Teraz jest niedziela, 9 grudnia 2018, 23:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Jakie ustawienia exportu materiału 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Jakie ustawienia exportu materiału
Witam, czy może się ktoś zemną podzielić info na temat właściwych ustawień , k.....wa koleś który mnie szkolił kompletnych głupot mi nawciskał.Nadal mam problem z odtwarzaniem w odpowiednim tempie właśnie doszedłem do tego że czas kompilacji nie jest równy finalnemu materiałowi wychodzi że z 55 min kompiluje do mpg/ generic. a kompilacja trwa 37 min. ustawienia w project setting daję Generic OHCI SD PAL

Out put
720x576 50 i 16:9 (D1,DVD0

sprawa jest tragiczna rano materiał klienci muszą dostać a tu się totalna lipa okazuje, bardzo proszę o jakieś info. Jak by ktoś podał nr tel. do siebie to skrzynkę wódki stawiam.
Mowa o Ediusie 5,12

Pozdrawiam

środa, 2 września 2009, 17:33
Moderator
Moderator

Post Re: Jakie ustawienia exportu materiału
Nie znam Ediusa, lecz chętnie pomógłbym (nie żebym się skusił tą skrzynką, bo akurat nie piję) :mrgreen: , gdybym lepiej zrozumiał o co Tobie chodzi. Odtwarzanie w odpowiednim tempie, ale w czym, za pomocą czego, co mają ze sobą wspólnego kompilacja i materiał finalny?
Kompilacja - to ściśle określony zbiór składowych całości jakiegoś formatu (własnymi słowami), ona nie trwa tylko zostaje utworzona, przykładowo kompilacja DVD, to utworzenie wszystkich plików takich już gotowych jakie znajdą się na krążku, prawdopodobnie chodzi Tobie o kompresję, nazywaną też konwersją, a nawet kodowaniem i czas trwania tego zabiegu (nie musi być równa czasowi trwania filmu), no i dlaczego do mpg?

czwartek, 3 września 2009, 21:57
Nowy
Nowy

Na tym forum tak mi napisano "nie moze byc przyspieszone skoro czas trwania eksportowanego materiału i plilku wynikowego jest identyczny."
Hmmmm Mpg tak właśnie mi kazał gość który mnie szkolił w tym programie.
W sumie to szukam po omacku nie będzie wyjścia jak ponownie szkolenie tym razem u profesjonalistów w BEIKS , materiał oddany i następny już prawie gotowy kombinowałem ostro że to poprawić , cenię każdą radę kogoś kto się zna na tym :-).

Pozdrawiam

sobota, 5 września 2009, 08:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To spróbujmy jakoś to poskładać do kupy:
W wątku "Jakość kompresji Premiere CS3 a Edius 5", kilka razy wspomniano o funkcji Time Remap(ing), która polega na zmianie czasu wybranego klipa na linii czasu programu montażowego. W związku z tym, pojawił się Twój wpis:
Cytuj:
Widzę że poniekąd temat idzie też w moim kierunku wiec zapytac bym chciał : Właśnie gdy już wypuszczę materiał do Mpg mam wrażenie że jakby wszystko troszeczkę jest przyspieszone pracuję w Edim 5,12 od wczoraj mam prcoder ale nie wiem jeszcze czy należycie mi on działa, czy to tez zależy własnie od procodera ?

Problemy z odtwarzaniem gotowego (zrenderowanego) wideo to jednak zupełnie inna sprawa niż jakość metody Time Remap. Tę funkcję nakłada się na każdy odcinek (klip) montowanego materiału osobno (przynajmniej tak jest w Premierze, przypuszczam, że w Edku także), dokładnie tak samo jak filtry kontrastu, jasności itp korektory. Innymi słowy, szansa na to, żebyś nieświadomie zastosował Time Remap we wszystkich klipach na linii czasu jest niewielka. A jeśli nawet, i tak w żaden sposób nie wpłynie to na różnice w czasie trwania materiału przed eksportem (podczas montażu) i po (zrenderowany materiał np. do mpg). Każda zmiana czasu trwania danego klipa, odbija się odpowiednim jego skróceniem/wydłużeniem na linii (skali) czasu. Dla przykładu, jeśli przyspieszyć jednominutowy klip o 10 % to skróci się on na linii czasu do 54 sekund i jako taki będzie potem renderowany. Tak więc napiszę raz jeszcze - używanie funkcji Time Remap nie może mieć wpływu na różnice w czasie trwania przed eksportem i po.
Potem otrzymałeś odpowiedź:
Cytuj:
nie moze byc przyspieszone skoro czas trwania eksportowanego materiału i plilku wynikowego jest identyczny

Ponieważ do tej pory nie podałeś żadnych informacji o czasach, ta odpowiedź jest z sufitu wzięta (chyba, że z jeszcze innego wątku).
Na co Ty podpowiadasz:
Cytuj:
Faktycznie jest ok, wypaliłem w końcu DVD i jest wszystko ok , komp dawał takie złudzenie

A następnego dnia zakładasz niniejszy temat, podająć wreszcie jakąś konkretną informację:
Cytuj:
wychodzi że z 55 min kompiluje do mpg/ generic. a kompilacja trwa 37 min

Czyli (popraw mnie jeśli źle to rozumiem), materiał przed eksportem ma 55 min, a po 37 min.
Pisałeś na początku "jakby wszystko troszeczkę jest przyspieszone", a tu mamy istotną różnicę o 32 %.
Proponuję zrobić taki eksperyment. Wejdź do projektu w Ediusie i poprzez Time Remap zmień czas kilku klipów ze 100% na 132%. Zrenderuj podgląd i obejrzyj. Potem oczywiście zamknij projekt bez zapisywania. I napisz koniecznie o wrażeniach.
Ewentualnie, wrzuć gdzieś kawałek tego 37 min mpega (najlepiej fragment z ludźmi) to się skonfrontuje Twoje wrażenie z wrażeniem innych.

sobota, 5 września 2009, 15:25
Nowy
Nowy

Kurcze faktycznie troszeczkę brak zdecydowania i precyzji w moich wypowiedziach za co przepraszam , ale tak to jest jak się zaczyna nowe wyzwania, zupełnie jak bym zaczynał nauki Corela 10 lat temu :-) Szkoda że wtedy nie było takich forum, ale do rzeczy jutro wszystko sprawdzę o czym piszesz i dam znać musze powoli stosować wasze cenne uwagi bo właśnie takie głupoty człowiek wypisuje jak ja, powd czasu brak a materiał do zdania.

Pozdrawiam i dziękuję !!!!

sobota, 5 września 2009, 20:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]