Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 16:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Slow motion w Premiere CS4 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Slow motion w Premiere CS4
Przesiadłem się z Premiere 6,5 na CS4 w przekonaniu, że między tymi programami jest przepaść, niestety w kilku aspektach poczułem się rozczarowany. W zakończeniu filmu weselnego zastosowałem slow motion oraz odtwarzanie "do tyłu", po zakodowaniu do DVD otrzymałem nie do przyjęcia efekt poklatkowy i brak płynności ruchu. Przetestowałem różne kombinacje w kodowaniu do DVD upper i lower fields first i efekt ten sam (montuję w lower fields first). Czuję się nabity w butelkę, gdyż na Premiere 6,5 z kartą DV Raptor RT2MAX w analogicznych efektach otrzymywałem bardzo płynny obraz. Ponadto moje odczucie jakości kodowania AME przy ustawieniach min 1,5, average 7,5, max 9,5 nie są zachwycające, mam zastrzerzenia do ostrości obrazu w porównaniu do jakości DV, lepszą jakość uzyskiwałem kodując z AP 6,5 z zastosowaniem Procodera Express. Bardzo chciałbym się mylić
Pozdrawiam

niedziela, 31 maja 2009, 19:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Slow motion w Premiere CS4
Oto "Adobe"

poniedziałek, 1 czerwca 2009, 18:19
Nowy
Nowy

Zapewne miałeś na myśli wykorzystanie "inteligentnego" zwalniania obrazu czyli nie proste kopiwanie sąsiadujących ramek. To była właśnie nowość w CS3.

Takie zwalnianie robi się inaczej niż prawym myszy na klip i speed/duration

Musisz znaleźć odpowidni efekt w palecie efektów i za jego pomocą zwolnić klip. Pozwoli ci wybrać takie zwalnianie na wiele sposób.

Pozdrawiam

wtorek, 2 czerwca 2009, 18:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Artifex napisał(a):
Takie zwalnianie robi się inaczej niż prawym myszy na klip i speed/duration
Musisz znaleźć odpowidni efekt w palecie efektów i za jego pomocą zwolnić klip. Pozwoli ci wybrać takie zwalnianie na wiele sposób.
Pozdrawiam

Nie kumam co masz na myśli 8O
Skokową zmianę tempa odtwarzania klatek uzyskuje się właśnie poprzez speed/duration, natomiast płynną poprzez Time remapping, lecz problem który opisałem występuje zarówno w jednej jak i drugiej metodzie głównie przy dużych wartościach przyspieszenia, skutecznym sposobem na minimalizację tego efektu jest jak mi trafnie podpowiedziano na forum zastosowanie deinterlace.
Pozdrawiam

wtorek, 2 czerwca 2009, 20:10
Stały bywalec
Stały bywalec

a próbowałeś wideo effects\time\time warp

wtorek, 2 czerwca 2009, 23:30
Moderator
Moderator

Dokładnie to samo przerabiałem, próbowałem przesiąść się z Premiere 6.5 na CS4 i wielkie nieporozumienie... więcej w tym klikania niż postępowej pracy, zdenerwowało mnie wiele innych funkcji, które są jak gdyby dla laika tak ustawione, że nie dają nawet wyboru konfiguracji.
Jeśli chodzi o poklatkowość jak to nazwałeś obrazu na DVD musisz pamiętać, że materiał pochodzenia z DV kamery zgrywamy jako lower, tak też montujemy i tak też eksportujemy, dopiero program do authoringu, czy też kompresor ma nam to zamienić na upper, gdyż DVD prowadzi obraz liniami nieparzystymi.
Nowsze kompresory mają już nawet zablokowaną funkcję wyboru kolejności półobrazów, gdy tylko wybierzemy jako wynikowy - format DVD.
Wydaje mi się, że tu właśnie tkwi problem, bo przecież nie jesteś świerzak, więc szkolnych błędów już raczej nie popełniasz.

środa, 3 czerwca 2009, 00:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no i niespodzianka

sprawdzilem material w kodeku microsoft pal dv i hd kodek intensity
revers+300 i 400% przyspieszenia (z prawej myszy i speed ), nie wystepuje efekt migotania, zacinania czy cos takiego, moze to kwestia dopasowania ustawien projektu do materialu, ale u mnie wszystko gra

środa, 3 czerwca 2009, 10:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Jeśli chodzi o poklatkowość jak to nazwałeś obrazu na DVD musisz pamiętać, że materiał pochodzenia z DV kamery zgrywamy jako lower, tak też montujemy i tak też eksportujemy, dopiero program do authoringu, czy też kompresor ma nam to zamienić na upper, gdyż DVD prowadzi obraz liniami nieparzystymi.

Montuję DV w lower, natomiast na DVD jest upper, choć przetestowałem również DVD lower i ten niekorzystny efekt występował w obu przypadkach podczas odtwarzania z DVD z podglądem na plazmę, nie występował natomiast podczas podglądu z Premiere przez kartę Intensity Pro na plaźmie. Ale tak jak wcześniej napisałem problem udało się zminimalizować dzięki zastosowaniu deinterlace na klipach przyspieszonych :wink: Pomimo, iż CS4 nie jest idealny, to sporo szczegółów bardzo mi odpowiada w tym interface, adobe dynamic link i sporo innych.

środa, 3 czerwca 2009, 10:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Degenerado napisał(a):
no i niespodzianka

sprawdzilem material w kodeku microsoft pal dv

Ale czy eksportowałeś ten fragment do pliku AVI DV czy tylko oceniłeś na podglądzie w oknie Premiere. Bo na podglądzie jest wszystko ok, tylko po eksporcie do pliku.
Poza tym dzieje sie to własciwie tylko przy eksporcie do avi dv. Próbowałem np. do WMV i było ok.

Pozdr.

http://www.facebook.com/produkcjafilmowa

środa, 3 czerwca 2009, 12:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

nie no, sprawdzilem po hdmi i po firewire na telewizorach
po co mam eksportowac do jednego pliku ? jesli juz to z encorea zrobie dvd

środa, 3 czerwca 2009, 18:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]