Teraz jest niedziela, 24 marca 2019, 21:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Mój pierwszy teledysk do utworu "Telegraph Road" 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Mój pierwszy teledysk do utworu "Telegraph Road"
Witam.

Razem z kilkoma kolegami zorganizowaliśmy się, aby nakręcić teledysk do słynnej piosenki zespołu Dire Straits, a mianowicie "Telegraph Road".

Głównym operatorem i jedynym montażystą byłem ja, więc proszę Was o szczerą i konstruktywną krytykę.

Nie mam żadnego, absolutnie żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. To pierwszy projekt jaki zrealizowałem, w zasadzie początki początków z filmowaniem.

Link do klipu: http://www.vimeo.com/6995355

Z góry dzięki za opinie
Pzdr.

sobota, 10 października 2009, 21:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Mój pierwszy teledysk do utworu "Telegraph Road"
Plusy:

- za chęci i zacięcie
- za próbę zobrazowania utworu (chociaż linia energetyczna niezbyt dobrze imitowała pierwowzór:))))

Minusy:

- brak statywu
- czasami bardzo "nieszczęśliwsze" łączenia planów

Dla mnie ogólnie: dobrze, że są tacy ludzie, którym się chce i próbują.

pg

DZIEŃ ŚWIRA

niedziela, 11 października 2009, 08:04
Nowy
Nowy

Statyw był, ale nie przy wszystkich ujęciach. Faktycznie w niektórych momentach za mocno szarpie.

Mógłbyś mi wskazać gdzie skopałem te łączenia? Byłbym wdzięczny :)

Dzięki za odpowiedź.
Pzdr.

niedziela, 11 października 2009, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

słuchaj, poczytaj sobie o planach i innych podstawowych rzeczach tutaj:

http://www.sfx.com.pl/realizacja/montaz ... stawy.html

to absolutny kanon - najlepiej się go na poczatku trzymać, na odchodzenie od tych reguł przyjdzie czas później, z pełną świadomością, że wie co się ma zamiar uzyskać i jak to zrobić - na poczatek jednak szytywne reguły

teraz spójrz na swoją produkcję i zobacz ile razy odszedłeś od tego..

nie wiem też jaki efekt chciałeś osiagnąć; taki obraz ilustrujący konkretną muzykę to zawsze jakaś historia opowiedziana kamerą - u Ciebie razi brak spojności oświetleniowej (jasne niebo - nagle chmury lub zachód słońca - a potem znowu nagle postać na tle pogodnego dnia) oraz spójności w chronologii pokazywanych obrazów

w sumie nie obraź się, ale dla mnie materiał jest kiepski (to tylko jednak moje zdanie - a ja tu jestem amatorem i nie uzuprpuje sobie żadnego prawa do zawodowej znajomości tematu) natomiast, tak jak napisałem nalezy Ci się pochawała za próbę, poszukiwania i chęci - dobrze, ze cos takiego robisz (robicie) dla przyjemności i z pasją; to są jedyne plusy... jednak kombinujcie dalej w tym kierunku jezeli to jest początek pasji

pg

DZIEŃ ŚWIRA

poniedziałek, 12 października 2009, 12:44
Nowy
Nowy

Spodziewałem się, że technicznie to będzie raczej klapa, ale rzeczy o których mówisz dla zwykłego widza są raczej niezauważalne (moim zdaniem). Wiadomo, że dzieło sztuki to to nie jest i widać to od razu, ale w gruncie rzeczy jestem zadowolony z efektu, bo nie mam o filmowaniu zielonego pojęcia, a kamerą bawię się od niedawna.

Ale właśnie o taką krytykę mi chodziło, chciałem się dowiedzieć jakie błędy popełniłem, aby następnym razem już ich nie popełnić.

poniedziałek, 12 października 2009, 17:21
Bywalec
Bywalec

jak na 1 raz i bez zielonego pojęcia jest OK

- statyw to podstawa przy tego rodzaju ujęciach (trójnóg nie naramienny)
- za dużo czarnego ekranu
- linia energetyczna może być - niewielu wie co to jest telegraf :lol:
- dopracować przejścia
- w paru miejscach ostrość nawalała - popracuj nad manualem o automacie zapomnij najlepiej zaklej plastrem :lol:

ogólnie 3+ lub 4-

pozdrawiam i czekam na next teledysk

sobota, 24 października 2009, 08:28
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

andy2004 napisał(a):
Spodziewałem się, że technicznie to będzie raczej klapa, ale rzeczy o których mówisz dla zwykłego widza są raczej niezauważalne (moim zdaniem).
heh i tu sie grubo mylisz kolego... będąc na festiwalu filmowym zestawiając koło siebie etiude studencka i film amatora z nowosiółek pierdziółek słyszy się głosy "nie no ale ci goście mieli sprzęt, to mogli"...
... wszystko rozbija się o układ planów, drobne niuanse podczas montaży, dobrze zaplanowana kompozycja obrazu, to wszystko wymyślono przecież po coś!!! Myślisz że wymyślonoby to gdyby zwykły widz nie zauważał różnicy pomiędzy filmem u cioci i helikopterem w ogniu?!
Żaden red1, mac z teragigabajtami ramu i tera giga herzami prockiem nie zrobi super filmu, jak nie posiądziesz podstawowej wiedzy.

Mówiąc "rzeczy o których mówisz są dla zwykłego widza niezauważalne" (mając na myśli technike zdjęć i montażu, podważasz sens istnienia szkół filmowych an całym świecie, podważasz wszystkie oskary w operatorce i edycji... błagam nie grzesz xD

Wlej w swoją głowę odrobinę wiedzy o której kolega wyżej w postach pisał, a sam zlinczujesz siebie za to co napisałeś. Poprawnie techniczne zrobione kino amatorskie potrafi byc niejednokrotnie lepsze niż wypociny na najlepszym sprzęcie pod słońcem.

PS:
Przepraszam za ten esej, ale nie wytrzymałem no... i musiałem popuścić.

sobota, 24 października 2009, 09:12
Nowy
Nowy

mamunafryta, dzięki za opinię ;)

Kfilms, źle mnie zrozumiałeś i niepotrzebnie się uniosłeś.

Cytuj:
... wszystko rozbija się o układ planów, drobne niuanse podczas montaży, dobrze zaplanowana kompozycja obrazu, to wszystko wymyślono przecież po coś!!!

Dlatego przy ewentualnej następnej mojej produkcji poczytam trochę o tym i zrobię film, który będzie się trzymał reguł. To nie idzie na festiwale, chcieliśmy się pobawić. Jesteśmy zadowoleni z efektu, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że można było DUŻO lepiej.

Cytuj:
podważasz sens istnienia szkół filmowych an całym świecie, podważasz wszystkie oskary w operatorce i edycji

Naprawdę przesadzasz. Nigdy by mi na myśl nie przyszło żeby podważać te rzeczy, mam wrażenie, że przeczytałeś mój post po ciężkim dniu i chciałeś się wypocić wkładając mi do ust to, że podważam sens istnienia wszystkich szkół filmowych... I Twoje post scriptum chyba to potwierdza, musiałeś popuścić i to zrobiłeś, naginając przy okazji rzeczywistość i koloryzując fakty.

sobota, 24 października 2009, 18:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Miłe wspomnienia.
We wrześniu udało mi się kupić Album Alchemy w wersji oryginalnej. Leżał przez kilkanaście lat w zapomnianym miejscu w Stanach. Prawdziwa perełka kolekcjonerska. W Europie dostępne są tylko po remasteringu, podczas którego wyrwano mu duszę.
Fajnie, że zrobiłeś taki teledysk.

sobota, 24 października 2009, 20:34
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

andy2004 napisał(a):
mam wrażenie, że przeczytałeś mój post po ciężkim dniu i chciałeś się wypocić
no może troche, ważne że mi ulżyło :D

sobota, 24 października 2009, 21:02
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]