal mi tylko film.
Przepraszam za prozaiczny opis problemu ale jest to tylko moje hobby.
Z Gory dziekuje za wskazowki

Nie pomogę chyba bardzo, ale pomarudzę to może zobaczy temat któryś z kolegów biegłych w AVCHD. :wink:
Najwidoczniej AVCHD sprawia kłopoty Uleadowi przy konwersji do mpeg2 PAL, czemu więc nie korzystasz z - cytuję za opisem z jednego ze sklepów:
"Dołączono oprogramowanie do edycji video (AVCHD, MPEG2). ... Po prostu wszystko czego można chcieć od kamery cyfrowej." ?
Może będzie lepsze od Uleada? No ale to na przyszłość. Teraz powinieneś napisać co dokładnie zrobiłeś z filmem.
Jeżeli tworzyłeś 2 osobne klipy w formie mpeg2 PAL, to powinieneś je obydwa razem, poddać authoringowi do postaci DVD PAL z menu. Otrzymał byś pliki VOB bez konieczności łączenia w jakimś programie. Napisz w jakiej postaci film jest na płytce - DVD, czy mpeg2?
Jeżeli to mpeg2, to użyj tego samego programu którym (myślę że niepotrzebnie) łączyłeś pliki, do ich rozdzielenia. Oczywiście po ich skopiowaniu na dysk twardy! Ulead po zaimportowaniu ich, powinien sobie z nimi poradzić.
Jeszcze słówko w formie OT - za który przepraszam. Używam kamery HDV, która nawet gdy padnie dysk twardy daje mi poczucie bezpieczeństwa, bo film zawsze zostaje na kasetce - jest to tania i najbardziej pewna metoda archiwizacji filmów. Również montaż HDV nie nastręcza opisywanych przez Ciebie kłopotów, (jak i innych również), oczywiście na dosyć dobrym sprzęcie, ale słabszym od Twojego.
PS Dla mnie to również hobby, witaj w klubie. :wink:

wtorek, 23 grudnia 2008, 10:13
Moderator
Moderator

Mnie zastanowiły dwie rzeczy:
Lukfru napisał(a):
po konwersji do mpeg zmontowalem film

konwersja do mpeg to niemal ostatni zabieg jakiego dokonujemy na filmie, montaż takiego materiału jest niewygodny. Wpierw montujemy, a dopiero kompresujemy.
Sprawa zawieszania się systemu i potrzeba dzielenia filmu na mniejsze części nie kojarzy mi się z niczym innym, jak tylko błędnym formatem systemu plików dysku twardego: czy aby jest on NTFS, czy niestety ograniczony wielkością pliku FAT? Sprawdź też, czy nie masz wyłączonej pamięci wirtualnej ( plik stronicowania) w systemie.

czwartek, 25 grudnia 2008, 07:12
Nowy
Nowy

Dolaczone oprogramowanie pozwala jedynie na obrobke pliku do mpeg z AVCHD, i ewentualne przyciecie materialu. wybralem Ulead, poniewaz mialem zamiar podlozyc kilka sciezek dzwiekowych, zrobic przejscia itp.
Plik wyjsciowy to mpeg2 stream. Niestety nie pamietam jakiego programu uzylem do scalenia 2 plikow, obydwa pliki utworzylem w Ulead robiac konwersje najpierw polowy, nastepnie po wycieciu gotowej czesc, przekonwertowalem reszte. Przypuszczam ,ze tu byl moj blad.
Jak juz wspominalem kazdy program widzi tylko 20 min filmu, ale w praktyce jest on cale (ponad godzina). Mozna go jedynie obejrzec w odtwarzaczu multimedialnym.

VirtualDub MPEG Widzi caly plik ale nie moge go calego zaladowac aby wyizolowac interesujace mnie elementy poniewaz plik wazy ponad 3 giga.
Czy jest jakis program do ktorego moge zaimportowac tak duzy plik ???
Dodam ze probowalem Ulead, Sony Vegas, TMPGEnc i wszystkie one laduja mi tylko pierwsze 20 min. filmu.

czwartek, 25 grudnia 2008, 15:38
Moderator
Moderator

Upieram się ponownie przy tym systemie plików twardego dysku abyś to sprawdził.
(wejdź w mój komputer - kliknij ikonę twardego dysku na którym to wszystko chodzi prawym klawiszem myszki i wybierz Właściwości. System plików ma być NTFS)
Piszesz "tak duży plik" podając wielkość 3GB :) Ja rzadko mam tak małe pliki.
Moje sekwencje ważą po kilkanaście giga każda i bez problemu widzi ją dowolny program do jakiego takowy plik importuję. Po zespoleniu moich klipów eksportuję niekiedy sekwencje posiadające po kilkaset giga i nigdy nic nie ma prawa zmuszać mnie do dzielenia tego na części.

sobota, 27 grudnia 2008, 09:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]