Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 20:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Zgrywanie z kamery na komputer i tworzenie filmu???? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie z kamery na komputer i tworzenie filmu????
Witam
Proszę o pomoc i informację jak mam zgrac film z kamery sony HDR SR12 lub jakie zmienić ustawienia na programie Pinnacle11 tak aby fragment np. 10 sekundowy był podzielony na poszczególne klatki (dodam ze ta kamera nagrywa 25 klatek/sek) a nie wgrywał cału 10 sekundowy film.Potrzebne mi to jest aby wycinać nie udane fragmenty nagrania.
Zgrywania dokonywałem na dwa sposoby poprostu kopiowałem nagranie i przenosiłem na komputer ponieważ jak chciałem przechwycić film z kamery wyskakuje mi okienko które wzamieściłem poniżej.
Dziekuję z góry za pomoc i wszystkiego dobrego w nowym 2009 Roku
Własnie poczytałem kilka postów i ponownie postanowilem swoich umiejętności i chciałem zgrac a właściwie przechwycić film, ale kamera ta nie posiada gniazda Fire wire tylko usb i ponownie wyskoczył mi taki komunikat i nic nie moge zrobić help!!!!

Załączniki:
DSC00011.jpg
DSC00011.jpg [ 90.71 | Przeglądane 197 razy ]

SONY16-105 mm f/3.5-5.6
Sony HVL-F58AM
Sony HVL-MT24AM Makro
SanDisc EXTREME IV 4.0 GB
Kamera Sony HDR-SR12e
środa, 31 grudnia 2008, 07:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zgrywanie z kamery na komputer i tworzenie filmu????
To całe forum jest właśnie o tym.
Znajdziesz tu informację jak przenieść z kamery na komputer, jak przecinać klipy, jak ustawiać ich kolejność a na koniec jak z tego zrobić jeden plik i zapisać go na płycie czy innym nośniku.

Pozdrawiam

środa, 31 grudnia 2008, 09:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Maniek71 napisał(a):
......ale kamera ta nie posiada gniazda Fire wire tylko usb i ponownie wyskoczył mi taki komunikat i nic nie moge.......
Nie znam tego modelu kamery, ale skoro nie ma portu FIREWIRE, to (na 99%) za pomocą programu Pinnacle Studio nie zgrasz filmu z tej kamery na HDD.

środa, 31 grudnia 2008, 12:10
Stały bywalec
Stały bywalec

Ta kamerka ma dysk twardy i zapisuje pliki AVCHD, nie musisz (a nawet nie możesz) robić "capture" przez firewire.
Podłącz kamerke przez USB i skopiuj pliki na dysk twardy komputera. Użyj w tym celu programu dołączonego na CD do kamery. Wczytaj pliki z dysku twardego komputera do Pinnacle.
Done ! :)

Lustrzanka, 24-120 3.8-5.6, 50mm F1.8
AMD Athlon II X4 640, 8GB DDR3, GeForce GTX650 1GB,2x 500 GB HD, Iiyama 22"
Windows 7 Professional x64, Adobe Premiere CS5

środa, 31 grudnia 2008, 13:23
Nowy
Nowy

Witam Kubix1980
Już myslałem ze twoja rada bedzie dla mnie zbawieniem i własnie zainstalowalem program od Sony i zrobiłem import i powiem tak program sony importuje pliki i jedne mają rozszerzenie MODD a drugie mają nazwę Strumień transportowy MPEG-2 ale po wrzuceniu ich do Pinnacla nadal pozostaje caly fragment filmu a nie poszczególne klatki. Może masz jeszcze coś na myśli jak to załatwić :)
Bawilem się własnie Pinnaclem i oczywiście jest możliwość wycinania klatek z takiego filmu ale to bardzo zmudna robota wyrzucenie kilku klatek był by łatwiejszy :lol:

SONY16-105 mm f/3.5-5.6
Sony HVL-F58AM
Sony HVL-MT24AM Makro
Kamera Sony HDR-SR12e

środa, 31 grudnia 2008, 18:42
Moderator
Moderator

Zawsze się zastanawiam ????? , dlaczego nikt nie czyta instrukcji obsługi pinnacle :oops:

Pięknie po polsku opisano jak importować i dlaczego ????? to wykonujemy w pinnacle > pliki AVCHD , MPG2 i VOB a nie metodą kopiuj na dysk twardy itd. itd. Masz specjalnie dwie zakładki do tego .

A co do drugiego pytania > zapoznaj się z funkcjami pinnacle ( to nie boli ) >

napisałeś >>> a nie poszczególne klatki >>> odpowiedź no to przełącz ( chyba pisze po polsku ????? na przycisku ?????? ( podziel na sceny )

A jeśli chodzi Tobie o klatkowanie ( bo może chcesz kilku sekundowy klip wideo ) jak sam się zorjętowałeś można recznie , ale też można dodać plugin i zaznaczyć ile klatek lub co którą klatka ma się pokazywać > można w tym pluginie też dodać skroboskop , cień , duch itd. itd. dla urozmaicenia .

czwartek, 1 stycznia 2009, 13:14
Nowy
Nowy

witam jurekwejh ale nie wiem gdzie kupiłeś ten program ale ja mam tylko jedna gruba książkę po angielsku dwie kolorowe ulotki jedna po czesku druga po arabsku i jedna czrnobiała Pinnacle Support. Ale już nalazłem w necie instrukcję i sprawdze czy pomoże/
Minęła godzina i faktycznie jest zakładka dzielenie i łaczenie scen dzieki bardzo za pomoc.

SONY16-105 mm f/3.5-5.6
Sony HVL-F58AM
Sony HVL-MT24AM Makro
Kamera Sony HDR-SR12e

piątek, 2 stycznia 2009, 05:00
Moderator
Moderator

Zakładka Pomoc a w niej tematy pomocy :P tam jest instrukcja obsługi po polsku i z opisem zdjęciowym > znajdziesz tu wszystkie czynności obsługi > jeśli za mało ( w pinnacle 12-cie dodano przycisk wejścia na forum producenta oraz dział techniczny ) a tam to już wszystkie rady i problemy opisano .
Pisząc krótko importuj przez pinnacle > zakładka tworzenia > masz przycisk ( strzałka w dół ) to do importu z twojej kamery lub wejdź w Plik ( całkiem na górze po lewej > i tam też wejdź w zakładkę Import z urządzenia . w taki sposób ominiesz kilka problemów z pracą z tym plikiem .

piątek, 2 stycznia 2009, 10:10
Nowy
Nowy

witam kolegów, jesli mogę to podłącze sie z moim problemem:

Pracuje na pinnaclu 9 z kamerą miniDV
ale ostatnio kupiłem sony z hdd, i mam problem z przechwytywaniem, z tym sobie poradziłem przez import pliku, ale po dodaniu go do projektu jest miniaturka ale niestety nie jest możliwe oddtwarzanie i edycja klipu.

Czy to wynika z tego iż wersja 9 nie obsługuje tych plików z nowyc h kamer?

bo może kupie sobie wersje 12 ale nie chce sie rozczarowac po kupni siftu/

pozdrawiam

sobota, 17 stycznia 2009, 18:25
Moderator
Moderator

Jak królowało pinnacle 9-ć to może ktoś na świecie myślał o stworzeniu kamerki hdd i imporcie w pinnacle takiego pliku . Pinnacle 12-cie wykonuje to bez problemu > nawet specjalna funkcja jest do tego ( import z urządzenia ) . Zawsze możesz za pomocą innego programiku ( nawet ten co jest dodany do kamery ) przekonwerterować do pliku wideo MPEG2 lub AVI/DV obsługiwane przez pinnacle 9-ć .

p.s. Czy kupić pinnacle 12-cie ????? chyba bym się pomęczył jeszcze z 9-ką a za kilka miesięcy kupił bym nowszą wersję pinnacle z obliczeń wynika czerwiec :P

sobota, 17 stycznia 2009, 19:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]