Teraz jest czwartek, 21 marca 2019, 20:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Zrzut obrazu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zrzut obrazu
Witam! Mam do Was pytanie. Posiadam kamerę "mini DV" firmy Samsung D 23I przy pomocy, której wykonuje zdjęcia. Problem w tym że nie mam karty "memory" z której mógłbym przy pomocy USB zrzucić obraz zdięć do kompa , a także nie posiadam karty DV przez którą mógłbym zrzucić przez "Fayer Wayer" I pytanie , który sposób zrzutu jest lepszy , co mam zakupić czy kartę "Memory" czy kartę DV ?
Dziękuje za odpowiedź.
MIchał.

czwartek, 3 lipca 2003, 07:17
Stały bywalec
Stały bywalec

nie do końca rozumiem czy pytasz o kartę 'memmory stick', czy o kasetę DV z pamięcią. Jeżeli masz wyjscie USB to wydaje mi się, że zrzucenie zdjęc na komputer z kasety DV i z karty MS nie będzie problemem. Jeżeli jednak bedziesz chciał zrzucic film to musisz kupić kontroler firewire.

czwartek, 3 lipca 2003, 12:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wszystko zależy gdzie jest co zapisywane. Z tego co piszesz wyciagam wniosek, że kamera zdjęcia zapisuje na karcie pamięci, a film oczywiście na taśmie. Do zdjęć musisz kupić kartę i do karty odpowiedni czytnik. Natomiast do filmów kartę Fi-wi. Sądzę, że to jest jedyne rozwiązanie.

czwartek, 3 lipca 2003, 12:25
Bywalec
Bywalec

Post Re: Zrzut obrazu
Anonymous napisał(a):
...nie mam karty "memory" z której mógłbym przy pomocy USB zrzucić obraz zdięć do kompa , a także nie posiadam karty DV przez którą mógłbym zrzucić przez "Fayer Wayer" I pytanie , który sposób zrzutu jest lepszy , co mam zakupić czy kartę "Memory" czy kartę DV ?

Jak się domyślam zapewne mozesz zapisać zdjecia nie tylko na karcie memory, ale również na kasecie miniDV (czyli na nośniku na którym nagrywasz film). A w związku z tym polecam nagrywać zdjecia (jeżeli już je musisz robić kamerą :lol: ) na kasetkę i kupić kartę FireWire, przez którą będziesz mógł zgrać zdjęcia na komputer, a także będziesz mógł ściagnąc poprzez nią film z kasety.
Jeżeli zakupisz tylko kartę memory to będziesz miał możliwosć zapisu zdjęć na niej i ściagnięcie tych zdjęć na dysk w komputerze poprzez USB, ale filmu nagranego na kasecie przez samo USB nie sciagniesz, a w zwiazku z tym lepiej kup kartę FireWire.

czwartek, 3 lipca 2003, 19:49
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]