Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 13:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Co zamiast UMS ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Co zamiast UMS ?
Witam.
Do tej pory używałem Ulead Media Studio 8 w zestawie z Workshopem, jednak nadszedł już chyba czas zostawić trupa. Oprócz Uleada miałem do czynienia z Pinnacle Studio w wersji 7 czy 8. ale jakoś nie podobał mi się (wolny, niestabilny i jakiś dziecinny mi się wydawał) Co szanowni forumowicze mogli by polecić zamiast zestawu z początku postu o zbliżonych możliwościach i bez wygórowanych wymagań sprzętowych? Nie potrzebuję cudów, HD i nie wiadomo czego. Najważniejsza jest stabilność, szybkość i w miarę bezbolesna przesiadka z Uleada. Pozdrawiam.

piątek, 30 października 2009, 15:02
Moderator
Moderator

Post Re: Co zamiast UMS ?
Ciekawe pytanie, ale odpowiedź trudna, bo:
Pinnacle jest już o wiele lepsze, (AVID nie mógł tolerować dłużej żenady wersji 10 na przykład). Od wersji 7 i 8 najnowsza wersja 14 jest dużo bardziej rozbudowana, ma o wiele większe możliwości, ale "dziecinna" pozostała. Ja to nazywam intuicyjna i jest to dla mnie zaleta, ale wprawionych może śmieszyć, fakt. :wink: Tradycyjnie ma wiele osobno płatnych dodatków.
Szybszy, poważniejszy, stabilny, ale o dziwo o mniejszych możliwościach jest Edius Neo. Wykorzystuje w SD i w HDV 4 rdzenie procesora w 100%.
Zarówno Pinnacje 14, jak szczególnie Edius Neo mają lepszy jakościowo kodek mpeg2 od Uleada.
Corel Video Studio znasz, Vegasa próbowałeś... Premiere - starego nie warto, bo masz Media Studio stare, a nowe już drogie. Dorosłe wersje Ediusa i Vegas też tanie nie są.
Nie wyrzucaj jeszcze Uleada.
Do SD nie ma sensu brać niczego innego, chyba że masz 4 rdzeniowy procesor i lubisz szybko, to dobierz Neo, ale Uleada nie wyrzucaj. :wink:

piątek, 30 października 2009, 15:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Również miałem ten dylemat na co się przesiąść, próbowałem Vegasa ,potem Ediusa ale jest bardzo ciężko, bo tam nic nie jest po "Uleadowemu" , z marszu zrobić przesiadkę z tego na innego to potrzeba trochę czasu. Pora zimowa już niebawem.

piątek, 30 października 2009, 15:57
Bywalec
Bywalec

No i tej przesiadki najbardziej się obawiam. Nienawidzę tych pierwszych "razów" z nowym programem... To jest głównym powodem dlaczego chociaż wszyscy mówią żeby zostawić UMS ciągle go używam. A co z Workshopem? Zostawić go czy warto się rozejrzeć za czymś nowszym?

piątek, 30 października 2009, 16:41
Moderator
Moderator

Moja natychmiastowa porada:
Premiere w wersji 6.5
na nim kilka nakładek typu XPlode, FilmFX, czy też inne (jest tego masa);
Workshop w wersji 2
Dobry kompresor typu ProCoder, czy też inny...
Czół się będziesz na tym, jak gdybyś od dawna korzystał z tych aplikacji, nie mają wysokich wymogów systemowych, a ich możliwości ograniczone są jedynie wyobraźnią.

piątek, 30 października 2009, 18:13
Bywalec
Bywalec

Workshopa mam w wersji 2. Myślałem o Premiere ale spotkałem się z opiniami że Premiere jest jednym z najtrudniejszych do opanowania. Sam nie miałem do czynienia. Z ProCodera też nigdy nie korzystałem. Właściwie do czego mi on? Czy w Premiere nie można stworzyć plików wynikowych akceptowanych przez Workshopa?

piątek, 30 października 2009, 19:34
Moderator
Moderator

Nie trudność opanowania go, była/jest główną wadą 6,5. Nie jest taki trudny, ale powolny.
Premiere 6,5 jak inne programy do edycji potrafi wyeksportować do DV.
Procoder szybko i w bardzo dobrej jakości renderuje z DV do mpeg2 (i przeprowadza wiele innych konwersji). Miałem kiedyś Procodera Express, taką amatorską wersję Procodera. Potrafiła pobierać projekt bezpośrednio z timeline Premiere, bez konieczności eksportu do DV. Nie pamiętam czy z 6,5 też, ale chyba tak.
Pokrewnym pomysłem jest zastosowanie Neo. Ma o wiele mniejszy wybór konwersji, ale większą chyba nawet szybkość kompresowania i pozwala się nauczyć nawyków dużego Ediusa.
PS Może się narażę, ale sens zamiany z UMS na AP 6,5... nie jest dla mnie jasny tak do końca. :wink:

piątek, 30 października 2009, 20:28
Moderator
Moderator

Jako wielbiciel i wieloletni użytkownik UMSa mogę powiedzieć, że Vegas. po pierwszym szoku okazał się dla mnie najbardziej "zjadalny".
Na chwilę obecną korzystam zamiennie z obu softów.
Spróbuj Vegasa - nie jest taki straszny jak się wydaje.

sobota, 31 października 2009, 12:08
Bywalec
Bywalec

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Chyba faktycznie będzie najlepiej poszukać najpierw triali Premiere czy Vegasa i sie przymierzyć czy pasują i co oferują.
Pozdrawiam.

sobota, 31 października 2009, 20:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]