Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 18:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Pinnacle 12 zmienia format na 4:3 z 16:9 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Pinnacle 12 zmienia format na 4:3 z 16:9
Witam

Proszę o pomoc jako, że mam mały problem.

Poproszono mnie o zmontowanie filmu nagranego przez kamerę HD. Przegrałem sobie pliki AVCHD na dysk, a następnie przekonwertowałem je programem Free AVCHD Converter na MPG2 o rozdziałce 1280 x 720 (16:9), z uwagi na fakt, że ciężko się pracuje z tymi plikami pod Pinnaclem 12.

Problem pojawił się przy próbie obróbki tych plików. Pliczki MPG2 w każdym normalnym programie odtwarzającym otwierają się normalnie w formacie 16:9. Pinnacle zaś tworzy po prawej i lewej stronie każdej sceny dwa czarne pasy. Nie wiem czemu nie mam możliwości zmiany Aspect Ratio z 4:3 na 16:9 w samym programie w zakładce ALBUM. Proszę o pomoc. Chciałbym, aby Pinnacle normalnie widział te pliki jako 16:9 i stworzył film w formacie 16:9.

poniedziałek, 7 września 2009, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Pinnacle 12 zmienia format na 4:3 z 16:9
sprawdź w preferencjach projektu; powinno być:

- PAL 16-9 lub "ustaw od pierwszego clipu projektu"

widocznie masz tam wymuszony format 4-3

pg

DZIEŃ ŚWIRA

poniedziałek, 7 września 2009, 12:56
Moderator
Moderator

Post Re: Pinnacle 12 zmienia format na 4:3 z 16:9
Przeprasza , że napiszę tak a nie inaczej , ale ja takie rady dostawałem > choć bolało , ale to było jedyne rozwiązanie .

Problemem jesteś Ty i Twój sposób myślenia > totalnie gwałcisz podstawowe prawa z podstaw montażu .
O co tu chodzi ?????
Cytuj:
Pliczki MPG2 w każdym normalnym programie odtwarzającym otwierają się normalnie w formacie 16:9
Napiszę tak > tylko Pinnacle Tobie pokazało prawidłowo problem o którym się dowiesz po wypaleniu płyty i oglądaniu tego na TV . Więc dziękuj pinnacle za tak wielką pomoc .
Tak jak pisałem wcześniej gwałcisz wszelkie prawa z podstaw i Bóg jeden wie po co to robisz ? . Pinnacle jest takim programem , że myśli i wykonuje za Ciebie , lecz jak ktoś wali jemu takie swoje pomysły to i pinnacle przy Tobie głupieje . Tak więc zapoznaj się z podstawami i zaufaj Pinnacle a wszystko będzie OK.
A na koniec dopiszę :P tak i tak zrobisz z tego MPEG2 :P lecz Twoje HD to będzie żałosne z porównaniem z MPEG2 i materiał z kamery SD .

poniedziałek, 7 września 2009, 13:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]