Teraz jest niedziela, 16 czerwca 2019, 08:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Problem - Samsung MPEG-4 SEDG 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Problem - Samsung MPEG-4 SEDG
Witam ;)
Nie potrafię zbytnio ubierać słów w zdania, ale jakoś postaram się opisać na czym mój problem polega.
Wraz z kilkoma osobami miałam nakręcić film, jako zadanie domowe. No i wszystko fajnie, dopóki nie nadszedł czas montażu. Koleżanka dostarczyła mi nagrane wcześniej scenki, po czym gdy je odtwarzałam to takie kreski się na obrazie pojawiły. Troszkę to przeszkadzało, ale nie aż tak znowu bardzo. Problem pojawił się dopiero po wrzuceniu do programu (próbowałam w Movie Makerze i w Adobe Premiere Pro) , gdyż obraz zupełnie się rozpikselował. Nie mam kompletnie pojęcia co z tym zrobić. Da się tego jakoś pozbyć? Albo chociaż sprawić żeby nie było to aż tak uciążliwe? Nie damy rady nakręcić tego drugi raz,więc byłabym bardzo wdzięczna za pomoc :)

niedziela, 4 października 2009, 00:59
Moderator
Moderator

Post Re: Problem
1 Ktoś może mieć kiedyś podobny problem. Jak znajdzie odpowiedź na forum, nawet jak Tobie zostanie udzielona prawidłowa podpowiedź? tytuł "problem" nic mu nie powie... :(
2 Nie opisujesz co dokładniej robisz z filmem. W jakiej postaci jest zapisany w kamerze, jak go zapisujesz do komputera, jakich konwersji dokonujesz...
Możemy zgadywać, ale skuteczność tej metody rządzi się prawami totolotka, lepiej jak podasz co mówi program GSpot LINK na temat tego filmu na każdym etapie.
3 Paski / kreski, to przeplot prawdopodobnie. Na forum zakładamy posiadanie najbardziej elementarnej wiedzy. Pytanie o paski, czy przeplot kierowane jest zwyczajowo tu LINK i na Google. Tylko jeden link http://www.100fps.com/ podam Ci na dobry początek.

niedziela, 4 października 2009, 09:27
Nowy
Nowy

Zrzut z GSpot:
Obrazek

Ogólnie miałam tylko posklejać fragmenty w jedną całość.
Dowiedziałam się że w niektórych odtwarzaczach są takie opcje żeby tego przeplotu nie było tak widać, lecz nadal dręczy mnie ten drugi problem.
Nie wiem co zrobić, żeby nie było tego efektu:
Obrazek

niedziela, 4 października 2009, 14:22
Moderator
Moderator

Niestety nic mądrego nie napiszę. Nie znam z autopsji kodeka Samsung MPEG-4 SEDG. Wada obrazu jaką prezentujesz, to typowa przypadłość filmów zapisanych kodekiem mocnej kompresji, (jakimi są odmiany mpeg4) i poddanych powtórnej kompresji przy montażu. Wypróbuj program VirtualDub i zapis do Divix na przykład. Zawsze zniechęcałem do kupowania kamer zapisujących w tak mocnej kompresji, a tu w dodatku w egzotycznym kodeku i nie używałem ich, więc nie wiem na ile uda Ci się ten obraz uratować. Próbuj. Staraj sie nie zmieniać rozdzielczości,a w ogóle ideałem było by - nie konwertować tego materiału. Poczytaj też o programach łączących AVI: LINK.

niedziela, 4 października 2009, 16:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]