Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 15:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Program do identyfikacji klatek filmowych w filmie 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Program do identyfikacji klatek filmowych w filmie
Witam mam pytanko znacie może jakiś programik typu aby film zmontowany np.z tv.TVN lub POLSAT sprawdzić z oryginałem powiedzmy płyty dvd chodzi mi konkretnie nie sprawdzanie czasowo czy się zgadzają obydwa filmy tylko codo klatek filmu.Włączam takie produkcje powiedzmy w danym programie i on je sobie naraz obydwa przeszukuje gdy znajdzie różnicę wyłapuje ją i pokazuje info w oknie np.programu czym się te klatki filmowe różnią i coto za klatki oraz czasowo gdzie one mieszczą się na filmie.Pracuję na oprogramowaniu Video Deluxe 14 PLUS ale nie widzę w nim takiej możliwości będę wdzięczny za pomoc.Szukam dlatego takiego oprogramowania gdyż dużo filmów nagrywam na stacjonarną nagrywarkę dvd z tv.właśnie potem jeśli jest to z stacji takiej jak np.POLSAT lub TVN gdzie trzeba zrobić montaż aby reklamy powycinać z filmu gdy mam taki materiał już gotowy wówczas tylko samą ścieżkę dźwiękową z filmu wyciągam i pod obraz z płyty dvd podkładam.Tak powstaje film z pl.lektorem gdzie jeszcze trzeba to odpowiednio udźwiękowić do Dolby Digital 5:1 aby był jeszcze fajny efekt na kinie domowym.Tylko że często tak się zdarza że wizja z fonią niema synchronizacji po montażu gdyż ścieżka audio w stosunku do video jest np.dłuższa o 2 minuty ponieważ na płycie dvd są powycinane fragmenty filmu.Nawet takie podanie ręki lub brutalne kopnięcie w filmie z gatunku kina akcji noi już jest problem.Przecież nie będę dla przykładu jednocześnie oglądał dwóch tych samych filmów i wyłapywał różnicę , dlatego szukam takiego oprogramowanie jeśli istnieje oczywiście noi pomocy w tej kwesti tu na forum także.

Mugen Max SCMGD-1000
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Asus RTX 2070 Strix 8 GB DDR6
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Pioneer BDR-S09XLT
Chieftec: CFT-850G-DF

piątek, 10 kwietnia 2009, 02:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Program do identyfikacji klatek filmowych w filmie
To musisz nauczyć komputer oglądania filmów, a za to może być Nobel :mrgreen:

piątek, 10 kwietnia 2009, 08:34
Stały bywalec
Stały bywalec

OK dzięki za info przynajmniej wiem na czym stoję.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

piątek, 10 kwietnia 2009, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł na soft doskonały, ale na dziś to czysta fantastyka. Znalazłem kiedyś forum producenta oprogramowania do automatycznej synchronizacji napisów ze ścieżką dźwiękową. Ciekawa rzecz - mimo, że soft jakoś nie chciał działać jak chciałby producent, nie doszło do ukamienowania z linczem.
Wyszedłeś raczej z błędnego założenia aby lektor szedł łeb w łeb z biegiem akcji (co do jednej klatki). Tak dokładnie to się nawet oryginalny dialog nie musi zgadzać z obrazem. Na moje oko o 3 klatki można się "pomylić" bezkarnie (mówię o oryginalnej ścieżce dźwiękowej, nie o lektorze), a z doświadczenia wiem, że nawet przechodzi 2, 3 razy większa różnica (robiłem doświadczenie na widowni kameralnego kina, film był dobry i nikt chyba nie zauważył że w kilku miejscach rozjechał się dźwięk z obrazem, ale za to ja byłem tak spięty, że film musiałem obejrzeć jeszcze raz:).
Więc z tą dokładnością w tym wypadku to bym nie przesadzał.

Cytuj:
Przecież nie będę dla przykładu jednocześnie oglądał dwóch tych samych filmów i wyłapywał różnicę

Tutaj się z Tobą nie zgodzę, bo jak wczytasz oba filmy do programu edycyjnego, ułożysz na linii czasu jeden pod drugim i włączysz wyświetlanie klatka po klatce (na linii czasu) to organoleptycznie możesz nie tylko jednocześnie filmy oglądać, ale przy okazji sprawnie i szybko zsynchronizować lektora pamiętając, że nie trzeba dłubać klatka po klatce.

Ostatnio edytowano sobota, 11 kwietnia 2009, 00:30 przez grabos, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 10 kwietnia 2009, 14:54
Stały bywalec
Stały bywalec

Byłbym ogromnie Ci zobowiązany gdybyś mnie pokierował i dał instrukcje jak mam tego dokonać w tym oprogramowaniu gdyż niestety niemam zielonego pojęcia jak to zrobić.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

piątek, 10 kwietnia 2009, 17:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trzeba wczytać do programu obie wersje dvd i umieścić je na dwóch osobnych ścieżkach linii czasu (gdyby były problemy z wczytaniem należy zmienić rozszerzenie plików vob na mpg), ścieżkę wideo z ripa umieścić pod spodem wersji oryginalnej, odpalić (o ile jest) opcję wyświetlania na linii czasu poszczególnych klatek (ale tak naprawdę to nie jest potrzebne), ściszyć ścieżkę audio z oryginału, ustawić dobrze początek i idąc do przodu szukać miejsc kiedy się dźwięk z obrazem rozjedzie. Potem przycinanie (czasem, nie tylko audio, ale i wideo czasem trzeba modyfikować na oryginalnych cięciach/przejściach montażowych) i tak do happy endu. Na koniec authoring dvd. Jest jedna wada tego sposobu - można niechcący poznać kto zabił:)

Napisałem wcześniej:
"Wyszedłeś raczej z błędnego założenia aby lektor szedł łeb w łeb z biegiem akcji (co do jednej klatki)."
Pisząc to nie przyszło mi do głowy, że ty masz lektora i oryginalne audio zripowane na jednej ścieżce. Tak więc cały wywód jest nie na temat:) Dotyczy tylko przypadku, kiedy lektor jest osobno.

sobota, 11 kwietnia 2009, 00:27
Stały bywalec
Stały bywalec

Żle się zrozumieliśmy codo kwestii aby lektor szedł łeb w łeb z biegiem akcji nie oto mi chodziło.Mam tu na myśli że gdy podłożę lektora czyli całą ścieżkę dźwiękową z tego samego filmu który jest na płycie dvd a ścieżkę dźwiękową mam nagraną np.z TVP 1 i po zablokowaniu oryginalnej z płyty i dodaniu tej z TVP 1 to i tak patrzę nie na już tłumaczenie lektora tylko na dźwięk oryginalny gdzie jak ruszają ustami to ma się wszystko zgadzać.Kilka pozycji udało mi się właśnie w ten sposób zrobić ale niebyły żadne sceny wycinane z TV gdzie po zablokowaniu ścieżki oryginalnej i dodaniu tej z TV czas obydwóch był identyczny nawet nie musiałem bawić się codo synchronizacji obrazu z dźwiękiem wszystko poszło jak po maśle.Po zmiksowaniu w całość powstawał film z lektorem potem przerobienie dźwięku na Dolby Digital 5:1 dodaniu własnego menu i możnabyło się cieszyć filmem z pl.lektorem gdzie nigdzie w Polsce się go niedostało prócz wersji tylko z napisami.Oto mi konkretnie tylko chodzi nic poza tym cudów nie oczekuję logiczne.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

środa, 6 stycznia 2010, 05:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Cytuj:
czas obydwóch był identyczny

Więc nie były to filmy z TVNu czy Polsatu, bo przecież tam filmy nadają z reklamami. Poza tym, niektóre stacje praktykują wcinanie scen z filmów, zależnie od wewnętrznego regulaminu stacji, prawa obowiązującego w kraju gdzie zarejestrowany jest nadawca (np. wycinanie ujęć z paleniem papierosa, a nawet z paczką papierosów leżących na stole:), umów z dystrybutorem, czasu antenowego (w takich wypadkach może wylecieć cokolwiek, byleby dopasować do rozkładu jazdy)

Cytuj:
możnabyło się cieszyć filmem z pl.lektorem gdzie nigdzie w Polsce się go niedostało prócz wersji tylko z napisami.

hehe, to ja mam zupełnie odwrotnie...

środa, 6 stycznia 2010, 21:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Zgadzam się codo wycinania pewnych ujęć w filmach puszczanych w tv.zwłaszcza sceny walk brutalne w kinie akcji przeważnie tak jest robione na stacjach niemieckich typu RTL , RTL 2 , VOX czy PRO 7 gzie na tej ostatniej to już strasznie wycinają takie sceny i z filmu który trwa np.105 minut robią 90 minut nawet po montażu już i wycięciu wszystkich reklam powinien czas zgadzać się z oryginałem.Jednakże na stacjach polskich raczej niezdażyło mi się aby po montażu była widoczna różnica z oryginałem płyty dvd przeważnie się wszystko zgadza jak zdążyłem zauważyć.Tylko nie wiem czemu są takie problemy z synchronizacją obrazu z dźwiękiem.

Mugen Max SCMGD-1000
Pioneer BDR-S09XLT

środa, 6 stycznia 2010, 23:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]