Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 00:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 3 pliki o identycznej dlugosci - dlaczego rozchodzi obraz? 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post 3 pliki o identycznej dlugosci - dlaczego rozchodzi obraz?
Jestem muzykiem - nagralem samego siebie grajacego 3 partie klarnetu zeby je zmiksowac. Nagranie jest na pewno poprawne bo nagrywalem sie tez w programie Nuendo z metronomem.

Mam 3 pliki wideo - po zgraniu ich do Adobe Premiere 3 okazuje sie ze zaczynam grac i koncze grac jednoczesnie ale w srodku obraz i dzwiek tych 3 plikow sie rozjezdza. Dla jasnosci - obraz i dzwiek kazdego pliku z osobna jest poprawny.
Odsluchiwalem nagran na samej kamerze i sa poprawne. Jak to mozliwe ze po zgraniu moge zmiksowac obraz ze zaczyna sie i konczy razem a posrodku jest brak synchronizacji - wyglada to tak jakbym zaczynal grac do rytmu, posrodku gral kompletne bzdury i konczyl do rytmu?

Nagrywalem to wszystko niezaleznie przez moje studio domowe uzywajac tego samego laptopa i studyjnego mikrofonu pojemnosciowego - to nagranie samego dzwieku pokazuje ze wszystko powinno byc normalne. 3 sciezki dzwiekowe w Nuendo sa nagrane rowno.

Wszystkie 3 pliki sa nagrane na tej samej kamerze w jednej sesji - zadne wiec ustawienia nie byly w kamerze zmieniane. Przy zgrywaniu do komputera takze zadne parametry nie byly zmieniane i wszystkie 3 pliki sa tej samej jakosci parametrow obrazu i dzwieku.

Kamera: Panasonic nv-gs280
Zgrywanie: przez fire wire
Komputer: Dell Vostro 1720, Intel Dual Core P8700 2.53GHz, 4GB RAM, 320HD 7200, NVidia Gforce 9600M 512MB.

Zgrywalem na dysk w komputerze, plus na dysk zewnetrzny usb. Dzisiaj zdefragmentowalem dysk w laptopie i sprobuje jeszcze raz. Plus zgram ten sam fragment 3 razy i zobacze czy dzieje sie to samo.

Pomysl na takie nagranie wzial mi sie z youtube gdzie przez klonowanie ludzie graja w trio, kwartecie itd sami ze soba.
Nie jestem nowicjuszem jesli chodzi o edycje wideo, zreszta robi sie ja tak samo jak dzwieku a w tym jestem specem. Nigdy wczesniej nie mialem z czyms takim problemu. Dziwne jest zwlaszcza to ze ze obraz ani dzwiek nigdzie sie nie rwie, nic nie przeskakuje. Nagranie jest plynne.

POMOCY.

niedziela, 1 listopada 2009, 11:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: 3 pliki o identycznej dlugosci - dlaczego rozchodzi obraz?
nie napisales jak to robisz w premierze, jaki otwierasz projekt, jak jest zmiksowany obraz i dzwiek, czy to przeliczasz czy odtwarzasz RT z poziomu timeline, jaka jest czestotliwosc dzwieku nagranego z kamery i projektu, czesto w kamerze mamy ustawione 32khz a w projekcie 48 i przez to sie robia kwasy pomimo ze jak przeliczysz to na pierwszy rzut oka jest wszystko ok

niedziela, 1 listopada 2009, 12:03
Moderator
Moderator

Zastosuj do wszystkich klipów video jedną ścieżkę dźwiękową, obraz łatwo dopasujesz do niej przesuwając go nieco w lewo, w prawo. Powiększając time line (oś czasową) z bez problemu zsynchronizujesz obraz i dźwięk co do kadru. Ciekawi mnie jak znacznie rozjeżdża się to u ciebie, jak długi jest to utwór i czy materiał od początku do końca jest pokazywany całościowo, czy jednak raz widzimy zdjęcia z jednego ujęcia, a raz z drugiego.
Dobre programy do montażu video, a takim niewątpliwie jest Premiere posiadają coś w rodzaju spinek, są to odpowiednio określone punkty, a właściwie ilość oddalonych od siebie punktów w czasie, utrzymujących jak gdyby synchronizację ścieżki video z dźwiękiem, być może masz to wyłączone.
Jeśli za pomocą komputera puścimy jednocześnie trzy różne utwory chociażby MP3, to mimo idealnej synchronizacji na początku, także rozjadą się one w czasie odtwarzania.
Spróbuj w swoim materiale na time line poprzecinać w kilku miejscach ścieżkę video tę, która rozjeżdża się z dźwiękiem i zobacz, czy nastąpi poprawa.

niedziela, 1 listopada 2009, 12:17
Nowy
Nowy

Dziekuje za tak szybkie odpowiedzi.

@ Degenerado
Kamera nagrywa w 44.1khz - wide screen PAL, projekt w Premiere jest PAL wide screen 48 khz. Ale to nie powinno miec znaczenia bo uzywam opcji capture i bezposrednio w Premiere importuje nagranie z kamery.

@Montażysta Darek A.
Dlatego nagrywalem wszystko w Nuendo zeby pod obraz podlozyc jeden plik audio - mam profesjonalny pojemnosciowy mikrofon studyjny ktory jest lepszy od tego co oferuje kamera.
Obraz jest zmontowany tak ze widzisz wszyskie 3 klipy wideo na raz - uzylem opcji Linear Wipe. Efekt jest taki ze widzisz mnie w trzech osobach grajacego utwor muzyczny, takie trio blizniakow. http://www.youtube.com/watch?v=1VVWtBkeP8I - tutaj mozesz sprawdzic jak to ma wygladac.
Nawet jak wylacze obraz i usune efekt - dalej obraz i dzwiek z tych trzech plikow sie rozlazi posrodku. Ciecie tego nic nie da - cudaczne to jest bo ja nawet na sciezce dzwiekowej widze ze to sie nie zgadza. Masz trzy sciezki audio - latwo jest znalezc miejsca gdzie akcent jest dokladnie w tym samym miejscu, w moim projekcie nie jest - pisze tutaj nie o odsluchiwaniu materialu ale o tym co widzisz na Timeline Sequence - Audio 1, 2 i 3. Dzwiek nawet wizualnie widac ze sie rozchodzi.
Utwor trwa 3:45 wiec nie jest to niesamowicie dlugo.
Co do MP3 - uzywajac programu Nuendo moge puscic praktycznie nieograniczona ilosc sciezek audio i beda idealnie zsynchronizowane. Oczywiscie to ile sciezek moge uzyc zalezy od mocy komputera ale pracowalem juz na 15 i wiecej sciezkach audio (orkiestra symfoniczna gdzie masz oddzielnie na kazdej sciezce audio partie innego instrumentu - skrzypce pierwsze, skrzypce drugie, wiolonczele, kontrabasy, flety, klarnety itd.). Uzywam interfejscu audio Edirol UA-25. Ale w Premiere niezaleznie ktorej karty myzycznej uzyje problem pozostaje.

Zapomnialem dopisac - pracuje na Windows Vista Business.

niedziela, 1 listopada 2009, 12:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

zrob jedna sciezke audio w swoim programie muzycznym, wyeksportuj ja w 48 kilo, wrzuc do projektu

filmy dopasuj i juz, dlugo walczylem z synchronizacja trackow do tv, podklad, lektor, fx, wszystko na osobnych sciezkach, w koncu muzyk wynalazl sposob normalizacji i synchronizacji, zapytam jak przyjdzie do mnie popracowac

niedziela, 1 listopada 2009, 14:44
Stały bywalec
Stały bywalec

reasumujac:
parametry dzwieku w miksie powinny byc takie same
jak parametry ustawienia dzwieku w projekcie.
Wtedy nic nie powinno sie rozwalic.

poniedziałek, 2 listopada 2009, 15:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]