Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 18:11

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 ..co myślicie o tym filmie? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post ..co myślicie o tym filmie?
Witam!

Ostatnio znalazłem na YT bardzo interesujący film ukazujący rozwój od zapłodnienia poprzez rozwój dziecka w łonie matki kończąc na porodzie przeplatany różnymi scenami z dziejów świata lub urywkami z filmów..
według mnie bardzo ciekawy film..montaż na naprawdę wysokim poziomie, muzyka świetnie pasuje do filmu.. przynajmniej takie jest moje zdanie!
Pomimo tego, że film trwa trochę ponad 6min oglądało mi się go bardzo przyjemnie...

a co Wy o tym myślicie?

http://www.youtube.com/watch?v=WxtJGoZjgRs

zapraszam do obejrzenia ;)

Ostatnio edytowano wtorek, 14 lipca 2009, 20:27 przez laganek28, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 13 lipca 2009, 22:45
Moderator
Moderator

Post Re: ..co myślicie o tym filmie?
Nie podobał mi się.
Nie wiadomo, co jest myślą przewodnią, czy rozwój płodu, czy historia wydarzeń na ziemi. Z pewnością twórcy tego materiału chodziło o pokazanie mikroskopijnego rozwoju nienarodzonego dziecka, na tle rozwoju potężnego świata, ale brakowało mi osobiście baczniejszej uwagi na to pierwsze.
Montaż na naprawdę wysokim poziomie, jak go nazwałeś, to nic innego jak sklejenie w całość fragmentów filmów, jakie większość z pewnością oglądała, więc pracy praktycznie niewiele, całość ogólnie wzbudziła we mnie odczucie jakiegoś niepokoju obawiam się, że w znacznej mierze przyczynia się do tego także muzyka i niestety nie było to - bardzo przyjemne oglądanie.
- przykro mi.
Ktoś ma ciekawe pomysły, lecz nie umie tego przekazać, ukazać w sposób odbieralny dla widza, bo to, że malarzowi podobał się jego obrazek, nie oznacza, że musi podobać się wszystkim...
... to oczywiście moje zdanie, do którego mam prawo...

wtorek, 14 lipca 2009, 17:56
Bywalec
Bywalec

pisząc o poziomie montażu miałem bardziej na myśli animacje zawarte w filmie, ponieważ założyłem, że autor wykonał je sam bynajmniej nie widziałem ich wcześniej. Może trochę nie do końca trafnie ująłem zdanie :wink: ale nie zmienia to faktu, że film według mnie jest dosyć ciekawie skomponowany.. mnie osobiście nie męczyło oglądanie, ale oczywiście każdy ma swój gust :D

wtorek, 14 lipca 2009, 20:32
Bywalec
Bywalec

Montażysta Darek A. napisał(a):
Nie wiadomo, co jest myślą przewodnią, czy rozwój płodu, czy historia wydarzeń na ziemi. Z pewnością twórcy tego materiału chodziło o pokazanie mikroskopijnego rozwoju nienarodzonego dziecka, na tle rozwoju potężnego świata, ale brakowało mi osobiście baczniejszej uwagi na to pierwsze.

Historię ludzkości można podzielić na trzy główne okresy, podobnie jak rozwój płodu.

W przeszłości rozwijaliśmy się, podbijaliśmy, budowaliśmy, niszczyliśmy, przebudowywaliśmy. Rozprzestrzeniliśmy się po całym świecie. Płód człowieka osiąga taki stan w ciągu 38 tygodni ciąży.

Macica matki jest najlepszym miejscem dla dziecka, lecz służy ona tylko w przejściowym stadium rozwoju, ponieważ celem ciąży są narodziny. Ciało matki w czasie porodu produkuje ogromną ilość adrenaliny, aby pomóc dziecku przejść przez ten ciężki i bolesny proces. Podobnie my, osiągnęliśmy najwyższy poziom rozwoju i nie jesteśmy w stanie dłużej żyć według starych zasad.

Nie mamy pojęcia co wydarzy się dalej, lecz to nie znaczy, że nie istnieje ogólny plan naszego rozwoju. Natura realizuje własny program: prowadzi nas za pomocą kryzysów, klęsk, epidemii, wojen i zmusza do narodzin. Po porodzie, dziecko kontynuuje rozwój w zupełnie innym świecie, poza macicą. To samo dotyczy nas. W końcu musimy zrozumieć, po co tu jesteśmy.

Taki opis tego filmu znalazłem na stronie podanej na końcu

środa, 15 lipca 2009, 15:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pomysł z tego filmiku nie jest nowy. W 2003 roku powstał świetny pełnometrażowy dokument Bodysong zmontowany z imponującej kolekcji taśm archiwalnych.

środa, 15 lipca 2009, 16:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]