Teraz jest środa, 19 grudnia 2018, 05:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 kamerka hd, format mov, a edycja w adobe premiere cs4 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post kamerka hd, format mov, a edycja w adobe premiere cs4
Witam

Moja kamerka zapisuje filmy w formatach 720p oraz 1024p czyli hd. W adobe premiere w oknie nowego projektu wybrałem wiec hdv a później 720p i 25 fps, aby uniknąć wstępnego renderingu. Niestety jak się okazało po 2 kliknięciu na plik w oknie media browser film zostaje od razu dodany ale praktycznie nie można go odtworzyć gdyż w oknie source strasznie się przycina...

Żeby móc edytować film trzeba wszystko poddać renderingowi... aby w ogóle jakakolwiek edycja była możliwa... i film płynnie się odtwarzał w oknie sequance i można z nim cokolwiek zrobić/dodać klatki kluczowe czy cokolwiek innego..

Dodam że filmy jakie dodaje są w formacie mov...
Natomiast konfiguracja mojego komputera: 2 gb ramu( ddr2), geforce 9800 gt(512 mb,ddr3) i dual core 2,2 ghz...

Moje pytanie brzmi czy jest coś co mógłbym zrobić aby uniknąć tego okropnie długiego renderingu...? Rendering 632 mb trwa... ok godz...
Prze konwertować filmy na inny format aby przyspieszyć proces? Czy ustawienia jakie wybrałem dla filmu 720p są ok?
Czy to raczej kwestia zbyt małej ilości ramu do edycji filmu hd?

A i jeszcze takie jedno pytanko... Dlaczego program nie wstawia przy użyciu opcji automate to sequence przejść między filmami składowymi? To wina właśnie formatu mov i zbyt wysokiej rozdzielczości filmów?

środa, 24 lutego 2010, 19:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]