Teraz jest sobota, 24 października 2020, 19:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 kilka pytań Adobe Premiere 
Autor Wiadomość
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Post kilka pytań Adobe Premiere
Witam , mam Adobe Premiere CS3 , i mam do was kilka pytań .

1.Jak rozporządzać FX'ami,żeby płynnie efekt który damy na klip wchodził . i jak polepszać kolory "LOOKS" w filmie .

2. Jak zrobić żeby na płytę wchodziło powiedzmy 1godz:30min . , gdy zrobiłem 2 minutowy film i nagrałem od razu w Premiere na DVD zajmował on 70 MB. !

3. Jak dzielić rozdziałami Film

4. Jak zrobić "Jak na razie PROSTE MENU" w Encore

Myślę i mam nadzieję że dacie odpowiedzi ! Dziękuję z GÓRY !

ps. proszę o nie odsyłanie mnie do innych postów , tylko proszę o odpowiedź TUTAJ .

wtorek, 8 grudnia 2009, 20:47
Moderator
Moderator

Post Re: kilka pytań Adobe Premiere
Jak jeszcze raz napiszesz ten sam post w dwóch, lub więcej działach to wniosę do administracji o zablokowanie Cię na forum !!!!!!!!!!
To forum nie należy tylko do Ciebie, aby autorem każdego pytania był boruccek !!!!!
Tutaj pomagamy w rozwiązaniu problemów, a nie uczymy wszystkiego od podstaw!!!!!

Taki koncert życzeń jaki wypisałeś powyżej to cały kurs nauczania podstaw.

wtorek, 8 grudnia 2009, 21:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Trochę zazdroszczę tupetu i uporu kol. borucckowi. Chłopak traktuje forumowiczów trochę jak nianie lub korepetytorów, których zadaniem jest spełnianie kaprysów bądź łatanie luk w elementarnej wiedzy. Jak dotąd metoda "wyduszania odpowiedzi" przynosi całkiem zadowalające rezultaty, a skoro są gotowce i podpowiedzi to po jaką cholerę samemu się męczyć z czytaniem instrukcji, szukać w jakiejś wyszukiwarce forum czy w necie.
Ale z drugiej strony boruccek ma niegasnący zapał do robienia filmów, więc może uda się wypracować jakiś kompromis?:)

wtorek, 8 grudnia 2009, 22:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zadawanie wielu pytań to najprostrza droga do zdobycia tytułu "Starego wyjadacza" :lol:
Tak trzymaj, a zostaniesz "Aktywnym bywalcem" :D

środa, 9 grudnia 2009, 08:48
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Mam zapał i to wielki ,i uczę się adobe premiere, dziś mogę powiedzieć że się sporo nauczyłem z tego forum jak i podręczników i tutoriali , myślę że zbędne pytania już zachowam dla siebie :) Podstawy są już poznane ! myślę że w 80% :P .Ale brnę do przodu , ponieważ bardzo ale to bardzo mnie to kręci :)

Pozdrawiam !

środa, 9 grudnia 2009, 19:35
Nowy
Nowy

Hej ! Jest to mój pierwszy post tutaj na forum, więc Witam was serdecznie Forumowicze !

1. Bardzo proste pytanie, na timeline masz klip, rozwijasz go , i zaznaczasz w miejscu ktorym chcesz by efekt się pojawił takie kropeczki , tutaj właśnie zaczynasz Kluczować klatkami , przeciągasz efekt (wtyczkę) na klip który chcesz upiększyć i posługujesz się tymi kulkami , nie da się za bardzo tego powiedzieć tutaj na forum , polecam ksiązki, tutoriale i youtube o premiere z "Basic Tutorialami"

2. Wpierw programem powiedzmy Wirtual DUB musisz skonwertować swój materiał.pozniej przeliczyć kalkulatorem: Polecam DivX Calc .włączasz program DiviX Calc podajesz łączną liczbę klatek filmu lub czas trwania filmu .i liczbę klatek na sekundę . Wpisujesz ilość miejsca na płycie CD(650 lub 700 mb) DVD(4.7 GB) po prostu wpisz jaką ilością miejsca na płycie dysponujesz :).Wtedy program automatycznie wylicza BITRATE jaki możemy zastosować i informuje czy jakość będzie zadawalająca . Uzyskany wynik bitrate wpisujemy w oknie konfiguracji kodeka i zamykamy je , klikając OK .
póżniej w oknie wybierasz typ kodeka i parametry dźwięku .Pamiętaj że wyższa jakość dźwięku to większy rozmiar PLIKU,gdy już skonwertujesz plik musisz go wtedy wypalić przez NERO . :)

3. Dzielenie rozdziałami robi się wtedy gdy już stworzysz MENU ;]

4.Proste Menu się nie opłaca robić na programach Adobe :) polecam jakieś menu w 3D

Myślę że pomogłem ,Gdyby coś źle napisałem proszę się nie wyśmiewać.Ponieważ zaczynam na Forum

środa, 9 grudnia 2009, 19:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szkoda ze zaczynasz od bzdur i to doradzajac je innej osobie

środa, 9 grudnia 2009, 20:05
Moderator
Moderator

... dokładnie tak

środa, 9 grudnia 2009, 22:21
Nowy
Nowy

to są bzdury ? inaczej nie umiem wytłumaczyć .

czwartek, 10 grudnia 2009, 14:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to nie tlumacz

czwartek, 10 grudnia 2009, 14:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

ProFilm napisał(a):
to są bzdury ? inaczej nie umiem wytłumaczyć .

No niestety :( To są bzdury co piszesz...
Wiesz, że dzwonią (i czy to na pewno dzwony, a nie syrena...?) ale nie wiesz, w którym kościele.
Taka mała porada dot. pisania postów: jeśli się czegoś nie wie to się nie wypowiada na ten temat posiłkując się ledwo szczątkową (często zresztą wyrwaną z kontekstu i niepełną) wiedzą tylko po to aby coś napisać.
Bez urazy
Pozdrawiam

piątek, 11 grudnia 2009, 10:39
Moderator
Moderator

Nie chodzi o sposób tłumaczenia, ale o kolejność postępowania, jaką opisałeś, i narzędzia jakie do tego stosujesz, a to właśnie są te bzdury...

Dam Ci przykład co mamy na myśli:
wpierw skonwertować, a później wyliczyć bitrate - bez sensu;
dzielenie rozdziałami robi się wtedy gdy już stworzysz MENU - robiłeś kiedyś DVD-Video?;
proste Menu się nie opłaca robić na programach Adobe - to mnie zatyka i nie umiem się odnieść do takiego zdania....
zresztą wszystko co napisałeś nie ma żadnej logiki odnośnie pracy w Premiere i tworzeniu kompilacji DVD-Video.
Do czego borucckowi Virtual Dub, kalkulatory bitrate, które nie wyliczą nigdy wielkości, bo nie wiedzą jak duże menu z dostępem do wybranych scen umieści on na krążku, ile ścieżek dźwiękowych, czy innych dodatków, jakieś Divixy, wybory typu kodeka itp, wcale nie dotyczą boruccka, bo w DVD nie ma wyboru kodeka - jest jeden i koniec...
Myślę, że gdzieś kiedyś bawiłeś się w tworzenie filmików DivX i to jeszcze w starych metodach i nie masz pojęcia na czym polega kompilacja DVD, jak się ją tworzy, dlatego pleciesz bzdury, które borucckowi nie pomogą, a wręcz przeszkodzą w nauce profesji montażysty video.

piątek, 11 grudnia 2009, 18:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]