Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 17:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Analiza-video meczu piłkarskiego. 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Analiza-video meczu piłkarskiego.
Z góry przepraszam grono moderatorskie, że wrzucam ten wątek w dwa działy i proszę o usunięcie jednego z nich po osądzeniu, gdzie lepiej, aby pozostał właściwy temat :)

Do rzeczy. Chciałbym Państwa prosic o doradzenie jakiegoś programu, za pomocą którego najlepiej mogłaby wyjśc analiza-video meczu piłkarskiego. Chodzi o możliwość wyodrębniania krótkich ujęć, a przede wszystkim nakładania różnego rodzaju grafik na obraz. Kolorów, linii, zakresów, podświetleń.

Szczytem marzeń byłoby zdynamizowanie takich grafik tak, aby np po naniesieniu kolorów na danego piłkarza, takie "namaszczenie" podążałoby za nim wraz z tym, jak piłkarz przemieszcza się po boisku. To może nierealne, ale jako laik pozwolę sobie rzucić takie marzenie na tutejsze wiatry.

Z góry dziękuję za pomoc,
pozdrawiam ;)

czwartek, 20 sierpnia 2009, 00:28
Moderator
Moderator

Post Re: Analiza-video meczu piłkarskiego.
W wersji mocno uproszczonej, ale szybkiej do wykonania i czytelnej, robisz to w dowolnym programie do montażu wideo, z dwiema ścieżkami wideo.
Robisz stopklatkę interesującego Cię fragmentu i nanosisz wykonane w dowolnym programie graficznym strzałki, kółka... Nie musisz ich dodawać wszystkich na raz, a po trochu w miarę trwania narracji. Nie muszą one być zawsze na na tym samym tle. W pewnym momencie "puszczasz" stopklatkę, i zatrzymujesz film odpowiednią ilość klatek dalej. Teraz kółka oznaczające zawodników - pokazują ich poprzednie pozycje, a Ty rysujesz nowe na ich nowych pozycjach.
To prościutka amatorska metoda. Osiągniesz nią 99% tego co chcesz pokazać. Dla porządku jednak wspomnę że bardziej eleganckie rozwiązania są również możliwe. Na przykład zastosowanie After Effect w połączeniu z programem do montażu filmów i wykorzystanie ruchomych masek da efekt wizualny nieporównywalnie lepszy. Czy wpłynie jednak w równie wielkim stopniu na jasność wykładu, tego nie wiem. :wink:

czwartek, 20 sierpnia 2009, 09:42
Nowy
Nowy

Dziękuję za odzew i pomoc, niemniej chyba zbyt delikatnie zaznaczyłem, że jestem kompletnym laikiem :)

kotin napisał(a):
W wersji mocno uproszczonej, ale szybkiej do wykonania i czytelnej, robisz to w dowolnym programie do montażu wideo, z dwiema ścieżkami wideo.
Robisz stopklatkę interesującego Cię fragmentu i nanosisz wykonane w dowolnym programie graficznym strzałki, kółka... Nie musisz ich dodawać wszystkich na raz, a po trochu w miarę trwania narracji. Nie muszą one być zawsze na na tym samym tle. W pewnym momencie "puszczasz" stopklatkę, i zatrzymujesz film odpowiednią ilość klatek dalej. Teraz kółka oznaczające zawodników - pokazują ich poprzednie pozycje, a Ty rysujesz nowe na ich nowych pozycjach.

Zatem poproszę, jeśli łaska, jak chłopu na roli:

- w dowolnym, czyli w jakim ?

- podejrzewam, że jak już dobędę stosowny program w ręce to uda mi się podążyć za tymi radami, niemniej będę wdzięczny za doprecyzowanie, czym konkretnie polecalibyście się wesprzeć ? jakie programy ? :)

Z góry dziękuję :)

ps. przewertowałem google, jest tam mnóstwo koncepcji, niemniej mocno w tym wątku sprecyzowałem "zapotrzebowanie" i preferencje, więc może uda się z Waszą pomocą wybrać najlepiej :)

czwartek, 20 sierpnia 2009, 15:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zeby sobie to zdynamizowac, mozna z jakiejs gry typu fifa powycinac ludziki, strzalki itp, wykluczowac i dodac do swojej produkcji, robilem kiedys podobne zagadnienie i odbiorca myslal ze to normalny pilkarz

czwartek, 20 sierpnia 2009, 15:58
Moderator
Moderator

Zuras_SF napisał(a):
Dziękuję za odzew i pomoc, niemniej chyba zbyt delikatnie zaznaczyłem, że jestem kompletnym laikiem :)

Zatem poproszę, jeśli łaska, jak chłopu na roli:

- w dowolnym, czyli w jakim ?

- podejrzewam, że jak już dobędę stosowny program w ręce to uda mi się podążyć za tymi radami, niemniej będę wdzięczny za doprecyzowanie, czym konkretnie polecalibyście się wesprzeć ? jakie programy ? :)

No wiesz... w zasadzie nauczenie wszystkiego od początku będzie trudne i czasochłonne. :mrgreen: Dobra żartowałem. Trochę.
Wybierz sobie coś LINK. Zwracaj uwagę na wymagania sprzętowe programów. Jeżeli wolisz język polski, to masz niewielki wybór, ale jeżeli nie przestraszysz się angielskiego, to najlepszym zestawem dla Ciebie będzie Premiere Elements + Photoshop Elements LINK.
Do tego zestawu programów dokupisz z łatwością książki które razem z instrukcjami programów przydadzą Ci się na pewno. Wpisz na przukład hasło Elements w szukajkę na Helionie LINK.

czwartek, 20 sierpnia 2009, 19:27
Nowy
Nowy

Bardzo dziękuję, o coś takiego mi chodziło ;)

piątek, 21 sierpnia 2009, 01:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]