Teraz jest piątek, 22 marca 2019, 18:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Scalanie plikow AVI 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Scalanie plikow AVI
Witam serdecznie.

Otóż mam pytanie odnośnie łączenia kliku plików AVI w jeden, w programie AVI Joiner. Program nie informował o niczym i elegancko połączył dwa pliki AVI w jeden, odtworzyłem go i jakość nie uległa zmianie, wszystko grało. Natomiast chcę uniknąć w przyszłości jakiegoś problemu z odtwarzaniem ponieważ pojawiła się ciekawa sytuacja, bo plik połączony zajmuje znacznie mniej miejsca i nie wiem dlaczego. Chciałbym odtworzyć to wideo kiedyś na DVD i nie wiem czy po stracie (?) pewnych danych przez to łączenie nie będzie jakichś problemów, bo pliki pierwotne mam zamiar usunąć, ponieważ nie będą mi już potrzebne, a potem wiadomo powrotu nie będzie. Plik pierwszy ma 173 Mb, drugi 27 Mb, a połączony 109 Mb 8O . Czas trwania połączonego równa się czasowi obu pierwotnych i obraz nie jest czarny w połowie itp. Dodam, że oba pliki mają te same kodeki i były nagrywane jednym programem na komputerze w trybie ''AVI - Smart Capture'', program nosi nazwę GameCam.

Bardzo bym prosił o wytłumaczenie/przypuszczenie dlaczego tak znacznie zmieniła się wielkość pliku po połączeniu, ewentualnie jakie informacje zostały zmienione/utracone w wyniku łączenia. Dziękuję.

środa, 3 marca 2010, 19:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]