Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 szatkowanie obrazu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post szatkowanie obrazu
Jaka może być przyczyna szatkowania obrazu w ruchu także przy zapisie jako BMP elementy ruchome są rozmyte?. Mam tanie FireWire za 250zł , Win98, Celeron 1GHz, DV Sony DCR-TR8100e Premiere 6.0 ?
Dzięki za pomoc

piątek, 20 czerwca 2003, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ciekawe co to znaczy szatkowanie obrazu...
jesli jednak mowa o ruchu i jakichs problemach to od razu przychodzi mi do glowy przeplot. obraz z przeplotem odtwarzany na ekranie monitora zawsze bedzie postrzepiony a wynika to z konstrukcji monitora. ten sam obraz wyswietlany na ekranie telewizora bedzie wygladal okej. jesli jednak chcesz go odtwarzac na monitorze to musisz usunac przeplot (deinterlace) i po klopocie.

mart

piątek, 20 czerwca 2003, 15:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za odpowiedz, szatkowanie obrazu, no tak, może dziwne to pojęcie, ale tak to wygląda, obraz w ruchu jest rozmyty a raczej poszatkowany, bo składa się z poziomych pasków, a obraz nieruchomy jest idealny, podobno gdyby to była sprawa przeplotu to cały obraz byłby zły.
Podłączyłem kompa do telewizora wyjściem z karty grafiki svideo i efekt jest ten sam, może mój FireWire jest za wolny ?
w opisie transfer jest 100,200,400 Mbps ma 3 połączeenia + jedno wewnęczne firma Datafab ApolloPort model : pci-fw-plus
Kaktus

sobota, 21 czerwca 2003, 14:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czy wolny dysk ma wpływ na zrzucanie jednej klatki, bo mam cztero letni 20GB? może to jest przyczyna ?
Kaktus

niedziela, 22 czerwca 2003, 13:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z opisu wynika, że jednak jest to problem interlace. Znajdź w programie, którego używasz funkcję deinterlace (dotyczy to filmu jak i grafik - stop klatka to też grafika). W AP 6.0 taki filtr znajdziesz w zakładce video. Do usuwania interlace w grafice najlepiej używać, któregoś z programów graficznych.

niedziela, 22 czerwca 2003, 13:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mieliście racje usunąłem z grafiki Corelem przeplot i jest ok. w AP6,0 jeszcze nie wiem jak go usunąć ale wiem czego szukać .
Wielkie dzięki za pomoc pozdrawiam Kaktus

niedziela, 22 czerwca 2003, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zaraz zaraz kochani nie usuwaj przeplotu, a ustaw jego prawidłową kolejność czyli półobrazy masz ustawioną złą kolejność to pewne. Przy prawidłowo ustawionej ruchomy obraz na pauzie na ekranie TV będzie drgał, lecz w ruchu będzie bardzo płynny, jeżeli usuniesz przeplot całkowicie obraz będzie bardzo nienaturalny, będzie nawet męczący wzrok, a wykonanie w AP płynnego zwolnionego tempa będzie już absolutnie niemożliwe. Zmiana kolejności półobrazów to funkcje: Upper Field First oraz Lower Field First zmień to i będzie ładnie.

wtorek, 24 czerwca 2003, 20:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]