Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 21:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kodeki premiere cs4 trial 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post kodeki premiere cs4 trial
Witam,
Orientuje się może ktoś, jakich dodatkowych kodeków potrzebuje trial Premiere Cs 4 . Mam problem bo praktycznie nie che mi poprawnie czytać
avi (divx, xvid) - idzie w przyspieszonym tempie
mov - po wgraniu najnowszego quicktime, czyta, ale strasznie wolno chodzi, obraz też czasami się wiesza.

No i czy to kwestia triala ,czy może po prostu moja wiedza jest tak mała, pytałem w miejscu gdzie zamówiłem pakiet adobe, ale tam nikt nic nie wie podobno na full wersji nikt nie miał problemów.

Mam materiał w .mov ,który muszę obrobić, a jako ,że z premiera korzystam od tygodnia nie mogę sobie poradzić.

Ewentualnie czym można przekonwertować mov do avi, tak żeby premiere swobodnie na nim pracował.
Wiem, że takich programów są setki, ale przetestowałem już chyba z 10 i wszystkie konwertuje do divx lub xwid, a to też nie chce mi działać w premiere.

Zainstalowałem najnowsze kodeki k-litte, wcześniej przy przżuceniu avidivx do premiere pisał że unsaported audio file

Dzieki za pomoc

poniedziałek, 5 października 2009, 11:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: kodeki premiere cs4 trial
trail jest okrojony z formatow i presetow, stad te klopoty

napisz jaki masz konfig , system, proc, pamiec grafika

poniedziałek, 5 października 2009, 11:18
Bywalec
Bywalec

windows vista 32, procesor quad q9550 2,83GHz,karta Nvidia Gforce Gtx 260,

plik który muszę obrobić to
mov 848x480
mov 1440x1080
nagrany handycamem pdeudo Hd samsung camileo

Próbowałem to przekonwertować najpierw Premierem do avi i dopiero na tym pracować, ale jak na razie 11 minutowy materiał konwertuje 37minut i pisze ,że jeszcze mu 10 zostało- a nie wiem jakie będą rezultaty jeżeli chodzi o jakość. (ustawienia w premierze - HD 1440x1080, wyjściowy dvpal widescrean)

Przekonwertowałem mov innym programem do avi i jakość jest bardzo dobra, ale jest to avi kodowane i premier mi tego nie odtwarza, przez pierwsze 3 sekundy filmu idzie cały obraz w przyspieszonym tempie, potem już tylko dźwięk. Zanim zainstalowałem k-littte kodekpack nie brał tego wcale pisząc unsaported audio file.

dzięki

poniedziałek, 5 października 2009, 11:50
Bywalec
Bywalec

przekodowało i już wiem, że jakość żenada

poniedziałek, 5 października 2009, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1. sprawdz czy ten trial wczytuje mp4
2. zrob konwersje QT-mp4 (sprawdz czy Badaboom wciagnie te pliki, jesli tak to konwersja potrwa chwile na tej grafice)
3. zmien viste 32 bity na cokolwiek innego :)

poniedziałek, 5 października 2009, 12:10
Bywalec
Bywalec

Jeżeli masz jeszcze trochę cierpliwości to słucham dalej.

MP4 wciąga, ale efekty podobne, w lewym oknie obraz się wiesza i skacze po klatce,
na dzień dobry rendering 30sekund filmu ponad minutę, na końcu kodowanie do paldv widescrean również ponad minutę (bez żadnych dodatków - czysty materiał)

efekt końcowy - rozmiary by się zgadzały, obraz nie jest jednak czysty (widać kratki, czy pixele czy zwał jak zwał, aczkolwiek już po konwersji z mov do mp4 kratki się pojawiły (format nie wymuszony, konwersja zbliżona do oryginału)

Co do sprzętu to proszę o sugestie, komp jest nowy i mogę jeszcze pare rzeczy wymienić
-grafika - podobno nie ma tu aż takiego znaczenia - tak mi przynajmniej tłumaczono (na co wymienić)
-system - starałem się uniknąc visty ale się nie dalo - co to jest coś innego?
win7 jeszcze tych programów chyba nie łapie, xp nie obsługuje 8g ramu, więc zostało by 3, a jak testowałem kompa tp różnica między 3 a 8 była ogromna.

dzięki

poniedziałek, 5 października 2009, 12:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wszystko jest lepsze od visty 32 bity

xp x64 obsluguje 8gb ram, tylko trzeba miec oryginal albo kopie przechodzaca autoryzacje w microsyfie bo duzo sterownikow i poprawek muisz pobrac online
vista x64 chodzi w miare dobrze ale duzo zabawy w tweakowanie, win7 nie polecam na razie , jeszcze nie chodzi jak trzeba

sprawdz czy te pliki *.mov wciagnie konwerter "Badaboom" albo moze "tmpeg encoder" bo z danych ktore podales wynika ze liczysz to procesorem a masz konwertery ktore zrobia to grafika i bedzie 6x szybciej tak na oko

a z premierem, no coz bez pelnej wersji razem z media encoderem i encorem (wszystkie uaktualnione) nie powalczysz, chyba jedyna opcja to sciagniecie pelnego pirata , przetestowanie od a do z i dopeiro jak pasuje to kupno oryginalu, albo sprawdz ediusa, trial ediusa dziala full opcja przez 30 dni

poniedziałek, 5 października 2009, 12:58
Bywalec
Bywalec

dzięki jeszcze raz,
-pirata nie ściągnę, bo (przynajmniej na razie) zaparłem się, że komp o którym mowa będzie firmowy i w pełni legalny, poza tym nie ma większego sensu, gdyż oryginał premiera przyjdzie do mnie za parę dni
-co do innych programów, może się myle bo z większości nie korzystałem, ale w dalekosiężnych planach jest również reklama i grafika, a adobe ma pełny pakiet, więc wymyśliłem sobie że skoro do tego będzie flash i after effects to najbardziej kompatybilny będzie właśnie premiere
-co do systemu, tak jak mówisz win7 na razie odpada, choć pewnie za nie długo na taki się przesiąde, viste64 na kompie testowałem ,choć nie premierem i wcale nie chodziło lepiej, a sporo problemów z innymi programami, xp64 nie jest obsługiwany przez premiere (tak przynajmniej piszą na stronie adobe) a gdzieś na forum już też o tym czytałem.
No cóż, jeżeli dziś nic nie wymyślę to chyba zainstaluję z powrotem starego pinacla (tam wszystko chodziło nawet na starym kompie) tylko, że niestabilny bardzo i mniej funkcji ma, no ale materiał potrzebny mi jest na już, a jak do konca tygodnia przyjdzie premiere full tp zobaczymy co z tego whyjdzie.

Dzięki za poświęcony czas

poniedziałek, 5 października 2009, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

akurat caly pakiet adoba swietnie dziala na xp x64 , sam do pracy uzywam tylko tego systemu

poniedziałek, 5 października 2009, 13:27
Bywalec
Bywalec

Nie będę się sprzeczał bo skoro używasz to widocznie działa, ja się nie znam, ale na stronie adobe napisane jest
Microsoft® Windows® XP with Service Pack 2 (Service Pack 3 recommended) or Windows Vista® Home Premium, Business, Ultimate, or Enterprise with Service Pack 1

(certified for 32-bit Windows XP and 32-bit and 64-bit Windows Vista)

poniedziałek, 5 października 2009, 16:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wiem ze tak jest napisane, nie zmienia to faktu ze na tym windowsie dziala i to swietnie

poniedziałek, 5 października 2009, 16:20
Bywalec
Bywalec

Mam już full wersję i dalej duuuu.....
Już nie wiem co mam robić, jak to możliwe że program za ładnych pare tysięcy nie radzi sobie z podstawowymi formatami,
A może znalazł by się ktoś życzliwy w województwie śląskim lub okolicy(oczywiście nie za darmo) kto korzysta z CS4 i poświęciłby mi godzinkę i pomógł wszystko poustawiać??????????????????? - podjadę z moim kompem

Przypuszczam, że robię gdzieś jakiś głupi błąd w ustawieniach, albo brakuje mi jakiegoś kodeka i dla tego to wszystko nie działa.

Widziałem gdzieś na jakimś forum poradę, że do obróbki mov idealny jest premiere - to czemu kur... mi się wiesza i nie działa,

Dlaczego nie mogę odtworzyć zwykłego avi divx czy xvid - pomocy

niedziela, 11 października 2009, 15:38
Bywalec
Bywalec

....a może chociaż może mi ktoś polecić w okolicy jakieś miejsce gdzie można się zapisać na jakieś szkolenie, warsztaty itp?

niedziela, 11 października 2009, 16:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Widziałem gdzieś na jakimś forum poradę, że do obróbki mov idealny jest premiere - to czemu kur... mi się wiesza i nie działa"

bo to chodzilo o premierea na maca :)
wieszac sie nie powienien po upgradach i konfiguracji ale QT sie kiepsko montuje

pozostale kodeki wczytuje bez klopotu w tym divx i xvid ale oczywiscie trzeba je przeliczyc, osobiscie nie widze sensu montowania w takich kodekach

niedziela, 11 października 2009, 17:40
Bywalec
Bywalec

To teraz dalsze pytanie, tylko proszę się nie śmiać z nowicjusza, bo zobaczyłem światełko w tunelu, divix faktycznie mi czyta,tylko, że cały filmik przebiega w kilka sekund a później już tylko głos, domyślam się więc ,że chodzi o wspomniane wcześniej przeliczanie. Swoją drogą docelowo też nie zamierzam w takich formatach obrabiać, ale akurat taki film dostałem, no i muszę go zrobić.
Jest szansa na jakiś mały link, albo krótkie tłumaczenie jak i gdzie to przeliczyć?

NIestety nie dość, że nie mam już siły i cierpliwości sam szukać, poza tym jestem ograniczony (przynajmniej wieczorami bardzo wolnym łączem internetowy.

Tak na marginesie, na chwilę obecną jesteś mi najbardziej pomocną osobą i dziękuję bardzo za to.

pozdrawiam

niedziela, 11 października 2009, 18:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona