Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 02:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Z PC na taśmę kamery 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Z PC na taśmę kamery
Czy ktoś ma doświadczenie z nagrywaniem zedytowanego filmu z kompa na taśmę kamery ? Mam Sony HDR-HC9E i nie mogę nagrać z powrotem do kamery, próbowałem Pinacle i po renderowaniu rozpoczynam nagrywanie na taśmę, oczywiście przez kabel ilink, po jakichś 2 do 3 minutach, wyłącza się film w programie, natomiast Ulead nagrywa (choć nie zawsze) ale są przycięcia.

sobota, 29 sierpnia 2009, 22:34
Moderator
Moderator

Post Re: Z PC na taśmę kamery
Doświadczenie w tym temacie ma większość tu obecnych, gdyż całkiem niedawno przecież montowany materiał oddawaliśmy klientowi na kasetach VHS wypuszczało się więc sygnał z komputera wprost do kamery, która to z kolei pracowała jako konwerter podając go dalej w postaci analogowej na magnetowid.
Chodzi tutaj o zupełnie inna kwestię:
Aplikacja, czy też odtwarzacz systemowy z którego wysyłasz film na wyjście FireWire nie ma tu zupełnie znaczenia, jest ich naprawdę wiele, lecz naprawdę niewiele jest kamer posiadających aktywne wejście i'link umożliwiające zapis sygnału line.
Temat rzeka, o którym na forum było swego czasu bardzo wiele toczył się o możliwościach aktywacji tego gniazda, rozczarował on niestety wielu, w rezultacie wniosek jest taki:
- aby kamera umożliwiała taki zapis musi mieć aktywne wejście FireWire, jeśli tego nie ma nie pójdzie to poprawnie.
Dowiedz się, czy masz (czy twoja kamera ma) "DV-IN".

niedziela, 30 sierpnia 2009, 05:09
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Z powodzeniem od wielu lat zgrywam materiał z komputera na taśmę Mini DV i to bez różnicy czy z linii czasu , czy jako plik wynikowy.
W moim przeświadczeniu taśma jest pewniejszym nośnikiem do archiwizacji aniżeli płyta DVD.
Odnoszę wrażenie , ale być może że to jest moje subiektywne odczucie że materiał zapisany jako AVI DV charakteryzuje się lepszą jakością aniżeli zapisany w MPEG 2 na płycie.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 sierpnia 2009, 18:09 przez Ciekawskodociekliwy, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 30 sierpnia 2009, 17:46
Nowy
Nowy

Moja kamera to HDV i posiada wejście ilink, oczywiście jak rozpoczynam nagrywanie z kompa to na LCD kamery jest podgląd nagrywanego filmu, tu z kamerą jest ok, bo to programy w których to robię mają jakiś problem, Pinacle wyłącza odtwarzany film po 2 - 3 min. a Ulead nagrywa ale z przycięciami obrazu.

Co do płyt DVD się zgadzam, zawsze robiłem kopię lub zapisuję obraz płyty na dysk kompa. Teraz przy kamerze HDV co by zachować jakość HD to najlepiej obrobiony film nagrać na taśmę bo to zajmuję dużo miejsca.

niedziela, 30 sierpnia 2009, 21:28
Moderator
Moderator

Być może jakiś inny proces pracujący w Twoim systemie w tle zakłuca poprawne działanie programów edycyjnych i stąd to zrywanie.
Ciekawskodociekliwy napisał(a):
...materiał zapisany jako AVI DV charakteryzuje się lepszą jakością aniżeli zapisany na płycie

Pliki AVI DV zapisany na taśmie, czy na dowolnym innym nośniku nie będzie się różnił absolutnie niczym, lecz niestety mały ma to sens, gdyż na krążku DVDR zmieścimy zaledwie 20 minut takiego materiału i będzie on odtwarzalny jedynie za pomocą komputera.

niedziela, 30 sierpnia 2009, 21:33
Nowy
Nowy

Próbowałem na różnych konfiguracjach, na największej wydajności kompa, odinstalowywałem i na nowo instalowałem programy i jest to samo, w sumie to z Uleadem to kicha, a Pinacle niby sobie radzi ale tylko przez chwilę.

niedziela, 30 sierpnia 2009, 23:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]