Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 05:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 JVC GR-PD1 JAK ZGRAC FILMY NA KOMPA 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post JVC GR-PD1 JAK ZGRAC FILMY NA KOMPA
WITAM,KURCZE KUPIŁEM TA KAMERE MAM ORGINALNE OPROGRAMOWANIE (NIESTETY ZAGUBIONY KOD PROGRAMU DO EDYCJI) ,ALE NAWET DARMOWY PROGRAM MPEG CAPTURE (ORGINAŁ Z PŁYTY) , NIE DZIAŁA!!
PO ZAINSTALOWANIU POD XP PRO I PODŁĄCZENIU KAMERY PRZEZ FIRE WIRE ,NIE MOZNA ZGRAC MATERIAŁU NA KOMPA.MOEZE KTOŚ ZNA PRZYCZYNE ŻE ORGINALNY PROGRAM Z PŁYTKI NIE OBSŁUGUJE WŁASNEGO PRODUKTU!! LUB ZNA JAKIŚ INNY PROGRAM KTÓRY MI POZWOLI NA ŚCIĄGNIECIE OBRAZU NA KOMPA W NAJHLEPSZEJ JAKOŚCI 25P,????

niedziela, 3 maja 2009, 23:09
Moderator
Moderator

Post Re: JVC GR-PD1 JAK ZGRAC FILMY NA KOMPA
- Prócz samodzielnych programów do capturingu na zgrywanie materiału pozwala też większość aplikacji do edycji video.
- czy fakt podłączenia kamery do komputera sygnalizowany jest jako znalezione urządzenie przez system?
- być może ustawienia podczas próby przechwytywania są nieprawidłowe? Z kamery SD zgrywamy jako AVI DV.
- pisanie dużymi literami w Internecie jak wynika z netykiety oznacza - krzyk, po za tym źle się czyta!

poniedziałek, 4 maja 2009, 09:29
Nowy
Nowy

witam ,kamera w trybie dv ze zgrywaniem i edycją nie ma problemu ale w wysokiej jakosci mpg 25p (pełne 25 klatek) pliki maja specjalne rozszerzenie i żaden program ich nie chce zapisac na dysk ,nie wiem dlaczego orginalny darmowy programz płytki dołączonej do kamery nie wychwytuje urzadzenia w tym trybie ,nie wiem co robic!!, uzywam kamery tylko dla własnego hobby,rodziny nie zarobkowo !!problem ztym modelem jest opisanyw sieci i porównanie do sony vx2100 ale ,u mnie pomijajac edycje nie mogę zgrac w najlepszej jakosci obrazu na komp!!

poniedziałek, 4 maja 2009, 22:31
Moderator
Moderator

Ciężko mi zrozumieć co piszesz, gdyż jeśli nie jest to kamera HD, to mpg nie możesz nazywać wysoką jakością, skoro zwykły avi dv ma zdecydowanie lepszą. Progresywny zapis w Twoim wypadku daje jedynie złudną poprawę jakości.
Jeśli faktycznie chcesz zgrywać mpge2 w jakim zapisuje Twoja kamera, to urządzenie do przechwytywania obrazu musi być z wejściem
Y / Pb / Prt

poniedziałek, 4 maja 2009, 23:40
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Typowy problem dot. JVC GR-PD1, podobnie jak z Panasonic MD-9000, też jej często komp nie widzi. Oto cytat z artykułu-recenzji GR-PD1:
"Ze strony edycji trafiliśmy na bardzo nieprzyjemne niespodzianki z GR-PD1. Przesyłanie filmów na komputer jest raczej skomplikowane. Po podłączeniu kabla FireWire, należy przełączyć kamerę w tryb MPEG używając do tego celu przełącznika ukrytego pod wyświetlaczem LCD, wybrać wyjście iLink w trybie SW i zainstalować odpowiednie sterowniki. Wtedy można zorientować się, że kodowanie MPEG-2 TS zastosowanie w progresywnych trybach 50p i 25p jest własnością JVC i w konsekwencji nie jest kompatybilne ze standardowym oprogramowaniem edycyjnym, takim jak Premiere, Final Cut Pro, Xpress DV, Studio 9 i Video Studio 7."
Kombinuj...

czwartek, 7 maja 2009, 16:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]