Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 08:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Utrata jakości po zapisie filmu HD w Pinnacle 11 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Utrata jakości po zapisie filmu HD w Pinnacle 11
Witam,
Mam nadzieję, że dobrze trafiłem;-) Nabyłem ostatnio kamerę Sony Sony HDR-XR105E. Robię zapis w max jakości tj. 1900x1080. Nie mam problemów ze zrzutem do kompa. Oryginały działają idealnie. Obrabiam film w Pinnacle 11 i po zapisie mam 2 problemy:
1. Utrata jakości pomimo zapisu w max jakości formacie tj. MindowsMedia HDV 1900x1080. Jest różnica w jakości w stosunku do oryginalu w szczególności przy scenach z dużą ilością ruchu - widoczna jest pikselioza-jak ja to nazywam.
2. Przycinanie wyświetlanego filmu. Problem ten nie występuje na oryginałach a jedynie na filmie wyeksportowanym.

Jeszcze info o moim kopie:
HPPavillion, RAM 2GB, Procek Intel Core 2Duo T7250 2Ghz, Grafika Nvidia GForce 8600M GS.

No i przy eksporcie staram się niczym nie obciążać procka.

Będę wdzięczny za wszelką fachową pomoc.

Z góry dzięki za wszelkie info;-)

Pozdrówka
Michał

czwartek, 7 maja 2009, 08:57
Moderator
Moderator

Post Re: Utrata jakości po zapisie filmu HD w Pinnacle 11
ważniejsze od parametrów komputera są parametry kompresji, której użyłeś. WMV co prawda używa dobrego kodeka VC1, ale za to jest on "zasobożerny" i czasem trudno się go odtwarza. nieodpowiednio ustawiony potrafi też dać żenującą jakość mimo długiego kodowania. po początkowym entuzjazmie wywołanym jego jakością zrezygnowałem z niego całkowicie i korzystam teraz (znowu) z XviD'a i tobie również to proponuję. niestety nie mam pojęcia jak używać go w pinnacle, ale to już koledzy podpowiedzą. można także wykorzystać h.264 (MPEG4 AVC).

być może masz też problem z przeplotem. zakodowanie materiału 1080i do postaci progresywnego WMV czy czegokolwiek innego poskutkuje zniekształceniami nie do przyjęcia. w tym temacie niestety nie mam zielonego pojęcia jak sobie poradzić w pinnacle.

pozdrawiam

czwartek, 7 maja 2009, 09:54
Nowy
Nowy

Post Re: Utrata jakości po zapisie filmu HD w Pinnacle 11
Dzięki za jakąkolwiek podpowiedź. Gdzieś tam wyczytałem na temat kodeków. Jakich używać?
Inna kwestia, jakie oprogramowanie wykorzystujecie do obróbki filmów w jakości HD. Dodam, że moje sonowskie źródła to format m2ts.

czwartek, 7 maja 2009, 11:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]