Teraz jest sobota, 23 marca 2019, 00:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Najlepsze programy do profesjonalnego montowania Video? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Najlepsze programy do profesjonalnego montowania Video?
Jak w temacie?

Sound Foundry Vegas 4.0
Adobe Premiere 6.5
MGI 5 Video Wave
Magic Video Deluxe 2
MainActor 5.1
Ulead VideoStudio 7
Ulead DVD MovieFactory 2
Pinnacle Studio 8
Ulead Video Editor 7.0

Z tego co znam przelotnie:
Vegas firmy SoundFoundry jest fajny ma dużo opcji, ciekawie rozwiązany interfejs użytkownika, dobry jest też Magix Video Deluxe jeżeli chodzi o podstawy łączenia animacji i np. bluebox;'a. W pozostałych się jeszcze nie bawiłem.

Co myślisz o tych albo o innych nie wymienionych tu programach. Interesują mnie programy do naprawde profesjonalnego zastosowania, m.inn kręcenie videoklipów. Nie jestem zainteresowany programami typu Pinnaacle Studio 8 bo ten jest bardzo uproszczony i raczej dziecinny.

Prosze o poradę, jeżeli ktoś zetkną sie z programami do montażu np. Takich jak używają w telewizji czy profesjonalnych studiach telewizyjnych prosze o podanie nazwy takiego programu.

Lub inne sugestie mile widziane :)


czwartek, 24 lipca 2003, 19:51
Nowy
Nowy

Dołączył: czwartek, 24 lipca 2003, 23:22
Posty: 1
Post 
W TV mają AVIDy (od 200 tys $) jak masz dobry pomysł na teledysk to możesz go nakręcić nawet na VHS, pomyślą że taka była koncepcja. A jeśli chcesz profesjonalnie to zacznij od kamery DVC pro 50 (bez kompresji) i znajdż karte, która pozwoli to zrzucić bez kompresji. Będzie profesjonalnie)


czwartek, 24 lipca 2003, 23:26
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dołączył: niedziela, 23 marca 2003, 20:25
Posty: 1600
Lokalizacja: Tarnów
Post re
Witam,
co znaczy profesjonalnego ?
Na YACH FESTIWAL są prezentowane najlepsze videoklipy.
Z tego co się orientuję ich twórcy montują na bardzo różnych systemach edycyjnych. Od AdobePremiere z AfterEfektem po SpeedRazora czy Avida. Niektóre bardzo ciekawe sceny są montowane na LightWave czy też 3D Studio. Generalnie najpierw trzeba mieć pomysł !
Myślę, że na powszechnie używanym AdobePremiere mając doświadczenie i wiedzę jak używać filtrów i dodatkowych wtyczek (tzw. "pluginów") możesz zmontować wszystko.
Pozdrawiam.


piątek, 25 lipca 2003, 07:35
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
do montażu
-Final Cut Pro http://www.apple.com/finalcutpro/

do kompozycji obrazu
- Shake http://www.apple.com/finalcutpro/
- Combustion http://www.discreet.com/products/combustion/

do dźwięku
- Pro Tools http://www.protools.com/
- Logic Platinum http://www.apple.com/software/pro/logic/

Pozdrawiam
Kaziu


sobota, 26 lipca 2003, 08:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
Kaziu napisał(a):
do kompozycji obrazu
- Shake http://www.apple.com/finalcutpro/


http://www.apple.com/shake/


sobota, 26 lipca 2003, 08:47
Bywalec
Bywalec

Dołączył: wtorek, 9 lipca 2002, 17:19
Posty: 51
Post 
miszkolc napisał(a):
W TV mają AVIDy (od 200 tys $)


Trochę przesadziłeś z tą ceną. Avid Xpress DV 3.5 kosztuje w tej chwili 999$ u producenta. Są oczywiście droższe systemy oparte na Avidzie Media Composer, ale nie kosztują aż tyle. Chyba, że masz na myśli rozwiązania pod klucz, z całym oprzyrządowaniem, to wtedy zgadzam się, cena może wywindować.
POzdrawiam.\

dla ciekawych http://www.avid.com


sobota, 26 lipca 2003, 11:30
Zobacz profil
Bywalec
Bywalec

Dołączył: wtorek, 9 lipca 2002, 17:19
Posty: 51
Post 
Dodam jeszcze jedną rzecz. Avid ogłosił, że w 3 dekadzie roku udostępni system montażu Avid Free DV za darmo na soich stronach. Ma pełną funkcjonalność Avida Xpress DV, oprócz tego, że jest ograniczony do dwóch warstw Video. Należy się zarejestrować na stronie Avida i czekać na odpowiedź. Pozdrawiam i polecam


sobota, 26 lipca 2003, 11:33
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dobry program do montazu
Ogolnie zajmuje sie amatorsko tematyka fimowa ,jesli moglbym cos polecic jest to bardzo dobry program majacy wszystko bardzo stabilny i do tego mozliwosc animacji 2D i 3d mysle ze dobry tez do montazu klipow muzycznych nazwa tego programu to " eXtreme 6.0 firmy Cinema polecam probowalem montazu cos wspanialego duzo obcji ze chyba bede musial isc do szkoly z Powazniem Ryszard


sobota, 9 sierpnia 2003, 01:10
Bywalec
Bywalec

Dołączył: piątek, 22 sierpnia 2003, 18:52
Posty: 25
Post Można tego spróbować ponoc professionalny
Jako że firma Adobe wprowadziła na rynek swój nowy produkt jakim jest Adobe Premiere Pro który wg producenta wreszcie posiada niezbęne cechy do produkcji filmów i przygotownia ich do zgrania na DVD chciałbym podzielic się z wami kilkoma informacjami.Adobe Premiere Pro ustanawia nowy standard edytowania cyfrowych materiałów wideo na komputerach osobistych. Rozwiązanie to zostało całkowicie przeprojektowane w celu zaspokojenia potrzeb osób zajmujących się profesjonalną obróbką wideo, które pracują w napiętym harmonogramie i przy jeszcze bardziej napiętym budżecie.Premiere Pro umożliwia tworzenie wspaniałych filmów. Architektura tej aplikacji wykorzystuje nowe możliwości sprzętu i technologii multimedialnych, jakie pojawiają się wraz z rozwojem technik obróbki wideo cyfrowego na komputerach osobistych.
Adobe Premiere Pro wprowadza ulepszenia do praktycznie wszystkich obszarów przepływu pracy, pozwalając spędzić mniej czasu na generowaniu grafiki, a więcej poświęcić na edycję. Program umożliwia dostosowywanie klawiszy skrótów i przestrzeni roboczych oraz tworzenie znanego środowiska pracy. Udoskonalenia objęły także funkcje profesjonalne, takie jak korekta koloru w rozbiciu na trzy grupy tonów , przetwarzanie obrazu YUV oraz mikser dźwięku o dużych możliwościach (miksowanie dźwięku w formacie 5.1 Surround i eksportowanie do formatu AC3).
Wszystkie narzędzia Adobe Premiere Pro są przeznaczone dla osób profesjonalnie zajmujących się obróbką materiałów wideo. Premiere Pro udostępnia wszystkie elementy potrzebne do edytowania materiałów do transmisji telewizyjnej od ulepszonego narzędzia ścieżki ruchu, które wykorzystuje technikę klikania i przeciągania, do bardzo usprawnionego zarządzania nośnikami czy ogromnego zestawu czcionek i szablonów Adobe. Niestety brak jest jak do tej pory wersji testowej która umożliwiła by sprawdzenie tego produktu. A może ktoś zna link do jakiejś wersi testowej lub miał możliwość sprawdzenia tego produktu.Program Adobe Audition wzbogaca zestaw Digital Video o profesjonalne funkcje dźwiękowe. Oto kilka nowych informacji o tym produkcie:Adobe® Audition™ jest to kompletne, wielościeżkowe studio nagrań działające na komputerze PC. Ten wyróżniany produkt, znany wcześniej pod nazwą Cool Edit Pro 2.1, został w maju 2003 r. przejęty od firmy Syntrillium Software. Jest przeznaczony dla wymagających specjalistów zajmujących się obróbką dźwięku i materiałów wideo, którzy pracują w studiach nagrań oraz studiach nadawczych i ośrodkach postprodukcji filmowej. Adobe Audition to profesjonalne narzędzie do przetwarzania dźwięku, które oferuje zaawansowane funkcje automatycznego miksowania, edycji, masteringu i obróbki efektów. Umożliwia edycję indywidualnych plików dźwiękowych, tworzenie pętli, importowanie ponad 45 efektów DSP (przetwarzania sygnału cyfrowego) oraz miksowanie maksymalnie 128 ścieżek.

„Włączenie oprogramowania Adobe Audition do naszej serii produktów Digital Video to ważny krok w kierunku zbudowania kompleksowego, wydajnego systemu przepływu pracy dla profesjonalistów w dziedzinie edycji materiałów wideo” — powiedział Bryan Lamkin, wiceprezes działu cyfrowego przetwarzania obrazów i urządzeń wideo w firmie Adobe. „Mówiąc dokładniej, Adobe Audition będzie nadal oferować profesjonalnym dźwiękowcom i muzykom niezbędne funkcje edycji, a przy tym zapewni ścisłą integrację ze wszystkimi produktami Adobe do cyfrowej obróbki wideo”.

Adobe Audition udostępnia projektantom dźwięku i materiałów wideo oraz twórcom audycji radiowych w pełni zintegrowane funkcje edycji i miksowania dźwięku. Jest wyposażony w funkcje przeglądania i edycji wielu ścieżek, tworzenia efektów specjalnych w czasie rzeczywistym i tworzenia pętli. Zawiera też narzędzia analityczne oraz funkcje przywracania stanu poprzedniego i obsługi wideo. Użytkownicy mogą korzystać z efektów dźwiękowych w czasie rzeczywistym, co pozwala natychmiast odsłuchiwać zmiany i śledzić efekty korekcji. Do programu producent dołącza elastyczne narzędzia do tworzenia pętli oraz tysiące wysokiej jakości pętli muzycznych, z których można bezpłatnie korzystać przy tworzeniu ścieżek dźwiękowych i muzyki.

Program Adobe Audition to najnowsze uzupełnienie zestawu produktów Digital Video firmy Adobe. Jest oferowany jako program autonomiczny oraz w ramach nowego zestawu Adobe Video Collection, wprowadzonego na rynek w tym samym czasie.
Intuicyjny interfejs użytkownika, który można łatwo dostosowywać do własnych potrzeb, pozwala na dokowanie i zmianę wielkości okien w celu utworzenia efektywnego obszaru roboczego obróbki dźwięku. W oknie organizatora można, używając zakładek, śledzić otwarte pliki, efekty i obiekty ulubione. Narzędzia do przetwarzania wsadowego przyspieszają wykonywanie rutynowych zadań, takich jak dobieranie ogólnego poziomu głośności wielu plików lub ich konwersja na format standardowy.

Adobe Audition umożliwia dobieranie do projektów wideo wysokiej jakości dźwięku — pozwala edytować i miksować dźwięk oraz dodawać efekty do ścieżek dźwiękowych z przeplotem audio-wideo w czasie przeglądania odtwarzanego filmu. Obsługuje całą gamę standardowych formatów plików dźwiękowych, takich jak WAV, AIFF, MP3, MP3PRO i WMA, może też obsługiwać pliki o maksymalnie 32-bitowej głębi i próbkowanie z maksymalną częstotliwością 192 kHz. Pozwala to eksportować najwyższej jakości dźwięk i zapisywać go na taśmach oraz na dyskach CD, DVD i DVD-audio.

Dostępność

Dostawy programu Adobe Audition w wersji do Windows 98, 2000 i XP rozpoczną się w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w końcu sierpnia 2003 r. Produkt będzie dostępny w ramach programów licencyjnych i edukacyjnych firmy Adobe. Zarejestrowani użytkownicy wcześniejszych wersji Cool Edit Pro mogą nabyć uaktualnienie do Adobe Audition. Ponieważ program Adobe Audition jest funkcjonalnie równoważny programowi Cool Edit Pro 2.1, Adobe zamierza oferować bezpłatne uaktualnienie z Cool Edit Pro 2.x do Adobe Audition.Firma Adobe Systems ogłosiła, że niedługo na rynku pojawi się program do tworzenia płyt z filmami DVD z pod znaku Adobe. W tym celu stworzono pakiet Encore DVD umożliwiający m.in. stworzenie własnego menu, dzielenie filmu na części, a także wypalanie płyt DVD w systemie DVD+R/RW, DVD-R/RW oraz DVD-RAM. Program będzie współpracował, jak to już przystało na produkty Adobe, z innymi aplikacjami tego producenta, m.in. edytorem graficznym Photoshop czy After Effects.Firma Adobe Systems ogłosiła premierę nowego produktu - Adobe Encore DVD - profesjonalnej aplikacji do tworzenia publikacji DVD będącej poszerzeniem linii produktów do cyfrowej obróbki obrazu. Oprogramowanie Adobe Encore DVD umożliwia zawodowym twórcom filmów video, autorom DVD oraz niezależnym producentom tworzenie zaawansowanych, wielojęzycznych publikacji DVD z interaktywnymi funkcjami oraz szeregiem ścieżek dźwiękowych i napisów. Najnowsza aplikacja do obróbki obrazu łączy w sobie zintegrowane środowisko tworzenia, elastyczny i kreatywny interfejs oraz integrację z oprogramowaniem Adobe Photoshop®, najpopularniejszym narzędziem twórców DVD.

Interaktywne menu i narzędzia twórcze. Adobe Encore DVD obejmuje pełny zestaw narzędzi twórczych oraz edytor menu o dużych możliwościach. Integracja Encore DVD z programem Photoshop umożliwia użytkownikom edycję menu bez konieczności spłaszczania lub powtórnego renderingu plików Photoshop tworzących tło dla menu większości produkowanych profesjonalnie wydawnictw DVD. Zmiany wprowadzane są natychmiast i bez trudu można je cofnąć. Zaawansowany kreator menu umożliwia również dostęp do narzędzi obróbki tekstu programu Photoshop, zapewniając możliwość edycji, określania stylu oraz wyrównania tekstu w obrębie okna projektu.

Rozpoczęcie pracy z programem Adobe Encore DVD odbywa się w sposób bezpośredni i intuicyjny dzięki predefiniowanym przyciskom i układom menu obejmującym tła ruchome i stałe. Prosty interfejs aplikacji zapewnia pełną kontrolę nawigacyjną, umożliwiając autorom określenie charakterystyki odtwarzania kompilowanych płyt DVD. Definiowalna paleta bibliotek pozwala użytkownikom zapisać ulubiony układ przycisków i wzorów tła do wykorzystania w przyszłości. Ponadto Adobe Encore DVD automatycznie tworzy segmenty z rozpoznawanych punktów znacznika w programie Adobe Premiere i obejmuje możliwość importu plików AVI z programu After Effects do tworzenia pętli ruchomych obrazów.

Elastyczne środowisko produkcji.
Posługując się znajomym interfejsem Adobe oraz współrzędną czasu projektu, użytkownicy mogą łączyć obraz, dźwięk i napisy tworząc łącznie do 8 ścieżek dźwiękowych i 32 wersji napisów. Wydajny system zarządzania projektem pozwala zachować organizację i umożliwia użytkownikom śledzenie struktury projektu, segregowanie i wyszukiwanie określonych elementów oraz stosowanie globalnych zmian. Przed wypaleniem DVD użytkownicy mogą obejrzeć swoje dzieło w zintegrowanym oknie podglądu obrazu, aby sprawdzić strukturę nawigacyjną pod kątem ślepych lub nieprawidłowych odwołań.

Adobe Encore DVD oferuje najwyższy stopień kompatybilności odtwarzania z obsługą wszystkich nagrywalnych formatów DVD, a wśród nich DVD-R/RW, DVD+R/RW i DVD-RAM. Zapewnia również zintegrowane międzykodowanie obrazu i dźwięku, co umożliwia automatyczną konwersję źródeł obrazu do formatu MGEG-2, a plików dźwiękowych do systemu Dolby Digital, a także optymalizację kompresji plików. Specjaliści otrzymali możliwość większej kontroli dzięki opcji ustawień ręcznych odpowiednio do własnych wymagań.

Cena i dostępność
Adobe Encore DVD dla Windows XP ma trafić do sprzedaży w trzecim kwartale roku 2003. Zakup aplikacji możliwy będzie poprzez witrynę Adobe.com, w punktach sprzedaży detalicznej oraz u autoryzowanych przedstawicieli firmy Adobe.


piątek, 22 sierpnia 2003, 19:12
Zobacz profil
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
Te - DIDI - nieladnie jest podpisywac sie pod nieswoim tekstem....


sobota, 23 sierpnia 2003, 09:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
ostatnio mialem do czynienia z programem Final Cut Pro....i moge zdecydowanie go polecic....


niedziela, 24 sierpnia 2003, 18:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 
potwierdzam Final Cut Pro to program na który czeka każdy montażysta, już wchodzi 4 edycja tego programu który wyprzedza znacząco konkuręcję. Po pierwszych testach stwierdzam że FCP stał się moim celem nr1. Zaznaczam że jest przeznaczony tylko na MACi, wjęc użytkownicy PC niestety muszą szukać innej drogi.

pozdrowionka
FStyl


poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Program do montażu
„Każda sroczka swój ogon chwali” – jak widać z wielu załączonych postów. Montażem zajmuję się zawodowo od ponad 10 lat. Na systemy komputerowe (z liniowych maszyn betacam) przesiadłem się w połowie lat 90’-tych, na jedynie słuszne wówczas oprogramowanie firmy Avid.
Lata umykają, konkurencja i technologie coraz doskonalsze. Próbowałem więc sprawdzać różne programy. Adobie Premier, Fast Silver, Final Cut Pro, Edit (discret logic). I dochodzę do wniosku, że jeśli komuś odpowiada któraś z tych aplikacji to znaczy, że właśnie to jest dla niego najlepszy system do montażu. Gorzej jeśli idzie o kogoś zupełnie niedoświadczonego. Niby nic odkrywczego, ale dla mnie standard Avida, który zasadniczo(odkąd go poznałem) nie uległ zmianom do dzisiaj, jest najlepiej dopracowaną aplikacja. Ciężkim dla mnie przeżyciem była czteromiesięczna praca na Faście. Adobe to po prostu znakomity amatorski programie montażowy z silnymi ograniczeniami. A Final Cut Pro został napisany przez informatyków i trudno mi się w nim odnaleźć.
Choć ten ostatni wydaje się najodpowiedniejszy do zbudowania małego studia produkcji filmowej w pracy z różnymi formatami wideo, gdzie materiał trzeba obrobić nie tylko montażowo ale i udźwiękowić, ponakładać przeróżne efekty i wysłać na płyt DVD. Jeśli jednak stajemy przed zadaniem zmontowania filmu z 60 godzin materiału i chodzi głównie o opowiadanie montażowe to okazuje się, że oprócz timeline-u, ogromną rolę odgrywa sposób organizacji materiału. Synchronizowanie z dźwiękiem, tworzenie subclip-ów, export danych do innych systemów postprodukcji obrazu i dźwięku.
Nie zamierzam agitować, ale gorąco polecam przyjrzeć się oprogramowaniu firmy Avid (Xpress DV, a wkrótce Xpress Pro). To bardzo poważny standard światowy a zmontowane filmy, czyli zbudowane projekty, są kompatybilne z drogimi (choć i to się już zmieniło) zestawami On-Line jak Avid Media Composer, Avid Symfonia czy Avid DS.
Oczywiście na każdej z wymienionych wyżej aplikacji da się pracować. Ale jeżeli coś to pomoże poszukującym a zupełnie nie zorientowanym co wybrać, to ja osobiście na Avidzie płynnie pracowałem już po kilku dniach a nie mogę się przestawić na „nowe”. I nie chodzi o to, że nie wiem jak złożyć ujęcia na innych aplikacjach, bo gdzieś to w rozwiązaniach technicznych jest podobne, ale obsługa Avida, (wcale już nie jedynie słusznego) zdaje mi się najprostsza, sprawna i logiczna. A co za tym idzie, skuteczna.
Gorąco pozdrawiam pasjonatów opowiadania w montażu.
Jarosław Barzan.
PS. Zerknijcie - http://www.avid.com


środa, 27 sierpnia 2003, 01:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL