Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Adobe Premiere CS4 kompresja filmu 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Adobe Premiere CS4 kompresja filmu
Testuję Adobe Premiere CS4. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakich ustawień użyć i w jakiej formie wyeksportować i skompresować materiał gotowy na timeline, aby później wypalić z niego płytę w Encore :?:

środa, 18 marca 2009, 11:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Adobe Premiere CS4 kompresja filmu
Toster napisał(a):
Testuję Adobe Premiere CS4. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakich ustawień użyć i w jakiej formie wyeksportować i skompresować materiał gotowy na timeline, aby później wypalić z niego płytę w Encore :?:

Najlepiej File - Dynamic Link - Send to Encore. Wtedy cały projekt z timeline'u Premiere masz w Encore i tam juz dokonujesz reszty.

Pozdrawiam

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 18 marca 2009, 12:58
Bywalec
Bywalec

Dzięki za podpowiedź. A gdybym chciał przenieś skompresowany plik do drugiego, niepodłączonego komputera, gdzie mam wgranego Encore po to by nie blokować swojego komputera montażowego?

czwartek, 19 marca 2009, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ale nie napisales jakiej dlugosci material i jakiego rodzaju plyte chcesz zrobic w encorze

czwartek, 19 marca 2009, 11:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Toster napisał(a):
Dzięki za podpowiedź. A gdybym chciał przenieś skompresowany plik do drugiego, niepodłączonego komputera, gdzie mam wgranego Encore po to by nie blokować swojego komputera montażowego?

File - Export - Media i tam w Media Encoderze ustawiasz sobie w jakim formacie ma Ci program wyeksportowac materiał do pliku. Mozesz ustawić avi dv lub mpeg2 DVD.

czwartek, 19 marca 2009, 11:15
Bywalec
Bywalec

Dzięki za podpowiedź.
Wszystko byłoby pięknie, ale w moim CS4 nie ma ani aviDV , ani mpeg-2.
Nie wiem. czy to dlatego,że to wersja testowa 30-dniowa , czy dlatego, że komputer nie ma żadnej karty wspomagającej. A przy okazji : jakie muszę mieć parametry komputera, aby bez problemu pracował mi CS. Na razie tylko w SD, ale docelowo w HD.
Pozdrawiam.

sobota, 21 marca 2009, 16:13
Moderator
Moderator

Jest zarówno DV, jak i mpeg2 i formaty te nie wymagają żadnej karty sprzętowej, większość programów do edycji video takiej karty nie wymaga.
Instalator Premiere wnosi w wypadku braku do systemu wszystkie niezbędne kodeki do pracy z jakimi jest przeznaczony, Przeprowadza też on wstępnie test parametrów komputera odnoście spełnienia wymagań tej aplikacji niezbędnych do poprawnego działania, a faktycznie nie są one małe i jeśli nie są wystarczające - po prostu instalacja się nie dokona, więc skoro testujesz program, masz go w systemie, to wystarczające wymagania spełniasz, choć jak wiadomo od przybytku głowa nie boli.

niedziela, 22 marca 2009, 07:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Toster napisał(a):
Dzięki za podpowiedź.
Wszystko byłoby pięknie, ale w moim CS4 nie ma ani aviDV , ani mpeg-2.
Nie wiem. czy to dlatego,że to wersja testowa 30-dniowa ,

Co do Triala to faktycznie mpeg2 moze byc w nim niedostepne (chyba) ale Avi DV powinno byc na 100%

niedziela, 22 marca 2009, 10:44
Bywalec
Bywalec

Sprawdziłem formaty dostępne przy eksporcie filmu. Są Microsoft AVI, Windows Bitmap, GIF, MP3, P2 Movie, Targa, TIFF, Uncompresed, Windows Waveform, audio only, FLV, H.264, H.264 Blue Ray, Windows Media, i zadnego z tych jakie znam z Adobe Premiere 6,5.
Chciałem skompresować film nagrany w SD o długości niecałej godziny.Przy wyjściu bezpośrednio na Encore coś mi się wiesza i nie chce przejść do Encore.
Nie wiem, czy to wina wersji 30-dniowej. Nie chciałbym wydać parę tysięcy za program, który nie będzie mi chodził.
Pozdrawiam.

poniedziałek, 23 marca 2009, 17:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Toster napisał(a):
Przy wyjściu bezpośrednio na Encore coś mi się wiesza i nie chce przejść do Encore.

To wszystko zalezy jakiego mocnego masz kompa. Musisz mieć duży zapas RAM-u. Poza tym przy poleceniu send to encore sam Encore potrzebuje troche czasu na "wczytanie" sekwencji z premiera i przez chwile moze wydawac sie ze się zwiesił. Po prostu przeczekaj chwilę a powinien sie uruchomić. Przy wolniejszym kompie moze to byc nawet kilka minut. Nie klikaj nic w tym czasie.

poniedziałek, 23 marca 2009, 18:04
Moderator
Moderator

Ja wróciłbym do sedna tematu:
- w jakim formacie eksportować materiał w możliwie najlepszej jakości zależy od tego w jakim formacie są pliki źródłowe i w jakim standardzie jest skonfigurowany podczas montażu Premiere;
Jeśli zakładając pliki pochodzą z kamery DV i tak montowany był materiał wybieramy w menu File - Export - Media...
W prawej części okna Export Settings pierwszą pozycją jest Format pliku i tam wybierając Microsoft AVI uaktywnimy drugą pozycję w której mamy wybór ustawień (Preset:) dwie ostatnie pozycje to szukany przez Ciebie DV AVi, czyli PAL panoramiczny i PAL 4:3 i zatwierdzamy wszystko.
Zadanie przejmuje Adobe Media Encoder, w którym wystarczy kliknąć Start Queue.
Zawsze i to nie dotyczy tylko Premiere - lepszym rozwiązaniem był eksport materiału z programu edycyjnego do pliku w formacie naszego projektu, a dopiero kompresja odrębnym, samodzielnie uruchomionym kompresorem.

poniedziałek, 23 marca 2009, 18:30
Bywalec
Bywalec

No fakt. Dzięki. Ja szukałem z uporem maniaka od razu ustawień takich avi, czy mpeg, a tu trzeba wybrać PAL DV i dopiero przejść dalej. A przy okazji, wiem że gdzieś ta kwestia była już rozważana, ale może Wy macie bardziej aktualne informacje; jak wygląda kwestia zakupu Adobe CS4, jeśli ja mam Premiere 6.0 kupiony tysiąc lat temu i kto taką sprzedaż z upgraidem u nas prowadzi?

wtorek, 24 marca 2009, 17:26
Bywalec
Bywalec

Dopiero teraz zrobiłem tą kompresję i okazało się, że eksport - media - Microsoft avi - DV - uruchamia się Adobe Media Encoder, przeliczył ... no ale ten film tj. 1godz. po przeliczeniu nie został w ogóle skompresowany, czyli ma taki sam rozmiar jak materiał źródłowy. Czy tak to ma być? Myślałem, że przeniosę sobie materiał na laptopa i tam zrobię Encore, a tu ... jest za duży. Czy można to jakoś skompresować? Ja nie widziałem takich ustawień. Pozdrawiam.

czwartek, 2 kwietnia 2009, 17:45
Moderator
Moderator

Ciekawe z jakiej racji przy premiere 6 masz w systemie Adobe Media Encoder, ale do rzeczy :)
Domyślam się, że ma to być DVD, więc jak już wczytasz plik do AME, gdzie okno podzielone jest na belki, pod belką o nazwie "Format" rozwiń klikając na mały klawisz z symbolem trójkąta listę formatów i wybierz z niej MPEG-DVD, pod belką "Ustawienia wstępne" uruchom okno ustawień, kolejno starannie ustaw wszystkie cechy swojego filmu, jakie ma posiadać plik wynikowy przykładowo PAL wysokiej jakości, tuż z prawej kliknij na symbol kółeczka z dwoma strzałkami rozwijając ustawienia zaawansowane, tu również starannie w każdej zakładce ustaw proporcje, kolejności półobrazów itp i zatwierdź wszystko OK.
Teraz można uruchomić kolejkę, która pozwala dokonać kompresji wielu dodanych do niej filmów, gdzie każdy może być zupełnie innym plikiem wynikowym o zupełnie innych parametrach i kompresji.
Tak działa Adobe Media Encoder.

czwartek, 2 kwietnia 2009, 19:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

aaa niespodzianka w wersji bodajze 6.0, 6.1 i 6.5 bylo cos takiego jako dolaczony plugin i osobno sie go aktywowalo

czwartek, 2 kwietnia 2009, 22:45
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona