Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 00:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 edius problem z nakładką (kluczowanie) 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post edius problem z nakładką (kluczowanie)
Dotychczas montowałem klipy na ulead media studio pro 8 i na adobe premiere Wczoraj zacząłem poznawać ediusa i od razu klapa zrobił mi sie problem a mianowicie na klip chcialem nałożyć nakladkę tzn dwie ruchome obrączki ta nakładka jak wyświetlam ją w windows media player to ma tło zielone i drugie tło szare na ktorym przemieszczaja sie te obrączki w ulead i premiere na podglądzie jest tło czarne a w ediusie takie same jak w odtwarzaczu windosowskim Próbowalem zastosowac efekt chroma ale tylko likwiduje mi sie tło zielone natomiast pozostaje mi tlo szare i w dodatku jest kilka obrączek zamiast dwóch widać jakby poszczególne klatki ruchu tych obrączek.(trudno jest to opisać ale jak ktoś chce to mogę wyslać mu tą nakladkę na emaila)
Co dalej nie wiem co i gdzie ruszyć i prosze o pomoc
to sa animacje firmy HDP

piątek, 25 września 2009, 10:42
Moderator
Moderator

Post Re: edius problem z nakładką (kluczowanie)
HDP ze swoimi starymi animacjami tworzyli pliki video w kodeku indeo, format zapisu taki nie pozwala na umieszczenie kanału alpha wygodnego do automatycznego kluczowania i trzeba było robić to funkcją RGB Diference pobierając pipetą punkt tła w odcieniu, który ma zostać wykluczowany.
Przekonwertuj tę nakładkę na plik w innym prostrzym kodeku, z którym edius radził sobie będzie lepiej niż z nieszczęsnym indeo, a dopiero taki klip wczytany do programu nie będzie zachowywał się jak opisałeś.
Algorytm kompresji indeo był dość specyficzny, przy braku odpowiedniego dekodera w systemie sekwencje nie wygaszały poprzednich klatek, co powodowało powstawanie niekończących się smug, komet za poruszającymi obiektami, oraz dziwnych zachowań jednobarwnych dużych obszarów, ale obrany często był przez producentów animacji jako kompromis jakości, nad wielkością pliku. (ale to były czasy :))
Dzisiaj kanał Alpha w takich produkcjach to konieczność, a kluczowanie w automatyce za jego pomocą chociażby dymu, czy też innych przenikających obiektów, to standard poprawności działania, niestety indeo tego nie umożliwiał.

piątek, 25 września 2009, 17:13
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]